Dolende Boys doen in beker vertrouwen op sport33 Korfballers TOP rekenen af met vormcrisis Revanche voor De Stormvogel Zeventien treffers is te weinig voor Tjoba Goncalves snelste vrouw in Axelse loop maandag 23 november 2009 door Ron de Waal ARNEMUIDEN - Met de mindere fa se waarin de ploeg verkeerde lijkt TOP in één keer te hebben afgere kend. Met een klinkende 24-15- overwinning op Merwede tankte het team uit Arnemuiden meteen veel vertrouwen voor de derby van volgende week tegen Fortis. Enkele nederlagen in het slot van de veldcompetitie en een niet al te soepel verlopende voorbereiding op het zaalseizoen; eersteklasser TOP verkeerde al even niet in al te beste doen. Toch tekenden zich af gelopen week tegen titelkandidaat Kinderdijk lichte tekenen van her stel af. De ploeg van Edwin Cop- poolse leed dan wel een 17-14-ne- derlaag, maar naast de terugkeer van een polsbreuk herstelde Petra de Ridder was ook het vertoonde spel bemoedigend. Trainer Edwin Coppoolse: „We hebben een jon ge ploeg, die er mentaal wel steeds moet staan. Maar als wij het ni veau van de veldcompetitie halen, dan is een plaats in het linkerrijtje mogelijk." „We willen met vertrouwen naar Fortis", kondigde Coppoolse aan. In de eerste tien minuten ging het nog gelijk op (3-3), maar toen TOP een tempo hoger ging spelen kwa men de bezoekers uit Sliedrecht in problemen. Enkele razendsnelle aanvallen, met een 6-3-voorsprong tot gevolg, werden echter afgewis seld door een slordige fase bij TOP. Toch slaagde de thuisploeg erin om in het eerste bedrijf een voordelige marge op te bouwen: 11-7. De makkelijk scorende aanvoerster Petra de Ridder was met drie tref fers belangrijk. TOP kwam echter niet scherp uit de kleedkamer en opnieuw slaagde Merwede erin aan te haken: 12-11. Het herstel van TOP tekende zich ook weer ra zendsnel af. Het tempo ging weer omhoog en opnieuw kwam Mer wede in problemen. Onder aanvoe ring van een ontketende Petra de Ridder (zes treffers in de tweede helft), deelde TOP een geweldige tik uit. In een mum van tijd prijk te er een 20-12-voorsprong op het scorebord. Merwede kwam terug tot 21-15, maar daarna ging de gashendel bij de thuisploeg weer even fors open. Comé Bezemer mocht het slotaccoord (24-15) ver zorgen van een korfbalavond die TOP meteen weer in het linkerrij tje deed belanden. Maar misschien nog wel belangrijker was het gege ven dat de ploeg met veel vertrou wen de derby tegen Fortis tege moet kan treden. „Dit is een gewel dige opsteker", besloot Edwin Cop poolse. Scores TOP: Petra de Ridder 9, Corné Bezemer 5, Jeanine Marijs 3, Wilma de Ridder 2, Jordi Meulmeester 2, Nelleke van Belzen, Leon van Belzen en Peter van Belzen allen 1. BEKERVOETBAL Tholenaren veel te sterk voor Wolfaartsdijk: 8-2 door Roeland van Vliet THOLEN - Tholense Boys heeft in de derde ronde van de districtsbe ker aan het zelfvertrouwen kun nen werken. Dat had de afgelopen weken een deukje opgelopen, om dat de zaterdag-derdeklasser er maar niet in slaagde te winnen in de competitie. „Dit hadden we no dig", zei aanvoerder Jeroen Nieuw koop na de 8-2-overwinning op za terdag-vierdeklasser Wolfaartsdijk. „Hiermee kunnen we verder." Tholense Boys had een flitsende seizoensstart en voerde in de eer ste vier weken de ranglijst aan. Maar na 24 september, de dag waarop voor het laatst in competi tie werd gewonnen, ging het berg afwaarts. „Er is niet één specifieke reden aan te geven waarom het mis ging", stelde Nieuwkoop. „Maar wedstrijden die we best konden winnen, wonnen we in eens niet meer." Op 24 oktober had de ploeg van trainer Jacco Theunisse, die toen nog trainer was en anderhalve week geleden opstapte, een pretti ge onderbreking in de beker. Noordhoek - weliswaar maar een zondag-vijfdeklasser - werd op een 3-1-nederlaag getrakteerd. Te- Niels Hopmans maakt een van zijn vier kopdoelpunten. foto Leo Adriaansen gen Wolfaartsdijk, dat liefst zes ba siskrachten miste, kon Tholense Boys zich nog meer uitleven. Met een monsterzege bereikte het elf tal van interim-coach Johan Schot de laatste 32. In de eerste vijftien minuten kon Wolfaartsdijk nog wel een beetje meekomen, maar daarna hielden de oranje-hemden open huis. Lau rens Bovenberg opende de score. Kort daarna begon de kopshow van Niels Hopmans. De aanvallen de middenvelder scoorde vanaf de achttiende minuut liefst vijf keer (2-0, 4-0, 5-0, 7-0 en 8-1) en deed dat vier keer met het hoofd. Rein- ier de Groen zorgde tussendoor nog voor de 3-0 en de 6-0. Wolf aartsdijk kreeg in de tweede helft nog twee eretreffers. Harm Fluijt en invaller Ricardo Klaassen wa ren trefzeker. „We hebben niet de illusie dat we de beker gaan win nen, maar we willen wel zo ver mogelijk komen", zei Nieuwkoop. „We weten nog hoe mooi het was om vorig jaar tegen ASWH te spe len. Er waren toen zo veel mensen langs het veld, de sfeer was gewel dig, we hebben maar met 1-0 verlo ren en we hadden nog kansen op de gelijkmaker. Zoiets willen we graag nog een keer meemaken." Tholense Boys-Wolfaartsdijk 8-2 (3-0). 15. Laurens Bovenberg 1-0,18. Niels Hopmans 2-0, 26. Reinier de Groen 3-0, 49. Niels Hopmans 4-0, 52. Niels Hopmans 5-0, 55. Reinier de Groen 6-0, 58. Niels Hopmans 7-0, 67. Harm Fluijt 7-1, 70. Niels Hopmans 8-1, 75. Ricardo Klaassen 8-2. Scheids rechter: W. van de Meer (Terneuzen). Gele kaart: Johan Lukasse (Wolfaarts dijk). Aantal toeschouwers: 150. door Ko Mechielsen VLISSINGEN - De waterpoloteams van De Stormvogel hebben zich ge revancheerd op de eerste nederla gen van vorige week. Het eerste mannenteam won, zij het moei zaam. Bij SWNZ 2 werd het slechts 1-2. SWNZ 2-De Stormvogel 1-2: De Vlissingers hadden het verdedi gend goed voor elkaar, maar acteer den aanvallend zeer matig. In de eerste twee periodes had de ploeg uit Schijndel op voorsprong kun nen komen, maar miste fraaie kan sen. Chris van der Draai bracht De Stormvogel in de derde periode op voorsprong. Niet veel later werd het 1-1. In het laatste kwart kreeg de thuisploeg opnieuw de beste kansen, maar vier seconden voor tijd verzilverde Martijn Mechiel sen een strafworp: 1-2. De Warande 3-De Stormvogel 2 2-11: Tegen het laag geklasseerde De Warande 3 hadden de Vlissin gers een matige start. Na de 1-0-achterstand zette de ploeg de puntjes echter op de i. Via 1-3, 2-5 en 2-6 gaf de ploeg in het vierde kwart nog eens extra gas, zodat een alleszeggende 2-11 op het score bord kwam. Scores De Stormvogel: Jaap Boven- dorp 3, Bas Mechielsen, Jordy de Nood en allen Frank Leijnse 2, Ad van't West- ende en Frenske Eijsermans beiden 1 maal. Vrouwen: Gorgo-De Stormvogel 7-6: Een matige tweede periode deed de Vlissingse vrouwen uitein delijk de das om. Toen liep Gorgo van 2-1 uit naar 4-1. In het derde kwart kwam de thuisploeg op 7-4, maar in de afsluitende periode knokte De Stormvogel zich terug tot 7-6. Gorgo speelde de laatste se conden echter slim uit, zodat er een vervelende nederlaag werd ge leden. Scores De Stormvogel: Liliane Sole 2, Joyce Piek, Tamara Flore, Iris Dingeman- se en Anne van Benthem allen 1 maal. door jaapjan Ritsema GOES - Letterlijk en figuurlijk schoot Tjoba tekort tegen Avanti. De schotkracht van de Bevelandse mannen, anders een zekerheid, liet het afweten in Pijnacker. Tjoba moest daardoor op zoek naar ande re oplossingen en daarin moest het in Avanti haar meerdere erken nen. Eersteklasser Fortis onder ging hetzelfde lot. De Souburgers roken aan een goed resultaat, maar trokken bij IJsselvogels toch weer aan het kortste eind. Avanti-Tjoba 19-17: De finesses ontbraken bij de Bevelanders, moest coach Chris van Put consta teren: „De heren hadden hun schot in Góes gelaten." Uitzonde ring was Dirk-Jan Westmaas, die tien treffers voor zijn rekening' nam. Tegen een stug spelend Avan ti werd de duelkracht veelvuldig getest en regende het strafworpen. „Onder druk van Avanti haalden teveel spelers hun niveau niet", al dus Van Put, die het verlies kern achtig analyseerde: „De schotklok vereist 25 doelpunten om zeker te zijn van winst en dan is 17 dus ge woon te weinig." Scores Tjoba: Dirk-Jan Westmaas 10, Gerben van Boven en Johanneke Vleu gel 2, Niels Westmaas 1Esmee Walra ven en Manon Braam 1. IJsselvogels-Fortis 17-15: „Een on verdiende nederlaag", aldus coach Debbaut. Twee afgekeurde doel punten en onthouden strafwor pen deden Fortis aan het kortste eind trekken. In Debbauts ogen was zijn ploeg na rust (10-6) domi nant en hadden de twintig treffers zomaar gehaald kunnen worden. Scores Fortis: Remco Crucq en Niels Bebelaar 4, Esther Kasse 3, Patrick Kop- pejan, Chalana Janisse, Mark Trimpe en Renz Zwartepoorte 1 Olympia-Swift 9-9; „Aanvallend een onvoldoende." Zo deed coach Dennis Plantinga de puntendeling in Spijkenisse af Zijn teleurstelling zat vooral in de paniek die zich in de slotfase ook van de ervaren krachten meester maakte. Swift verspeelde een 6-9-voorsprong. Scores Swift: Richard Geldof 5, Paul van de Berg 2, Matthijs Pagé en Vera Kuijper 1. Ondo-Vios 15-13: Meende Ondo bij rust (10-5) de buit al binnen te hebben, binnen acht minuten trok Vios de boel recht en dwong On do tot concentratie. In een span nend middenstuk toonde Ondo zich het sterkst en sloeg op 13-11 de beslissende slag. Scores Ondo: Ronald Wisse en Anita Geschiere 4, Jeroen Mesu 3, Joris Hoog werf 2, Robbie Mesu, Annelie Wisse 1. Togo-Seolto 13-9: De frisse wind van coach Carlo de Waele resul teert in een slagvaardig Togo. Seol- to was niet bij de les en ervoer dat daardoor aan den lijve. In de eer ste helft was Togo oppermachtig, na rust (9-4) konden de Vlissin gers aanhaken, maar ook niet meer dan dat. Scores Seolto: Anniek Reijnierse 3, Dennis Goedegebuur 2, Maurice Brul, Tom Harthoorn, Timme Provoost en Mariëlle Francke 1. AXEL - Fatima Goncalves uit Mid delburg was zaterdag het snelst in de Ronde van Drieschouwen, een hardloopwedstrijd in Axel. De atlete liep in de wedstrijd over 16 kilometer constant aan de lei ding maar het verschil met de rest was nimmer groot. Goncalves had uiteindelijk vijftien seconden voor sprong op Anja Bakker uit Bres- kens. Monique Allefs uit Hulst was de snelste vrouw op de mid denafstand en haar plaatsgenote Tessa de Block op de korte af stand. Bij de mannen won de Belg Tom van Driessche in een nieuw par koersrecord (56.49), voor Edwin de la Ruelle uit Koewacht. Peter van Belzen (rechts) en Leon van Belzen (links) proberen een speelster van Merwede de bal te ontfutselen. foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 35