strafschop Sllt«cr Fraaie treffer van Ralph Wiessner °t;tr:ref^r^dan bezorgt CPC op valreep een punt In bekertoernooi kan Jong Ambon het wél Domburg verspeelt twee punten Walcheren na rust kopje onder tegen koploper maandag 23 november 2009 dat het een terechte strafschop was. Sorry." door Koen de Vries OOST-SOUBURG - Iedereen leek zich er zaterdagmiddag mee verzoend te hebben dat strafschoppen de be slissing zouden brengen in de be kerwedstrijd tussen RCS en FC Dauwendaele. Het was 2-2 en arbi ter Jo-Annes de Bat had twee mi nuten eerder aangegeven dat er drie minuten blessuretijd werden toegevoegd. Toen ondernam RCS' er Khaled El Hatach een ultieme poging de beslissing te forceren. In het strafschopgebied struikelde hij over het uitgestoken beën van Kha- lid Kaldoon. Nadat De Bat naar de strafschopstip gewezen had en alle Dauwendaele-protesten had gene geerd, schoot Besar Xhoxhaj RCS naar de vierde bekerronde: 3-2. Daarmee waren nog niet alle emo ties voorbij. Na afloop toonde Dau- wendaele-trainer én RCS-voetbal- ler Gérard de Nooijer zijn onbe grip. Hij had voor dit speciale ge val voor Dauwendaele gekozen en deed dat met volle overgave. Hij wist zeker dat het geen strafschop was en was woest op de arbiter. Dat de trainer van de Middelburg se tweedeklasser teleurgesteld was, was logisch. Hij had zijn ploeg een puike wedstrijd zien spelen. Voor de pauze domineerde Dauwendae le en had RCS geluk dat het met slechts een 1-2-achterstand mocht gaan rusten. Na de hervatting drongen de Souburgers aan, maar kreeg Dauwendaele enkele fraaie kansen op de 1-3. Over de lezing van De Nooijer wa ren meteen al twijfels. Bij Dauwen- daele-grensrechter Ko Noordhoek bijvoorbeeld. „Ik kan hier nu wel een beetje gaan staan liegen, maar dat doe ik niet. Ik stond er vlakbij en voor mij was het een terechte strafschop. Die jongen viel over het .been van een van onze spe- door Merlijn van Dierendonck MIDDELBURG - Het moeilijk scoren de long Ambon kon de goedlopen de reeks van bekerwedstrijden voortzetten. In een pittig thuis duel wist de Middelburgse ploeg die in competitieverband niet kan overtuigen met 2-0 te winnen van BSC uit Roosendaal. BSC, een topper in de derde klasse van het zondagvoetbal, nam het initiatief. De Brabanders kregen kansen, maar scoorden niet. Jong Ambon nam daarna de regie over. In de 16e minuut werd een schot van Daniel van 't Westende van richting veranderd en belandde de bal in de korte hoek: 1-0. Jong Am- bon kreeg nog meerdere kansen. Met name Levi Waisapy en James Beije bezorgden de verdediging van BSC veel last, maar zoals zo vaak dit seizoen werden de "kansen Iers." En de sterk fluitende Jo-An- nes de Bat was ook heel zeker van zichzelf. „Het gebeurde vlak voor me. Die speler van RCS viel over het been van nummer 13." Niet lang na afloop toonde Gérard de Nooijer zich een waar sport man. „Bijna iedereen die ik spreek zegt dat het een terechte straf schop was. Ook mijn vrouw. Als zij dat zegt dan is het zo. Ik zat er gewoon naast. Sorry." Jo-Annes de Bat zag de aantijgin gen van De Nooijer door de vin gers. „Maar ik heb Gérard wel ge zegd dat hij moet beseffen dat hij in Zeeland een voorbeeldfunctie heeft. De mensen kijken extra goed naar hoe hij dingen doet." Wat na het bekertreffen overbleef, was het besef dat RCS en FC Dau wendaele er een heerlijke wed strijd van gemaakt hadden. De Middelburgers kwamen voor rust twee keer op voorsprong via Gert-Jan van Leiden (0-1) en Fran cis Langemaire (1-2). Said Bouzam- bou zorgde voor de 1-1. Na de pau ze kon RCS dankzij wat omzettin gen druk zetten, maar kroop toch een paar keer door het oog van de naald. De talentvolle A-junior Len Eversdijk legde de basis voor de 2-2. Hij soleerde door de vijandelij ke verdediging, raakte de bal kwijt, maar kon hem via de kluts toch nog bij Said Bouzambou krijgen. Hij schoot van dichtbij raak: 2-2. Dat leek de eindstand te worden, totdat de bal waarschijnlijk terecht op de strafschopstip kwam. RCS-FC Dauwendaele 3-2 (1-2). 11 Gert-Jan van Leiden 0-1. 26. Said Bou zambou 1-1, 31. Francis Langemaire 1-2, 63. Said Bouzambou 2-2, 90+2 Be- sar Xhoxhaj 3-2 (strafschop). Scheids rechter J. de Bat (Goes). Gele kaart: Al- faro Pentury, Yordi Nijland en Len Evers- dijk (allen RCS), Khalid Kaldoon (Dau wendaele). Aantal toeschouwers: 400. niet afgemaakt. „We spelen goed, maar benutten de kansen niet", be vestigde trainer Bert Pentury. Ook na rust controleerde long Am- bon. James Beije kreeg een kans en een mooie, indraaiende vrije trap van Jair Tomasoa werd door keeper Marcus van Merriënboer onschadelijk gemaakt. De scheids rechter toonde in de 72e minuut de rode kaart aan Levi Waisapy, na een tackle van achteren op verdedi ger Bas Antens. Even daarvoor claimden de Middelbugers een strafschop, maar die wuifde de leidsman weg. Kort daarna kon den de ploegen even afkoelen, toen een verschrikkelijke hagelbui over het veld aan de Kruitmolen- laan trok. Na een klein kwartier werd het duel hervat. Ook met tien man was Jong Ambon de bo venliggende partij en in de 80e mi nuut zorgde Daniel Pattinama door René van Stee VLISSINGEN - Een gekneusde kleine teen had er bijna voor gezorgd dat Ralph Wiessner zaterdag niet zou meedoen bij eersteklasser GPC Vlissingen. Na de goede zorgen van verzorger Jan Dobbelaar stond hij toch aan de aftrap in het duel met WGZ. Tot grote vreugde van zijn ploeggenoten. Want het was Wiessner die in de 87e minuut zijn ploeg naast de bezoekers uit Zwijndrecht schoot en zodoende een punt veiligstelde: 1-1. Zijn treffer was wonderschoon. Een matige trap van WGZ-doel- man Gerard van der Borst kwam net voor de middellijn voor de voe ten van Wiessner. Die haalde van af minstens veertig meter meteen uit, waarna de bal achter de WGZ-goalie in het vijandelijke doel plofte. „Het was inderdaad een mooie. Ik scoor niet zo vaak, dus dan kun je het maar beter op deze manier doen", zei een lachen de Wiessner. De rechtermiddenvel der vond het gelijkspel terecht. door Marco Puik MIDDELBURG - Wemeldinge en Hoedekenskerke, twee topploegen in de vierde klasse A, leden zater dag puntenverlies. Wemeldinge speelde na een 2-0-achterstand met 2-2 gelijk tegen MZVC en Hoe dekenskerke redde in de slotfase een punt tegen Domburg: 1-1. 's-Heer Arendskerke profiteerde met een niet mis te verstane zege op Apollo'69: 1-7. Nieuwland ruk te verder op in het linkerrijtje dankzij een magere en benauwde zege op Cadzand: 2-1 Domburg-Hoedekenskerke 1-1: Een veel sterker Domburg liet voor de rust enkele grote kansen onbenut. Sander Willemse, Mar- tijn Minderhoud en Micha Ber nard kregen het leer niet tussen de palen. Een bal op de lat was het voor de beslissing. Hij passeerde de doelman en zorgde voor de 2-0-eindstand. „Onze spelers krij gen een pluim, omdat ze wilden voetballen", zei coach .Pentury na afloop, „En voetballend hoeven we echt niet onder te doen." „Voetballend waren we misschien iets minder, maar dat compenseer den we met onze werklust. Dat is ook waar we het in belangrijke ma te van moeten hebben. Vorige week haalden we tegen Nieuw-Lekkerland op dezelfde ma nier een punt. Vandaag lukt het dus weer. Dat is goed voor de mo raal", zei Wiessner. Hij vond dat GPC zich ook enigszins had gere vancheerd voor de zeperd van twee weken geleden tegen Schellui- nen (4-0-thuisnederlaag). „Wart we toen lieten zien, was beneden alle peil." Het rommelige, maar - in tegenstel ling tot vorig jaar - vrij sportieve duel verdiende geen winnaar, al had GPC veruit de beste mogelijk heden. De beste was voor Björn Ronde. In de vijfde minuut schoot de spits uit een voorzet van zijn broer Sven op de paal. In de re bound werd zijn kopbal van de lijn gehaald. Jeroen van Ommen was er in de 80e minuut heel dicht bij. Hij had pech dat zijn voorzet vanaf links via de enige wapenfeit van de bezoekers. Het was wachten op een Dom- burgse voorsprong, die er pas na 75 minuten kwam. Op aangeven van Maurice Bernard schoot Chiel Maranus raak: 1-0. In de derde mi nuut van de blessuretijd kwam Hoedekenskerke onverdiend langs zij. Een afgeweerde vrije trap kwam voor de voeten van Pepijn Adriaanse, die raak schoot: 1-1. MZVC-Wemeldinge 2-2 (2-0): De ontmoeting in Middelburg werd een wedstrijd met twee gezichten. Voor rust was MZVC de bovenlig gende ploeg. Alexander Bom zorg de vanuit een strafschop voor 1-0 en diezelfde speler was ook verant woordelijk voor de 2-0. MZVC ver gat de score verder op te voeren. De tweede helft was volledig voor Wemeldinge, dat dankzij twee tref fers van Pieter Bolle (een straf- Jong Ambon-BSC 2-0 (1-0): 16. Dan iel van 't Westende 1-0, 80. Daniel Pat tinama 2-0. Gele kaart: Daniel Pattina ma. Rode kaart: Levi Waisapy (beiden Jong Ambon). Scheidsrechter: L.J. Uit- terhoeve (Hoedekenskerke). Aantal toe schouwers: 50. VVGZ-doelman op de lat beland de. In de 77e minuut kregen de be zoekers bij hun doelpunt onge wild hulp van Leo de Groot. De centrale verdediger van GPC kreeg een diepe bal verkeerd op zijn hoofd, waarna Jeroen Bezemer de vanaf rechts opgestormde Edival- do Pinto kon bedienen. Die liet GPC-doelman Leon Weeda kans loos in de linker benedenhoek. GPC-trainer André Maas was voor al tevreden dat zijn ploeg na een late achterstand in staat bleek om zich toch nog naast WGZ te knok ken. „Ook voetballend vond ik het bij vlagen redelijk. Dat geeft ver trouwen voor de belangrijke duels die straks op het programma staan", blikte Maas al vooruit op de sleutelduels tegen Terneuzense Boys en Dinteloord in de strijd te gen degradatie. GPC-VVGZ 1-1 (0-0). 77. Edivaldo Pinto 0-1, 87. Ralph Wiessner 1-1. Scheidsrechter: I. Roeland (Sleeuwijk). Gele kaart: Björn Ronde, Sven Ronde (GPC), Kevin de Geus, Youssef el Bahri (WGZ). Aantal toeschouwers: 100. schop en een vrije trap) langszij kwam. Nieuwland-Cadzand 2-1: Het eer ste half uur was voor de bezoe kers, die via een treffer van Philip Keymel aan de leiding kwamen. Cadzand liet een grote kans op 0-2 onbenut. Vier minuten voor rust kwam de thuisclub op gelijke hoogte. Richard Jacobs werd in het zestienmetergebied ten val ge bracht en uit de terecht toegeken de strafschop zorgde Jacobs zelf voor 1-1. In de tweede helft was Nieuwland de betere ploeg. De beslissing viel in de 93e minuut. Een handsbal van een Cadzand-speler werd be straft met een strafschop, waaruit Richard Jacobs opnieuw raak schoot. Dominique Strijbosch (Cadzand) ontving een rode kaart vanwege protesteren. VLISSINGEN - De topper in de vier de klasse tussen Walcheren en Axel eindigde gisteren in een 1-4-overwinning voor de bezoe kers. Een gehavend Walcheren (Robert Beilo en Mark van der Eijk ontbraken) was na veertien minuten dicht bij de openingstref fer, maar Fred Compeer trof de lat. Na 35 minuten opende Axel de sco re via Daryl Rawidjan. Paul Bun- nik was kort voor rust verantwoor delijk voor de gelijkmaker. In het tweede bedrijf kwamen de beste kansen op naam van Axel. Na 70 minuten kopte Danny Aarnoudse de gasten aan de leiding. Vervol gens werd het duel tijdelijk stilge legd, omdat het noodweer toe sloeg boven sportpark Bonedijke. Een dubbele regenboog maakte de onderbreking meer dan goed. Na de hervatting liep Axel via Aarn oudse (doelpurft identiek aan de 1-2) en Tinto de Bruin uit naar 1-4. Speler van Jong Ambon (links) en BSC zoeken tijdens de hagelbui onder de bescherming van een trainingsjack gebroederlijk de kleedkamer op. foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 33