Dauwendaele in rouw na late 30 Alle hens aan dek bij Kloetinge moekeloo§saat in bekertreffen met Zaamslag verder in beker Vlissingen bekert eenvoudig verder De Meeuwen wint in Kruiningen RCS gaat naar de vierde ronde van het KNVB-bekertoer nooi na de benauwde zege op FC Dauwendaele. Besar het bekerduel tussen rcs en Xhoxhaj scoort in blesssuretijd vanaf 11 meter de 3-2 de 92e minuut bes/ist Knappe zege Zeeland Sport maandag 23 november 2009 DERDE RONDE BEKERTOERNOOI A 0 L FC Dauwendaele werd pas in Timothy Brakman van FC Dauwendaele is eerder bij de bal dan RCS-speler Yordi Nijland. foto Ruben Oreel MIDDELBURG - In de derde klasse A van het zaterdagvoetbal won De Meeuwen het inhaalduel in en te gen Kruiningen met 3-0. In de eerste helft werd er niet ge scoord, maar tien minuten na rust zorgde Vincenzo Lorello op aange ven van Dennie Huibregtse voor de 0-1. Even zette Kruiningen nog aan, maar toen Dennie Huibregtse uit een voorzet van Robin Dek de 0-2 scoorde, was het verzet van de thuisploeg gebroken. Op aangeven van Lorello tekende Timme Kwast vervolgens nog voor de 0-3. De ploeg uit Zoutelande liet daarna nog kansen liggen om de score uit te bouwen. Noad'67-lnternos 1-2 (0-1). Patrick van Drongelen 0-1, Patrick van Dronge- len 0-2, Lars Steijn 1-2. DVÓ'60-Rillandia 1-2 (1-0). Ronnie Broere 1-0, Marco Minnaard 1-1, Bud Aschman 1-2. VLISSINGEN - Zonder noemens waardige problemen heeft Vlissin gen zich gistermiddag voor de vier de ronde van het districtsbeker toernooi geplaatst. De ploeg van trainer Ruud Pennings rekende op eigen veld met 5-1 af met Halste ren, de koploper van de zondag derde klasse. De Vlissingers waren van begin af aan de bovenliggende partij. Al vroeg in de wedstrijd zorgde Davy van Geersdaele voor 1-0. De beste kansen waren vervol gens voor Vlissingen, al was Halste ren ook tweemaal dicht bij een treffer. Na een half uur tekende Randy de Dreu voor 2-0. Kort na rust nam Rudley St. lago de 3-0 voor zijn rekening. De Dreu zorg de na een uur voor 4-0, waarna Antoine van Mechelen iets terug kon doen voor Halsteren. Met zijn derde treffer van de middag bepaal de De Dreu de eindstand op 5-1. In de slotfase werd het duel een kwartier onderbroken vanwege noodweer. VLISSINGEN - In de strijd om de bo venste plaatsen moest Hulsterloo opnieuw terrein prijsgeven in de uitwedstrijd tegen Zeeland Sport. De nummer vier van de ranglijst verloor met 2-0. Nadat de eerste helft gelijk op gegaan was, bracht Wesley van Effrinck de score in de 42e minuut op 1-0. Met de wind mee had Zeeland Sport na de her vatting een groot veldoverwicht, maar alleen Roy Verkerk kon (in de 55e minuut) de weg naar het doel vinden. De wedstrijd moest halverwege de tweede helft stilge legd worden toen de hemelpoor ten boven Vlissingen open gingen. door Rudy Boogert kloetinge - Met de topper tegen Heerjansdam in het verschiet kreeg een aantal spelers van Kloetinge za terdag rust voorgeschreven van trai ner Cees Houtepen. Zaamslag sput terde in de derde ronde van de dis trictsbeker echter zó stevig tegen, dat de vaste krachten alsnog uit hun 'retraite' moesten komen om Kloetinge een ronde verder te hel pen. Etiënne Mallie had als invaller maar zes minuutjes nodig om zijn werk te doen. Zijn goal ftindeerde uiteindelijk de 2-0- zege. Tot een kwartier voor tijd had Zaamslag echter knap standgehou den tegen de eersteklasser. In het eerste halfuur was de Zeeuws- Vlaamse ploeg zelfs de bovenliggen de partij. Het kopieerde de strijdwij ze van Rijsoord, dat een week eer der in de competitie met 4-0 van Kloetinge had gewonnen. Het gun de Kloetinge geen tijd om op te bouwen en daar wist de ploeg zich zaterdag opnieuw geen raad mee. Houtepen noemde het optreden van zijn ploeg in het eerste halfuur angstig. „We speelden in een iets andere formatie", zei hij. „Mis schien moesten ze wennen." Uit el ke linie had hij een speler een rust dag gegeven: verdediger Jaap Esser, middenvelder Teun Rentmeester en aanvaller Etiënne Mallie. In de tweede helft werden ze alledrie op getrommeld om de plaats in de vierde bekerronde zeker te stellen. Er waren twee redenen aan te voe ren voor de wederopstanding van Kloetinge. Enerzijds het uitvallen bij Zaamslag vlak voor rust van die pe spits Peter Dieleman, die toch de aas in de aanval van Zaamslag is. Zijn enkelblessure liet zich overi gens niet al te ernstig aanzien. Ten tweede heroverde Kloetinge het middenveld doordat het dieper durfde te spelen. Er was één reden aan te voeren dat Kloetinge uitein delijk won: de invalbeurt van Etiënne Mallie. Nadat doelman Ja- co van der Schee met een reflex een kopbal van Coen Goossen uit de kruising had geslagen was het de beurt aan Mallie. „Je merkt het meteen als hij in het veld staat", zei Houtepen. Na 69 minuten verving Mallie Schuit en zes minuten later maakte hij Corstanje met een dro ge knal kansloos. In blessuretijd counterde Niemantsverdriet naar de beslissende tweede treffer. Kloetinge-Zaamslag 2-0 (0-0). 75. Etiënne Mallie 1-0, 90+1. Mervin Nie mantsverdriet 2-0. Scheidsrechter: A.C. Deurloo (Tholen). Gele kaart: Daan Es ser (Kloetinge), Joris Rademakers, Sie- be van Damme en Mare de Haas (allen Zaamslag). Aantal toeschouwers: 350. 's-heerenhoek - Patrijzen plaatste zich gisteren bijna moeiteloos voor de vierde ronde van het be kertoernooi. De vierdeklasser uit 's-Heerenhoek versloeg Sluis, de nummer laatst van de vijfde klasse met 6-2. Patrijzen begon met de wind mee en nam al in derde minuut een voorsprong door een kopbal van Richard Hardebol. Arjan Verburg en Alexander Veljanovski vergroot ten de marge tot 3-0, voordat Koen Quaak de ruststand op 3-1 bepaalde. Direct na de hervatting tekende Hardebol uit een hoek schop voor 4-1. Patrijzen liep door doelpunten van Veljanovski en Ro bert Duboski uit naar 6-1, voordat Koen Quaak met zijn zevende be- kerdoelpunt van dit seizoen de eindstand op 6-2 bepaalde. Opval lend was de rol van Jacco Rottier bij Patrijzen. De verzorger stond dit keer op doel.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 32