;e een ander gezicht port i 35 ït tot winst maandag 23 november 2009 Bakx in de basis Uitgerekend tegen zijn vorige werk gever maakte Istvan Bakx gister avond zijn debuut in de basis van Racing Genk. De uit Vlissingen af komstige aanvaller was in en tegen Kortrijk één van de drie aanvallers. Genk verloor met 2-1. Thomas Buffel zorgde al na acht mi nuten voor 0-1. Bakx kreeg daarna een prachtige mogelijkheid om er 0-2 van te maken, maar miste. Aan de andere kant van het veld zorgde Benteke vervolgens vlak voor rust voor 1 -1Bakx werd na 58 minuten gewisseld. De winnen de treffer voor Kortrijk kwam in de 81e minuut op naam van Pavlovic. Istvan Bakx was op 15 augustus voor het laatst in actie gekomen in het eerste elftal. Daarna stond hij door een blessure geruime tijd aan de kant. Vanaf het moment dat hij weer fit was, moest de lin keraanvaller vooral genoegen ne men met duels bij de beloften en een plaats op de bank bij wedstrij den van het eerste. Een andere Nederlander was za terdagavond de grote uitblinker tij dens Club Brugge-Germinal Beer schot Antwerpen. Sherjill MacDo- nald, oud-speler van onder meer Ajax, AGOVV, West Bromwich Al bion en Roeselare, zette GBA kort na rust op voorsprong tegen de ploeg van trainer Adrie Koster. De snelle en technisch sterke spits ver zorgde in blessuretijd ook de as- sist voor de winnende treffer van Tosin Dosunmu: 1-2. GBA rukte daardoor op naar de derde plaats. maar die zijn nu nergens meer te ontdekken. Vanwege het attractie ve en aanvallende voetbal dat Club Brugge dit seizoen speelt, maar vooral ook door de manier waarop Koster zich wekelijks pre senteert. Het is een enorm contrast met zijn voorganger Jacky Mathijssen. De nukkige Belg liet de afgelopen seizoenen geen mogelijkheid voor bijgaan om met alles en iedereen ruzie te maken. Bij de beschaafde Zeeuw hebben ze dat nog niet meegemaakt. De trainer grijpt ech ter wel meteen in als een situatie daar om vraagt. Hij heeft voor dui delijkheid gezorgd en laat Club den van Enke de nieuwe aanvoer der van Hannover, werd in de 8ie minuut gewisseld. Barcelona heeft zaterdagavond de koppositie in de Spaanse liga ver speeld. De Europese kampioen liet bij middenmoter Athletic Bilbao twee dure punten liggen: 1-1. De ploeg van Pep Guardiola kwam dankzij Daniel Alves na de rust nog wel op voorsprong. Gaizka To- quero maakte in de 63e minuut ge lijk. Real Madrid won zaterdag met 1-0 van Racing Santander. De Koninklijke nam de eerste plaats over van Barcelona, dat een punt minder heeft. De twee grootmach ten van het nationale en interna tionale voetbal ontmoeten elkaar zondag in Nou Camp. Brugge tegelijkertijd initiatiefrijk voetballen. „We spelen nu wat opener dan vo rig seizoen", weet de trainer. „Meer voor de winst. Ook van avond nam ik in de tweede helft ri sico, maar dat hoort erbij. Het is dan wel extra zuur als je in blessu retijd nog verliest." Toch zal hij er niet wakker van lig gen. Koster gaat de komende tijd verder op dezelfde voet. „Maar het zou fijn als we zaterdag weer eens winnen." Zijn strategie bepaalt hij de komende dagen mede in zijn appartement in badplaats Blanken- berge. De rest van het gezin Koster woont nog in Brabant. „Want in het voetbal gaat het vaak over con tracten voor één, twee jaar. Dan ga ik mijn familie niet steeds mee la ten verhuizen. Dat heb ik nog nooit gedaan." Het is Adrie Koster ten voeten uit. Geen poespas, geen moeilijk ge doe, maar hard werken en vooral genieten van het spelletje. „Wat dat. betreft heb ik het hier prima naar mijn zin. De beleving is schit terend, de fans leven enorm mee. Club Brugge is een mooie club. We willen de play-offs om het kampioenschap halen en Euro pees overwinteren. Op dit mo ment liggen.weriog steeds op sche ma." Mark van Bommel (I) troeft Stefan Reinartz af in een duel om de bal in de topper tussen Bayern München en Bayer Leverkusen. foto Christof Stache/AF I edereen zegt dat hij niet te kloppen is, maar ik roep als enige dat I het wél kan. Als ik zie hoe hij na die vijf kilometer over de streep kwam, dan trek ik daar mijn conclusies uit." Schaatser Bob de Jong over concurrent Sven Kramer. In De Telegraaf. „De sfeer op het veld was sowieso niet prettig. Ik ben zelf ook een paar keer geraakt. Eens kijken hoe snel Rafael Benitez dit keer belt om te horen of ik heel ben gebleven." International Dirk Kuijt over de stevige wedstrijd tegen Italië. In AD. „We hebben het over de voetbalwereld. Daar wordt door spelers onderling aan de oren getrokken en ach, dan doet de trainer af en toe ook mee. Het is dollen, een tikkie hier en daar. ADO Den Haag-speler Jan Paul Saeijs over de handtastelijk heden van trainer Raymond Atteveld. In AD. „Mijn afwezigheid daar is voor mij geen issue, ik lig er niet wak ker van. Misschien ga ik wel als toerist, gewoon op mijn gemak kijken." Guus Hiddink wil na de uitschakeling met Rusland niet met een ander land naar het WK. In AD. „Ik moest verplicht afvallen. De dokter vond 140 kilo iets te veel van het goede. Voorheen veegde ik m'n ballen eraan af, aan dat afvallen. Ik dronk liters cola, gebruikte veel suiker, schepte telkens weer eten op, daar voelde ik me prima bij." Beveren-trainer Jan Boskamp in Sportweek. Slory 'hoofdsponsor' boetepot Feyenoord Aanvaller Andwelé Slory ontpopt zich dit seizoen bij Feyenoord als 'hoofdspon sor' van de boetepot. Hij stort te wegens ondisciplinair ge drag al menig bedrag in het spelersfonds. Afgelopen week was het opnieuw raak. De Feyenoorder deelde hand tekeningen uit aan jeugdige fans. Wegens griep had hij evenwel sinds dinsdag al niet meer meegetraind met de se lectie van Been. Het uitstapje van de 'zieke' Slory lekte uit en leidde tot een nieuwe boe- Li Jiao kampioen met de mannen De voor Nederland spelen de Li Jiao heeft in haar loopbaan al veel gewonnen. De speelster van Li Ning/Infinity Heerlen werd bijvoorbeeld Europees kam pioen, won de Top-Twaalf en was met Danny Heister ook drie keer Nederlands kam pioen gemengd dubbel. Zater dagavond greep ze een titel met een mannenploeg. „Dat is weer eens iets anders", ver telde ze. „Het is goed voor mij om in de mannencompe- titie te spelen. De druk is een stuk hoger en daar kan ik al leen maar beter van worden." RUG Dure auto voor Ludger Beerbaum Ludger Beerbaum heeft gis teren in Stuttgart weer eens een dure auto aan zijn wagenpark toegevoegd en 20 wereldbekerpunten op zijn conto bijgeschreven. De Duitse springruiter won met de pas achtjarige merrie Gotha de Grote Prijs en mocht daarom een auto mee naar huis nemen. Hij was in de barrage bijna een seconde sneller dan de Fransman Mi chel Robert met Kellemoi de Pepita. Robert ging met 30.000 euro naar huis. Chardon koopt paarden concurrent IJsbrand Chardon rijdt voortaan in het wereldbe kercircuit een span met Lipiz- zaner paarden. Na afloop van de wedstrijd in Stuttgart nam de Zuid-Hollandse menner drie dieren over van zijn Hon gaarse concurrent Jozsef Do- brovitz. De Hongaar aarzelde niet lang over de opmerkelijk transactie in Stuttgart. „Ik had de paarden niet te koop staan, maar toen ik werd be naderd door IJsbrand ben ik gaan nadenken. Hij is de eni ge aan wie ik ze zou verko pen." Spits Jermaine Defoe was gisteren vijf keer trefzeker voor Tottenham Hotspur, dat op eigen veld Wigan Athletic ver nederde met maar liefst 9-1. Opvallend genoeg maakte de aan valler al zijn treffers in de tweede helft. Bij rust stonden de Spurs slechts met 1-0 voor. Wigan-keeper Chris Kirkland maakte in de slotfase, nadat hij al zeven treffers om de oren had gekregen, ook nog een eigen doelpunt. Mario Melchiot maakte deel uit van de blunderende defensie van de bezoekers en werd in de 84e minuut gewisseld. Tottenham stijgt door de monsterzege naar de vierde plaats in de Premier League met 25 punten uit dertien duels.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 37