de perfecte race SANMMJMP spoi 29 299,° Snelle tijden Schreuder en Dekker in Singapore MEGA TOILET-AKTIE!!! Butter maakt sterke indruk in Warandeloop Murray opent Tour Finals met winst WWW.SANIDUMP.COM Veldrijder Stybar beleeft topweekend A- merken sanitair tegen bodemprijzen Villeroy Boch Wandcloset (wit) Groüe Rapid-SI inbouwreservoir Grohe afdekplaat maandag 23 november 2009 'Vorige week was een doorbraak, dit is een belangrijke bevestiging' Ireen Wüst werd 2e op de 1500 meter HAMAR - Schaatser Sven Kramer is al drie jaar lang ongeslagen op de 10 kilometer. Bij de wereldbeker wedstrijden in Hamar had Bob de Jong gisteren goede hoop dat hij aan die status een einde kon ma ken. Een verbetering van zijn per soonlijke record met bijna 4,5 se conden was in het Vikingschip echter nóg niet genoeg voor de winst. Kramer liet met een perfecte race zien dat er nog steeds geen maat op hem staat. Met 12.50,96 verplet terde hij het baanrecord. De Jong moest, ondanks zijn toptijd van 12.54,97, genoegen nemen met zil ver. De Rus Ivan Skobrev pakte verrassend bron voor de net van griep herstelde b ward Bokko. Tot acht ronder, voor het einde dacht De Jong, oi mpisch titelver dediger op deze afstand, kans te hebben Kramer te verslaan. „Maar je weet dat hij een versnelling kan plaatsen", keek de rijder van VPZ terug op de race. En die versnelling kwam er, acht ronden voor het einde. De Jong kon niet mee en Kramer reed snel bij zijn concurrent weg. Dankzij de winst behaalde Kramer zijn tweede deelnamebewijs voor de Olympische Spelen. Zijn ticket voor de 5 kilometer had hij dank zij de zege bij de WB in Berlijn, twee weken geleden, al binnen. Woensdag doet Kramer in Heeren veen mee aan een skate-off op de 1500 meter voor de komende we reldbekerwedstrijden in Calgary en Salt Lake City, de afstand waar hij zich nu op kan concentreren. „Dit was duidelijk, toch?", zei Kra mer lachend. „Ik had de volle con trole over de race, al leek het mis schien niet zo." De Jong nam ini tiatief en reed ongeveer driekwart van de race voorop. „Maar als je zo'n grote mond hebt, moet je het TILBURG - Michel Butter en Adrien- ne Herzog hebben gisteren de in ternationale Warandeloop voor Nederland kleur gegeven. Butter eindigde bij de cross over 10 kilo meter bij Tilburg als tweede achter de Moldaviër Jaroslav Musinschi, Herzog nam met dezelfde klasse ring bij de vrouwen genoegen. Ze moest na 8100 meter alleen de Por tugese Ana Dulce Felix laten voor gaan. Butter ging in de Warandeloop voor zijn tweede zege op rij. Het talent uit Noord-Holland nam gis teren ook het initiatief en leek in de derde ronde ook naar de zege te lopen. De onbekende Moldaviër Musinschi kwam echter in de slot fase opzetten. Butter bleek niet' in staat de opmars van de marathon loper te stoppen. Hij moest genoe gen nemen met de tweede plaats. Ana Dulce Felix was duidelijk de ook wel laten zien", aldus Kramer daarover. „Ik heb gespeeld met de afstand, acht ronden voor het ein de heb ik er een klap op gegeven. Toen brak het." Gerard Kemkers was onder de in druk van het optreden van zijn pu pil. „Het was een gecontroleerde race. Hij kon ieder moment de aan val plaatsen. Als je op zo'n manier kunt controleren is er niet zoveel aan de hand. Maar Bob doet na tuurlijk ook wel iets bijzonders hier. Wij wisten dat we iets moes ten pareren. Dit soort edstrijden geeft even vertrouwenOok De Jong kon na afloop tevreden zijn. „Een persoonlijk recordje op mijn oude dag is niet gek. Dit was een prima race, zo wilde ik 'm rijden. Misschien kon ik dit v oeger ook wel, maar durfde ik het liet." Carl Verheijen en W uter Olde Heuvel stelden met :en vijfde (13.20,44) en zevende plaats (13.21,09) teleur. Daarmee waren de twee ploeggenoten van Kramer veel langzamer dan Arjen van der Kieft, die in de B-groep verraste met 13.04,38. Die tijd was al een verbetering van het baanrecord, dat sinds februari van dit jaar op naam stond van Kramer (13.05,21). Dat het nog wel een stukje sneller kon in het Vikingschip liet hij een aantal uren na de race van Van der Kieft wel zien. „Kramer houdt ons allemaal voor de gek", was viervou dig olympisch kampioen Johann Olav Koss onder de indruk. „Hij is niet te breken." Ireen Wüst won in Hamar zilver op de 1500 meter. „Vorige week was een doorbraak voor me, dit is een belangrijke bevestiging." Wüst sukkelde bijna een jaar lang met haar vorm. De winst in Thialf kwam onverwacht. In Hamar bleek haar WB-zege geen toevals treffer. Wüst was zelfs ruim sneller dan een week eerder: 1.55,95 om sterkste bij de vrouwen. Herzog, in voorbereiding op de Europese crosskampioenschappen in Du blin op 13 december, moest een flink gat op de Portugese toestaan. Naar alle waarschijnlijkheid gaat de afvaardiging voor het EK cross uit zo'n vijftien atleten bestaan. De Atletiekunie maakt de selectie vandaag bekend. Het gros van de deelnemers die zo wel bij de senioren, neo's (catego rie jonger dan 23 jaar, red.) als ju nioren uitkomen, was reeds voor geselecteerd. Gert-Jan Wassink be schikte niet over de 'beschermde' status, maar zal zeker op een start bewijs kunnen rekenen. Hij greep gisteren de Warandeloop aan om zijn kandidatuur te stellen. In de race over tien kilometer eindigde hij als derde, waarbij hij slechts acht seconden toegaf Michel But ter. 1.56,69. Alleen de Canadese Kris hna Groves was sneller: 1.55,16. Het brons ging naar de Tsjechi sche Martina Sablikova. „Ik heb al heel lang geen tijd van 1.55 meer gereden", zei Wüst. „Dit geeft me wel vertrouwen. Ik word een beetje een vaste klant op het podium nu. Dat is heel fijn." Wüst was in het Vikingschip in Hamar de enige Nederlandse schaatsster die eremetaal won. De overige vrouwen deden niet mee in de strijd om de podiumplaat sen. Op de 1500 meter werd Diane Valkenburg zevende, Annette Ger ritsen achtste en de niet fitte Mar- got Boer vijftiende. Smit denkt aan sto^ pen Op de 5 kilometer bereikten de Oranjevrouwen zaterdag een nieu we ondergrens. Renate Groene- wold werd slechts elfde en voor laatste in 7.13,17, ruim 23 secon den achter winnares Martina Sabli kova. Moniek Kleinsman deed het met 7.18,43 nog slechter. Elma de Vries eindigde als achtste: 7.10,72. In de B-groep faalden ook Gretha Smit (7.23,46) en Annouk van der Weijden (7.19,12). Smit was zwaar aangeslagen na haar optreden. De winnares van olympisch zilver in 2002 over weegt haar loopbaan te beëindi gen. Smit heeft tijdens het schaatsen al langere tijd last van haar onder been. Ze besloot gisteren om de 3 kilometer vaarwel te zeggen. Na overleg met de begeleiding be paalt ze vandaag of ze zich, met het oog op Vancouver, nog gaat richten op de 5 kilometer of dat ze stopt. „Op deze manier heb ik geen zin om mee te doen." HAMME-ZOGGE - Veldrijder Zdenek Stybar heeft gisteren de vierde wedstrijd uit de Superpresti- ge-reeks op zijn naam geschreven. De Tsjech bleef in Hamme-Zogge in de sprint de Belg Sven Nys voor. Zaterdag won Stybar in België ook al de Grote Prijs van Hasselt. De derde plaats was voor Klaas Van- tornout. Wereldkampioen Niels Albert fi nishte op kleine afstand als vierde. Albert deelt met Nys de leiding in het klassement van de Superpresti ge. Stybar volgt het tweetal op één punt. Gerben de Knegt was giste ren de beste Nederlander. Hij werd twaalfde. „Ik beleef een droomweekend", glunderde Stybar na zijn tweede zege in twee dagen. „Als je zater dag wint in Hasselt durf je niet te denken dat zondag nog eens te doen." SINGAPORE - Hinkelien Schreuder heeft bij wereldbekerwedstrijden kortebaanzwemmen in Singapore de finale van de 100 meter wissel slag gewonnen. De Nederlandse zwemster noteerde een tijd van 58.32 seconden en was daarmee 0,18 seconde sneller dan Emily See- bohm uit Australië. Het was niet het enige succes voor Schreuder. Ze pakte ook zilver op de 50 meter vrije slag. De Neder landse noteerde 23,53 en moest daarmee ruim haar meerdere er kennen in de Zweedse Therese Als- hammar, die won in 23.27 secon den en bleef maar 0,02 seconde bo ven het wereldrecord van Marleen Veldhuis. Inge Dekker finishte als vijfde in 24.16. Schreuder haalde ook nog brons binnen op de 50 meter rugslag. Ze tikte aan ha 26.70 seconden. Australië domineerde de afstand. Emily Seebohm won in 26.55, waarmee ze net iets sneller was dan haar landgenote Marieke Gue- hrer (26,57)- Inge Dekker keerde met driemaal zilver terug naar Nederland. Op de 200 meter vrije slag was ze 0.04 se conde minder snel dan de Zweed- LONDEN - Tennisser Andy Murray is het eindejaarstoernooi bij de mannen sterk begonnen. De Schot won gisteren in de ATP Tour Finals in Londen van de Ar gentijn Juan Martin del Potro in drie sets: 6-3, 3-6, 6-2. Meer dan 17.000 toeschouwers waren in de O2 Arena getuige van de openings wedstrijd van het evenement, waarin de beste acht tennissers van het jaar het tegen elkaar opne men. Murray kwam 5-0 voor in de eer ste set. Del Potro, winnaar van de US Open, kwam toen pas los. De eerste set moest de Argentijn se Petra Grandlund. Op de 100 me ter vrije slag boog ze haar hoofd voor de Britse Francesca Halsall (52.11 tegen 51,19). Haar mooiste resultaat leverde ze op de 50 meter vlinderslag. Dek ker klokte een tijd van 25.09 het geen een Nederlands record bete kende. De overwinning in die discipline ging naar de Zweedse vedette The rese Alshammar. Zij bracht een tijd van 24.28 seconden op de klok en scherpte daarmee het wereldre cord aan. De oude toptijd stond sinds een paar weken al op haar naam: 24,46. De Zuid-Afrikaanse zwemster Ka- thryn Meaklim ^verpletterde het wereldrecord op de 400 meter wis selslag. Ze klokte een tijd van 4.22,88 en dook daarmee bijna drie seconden onder de oude top tijd van Mareia Belmonte uit Span je. De Amerikaan Peter Marshall verbeterde bij diezelfde wedstrij den zijn eigen wereldrecord op de 50 meter rugslag; Hij tikte na 22,61 seconden aan en was daarmee 0,12 seconde rapper dan zijn oude top tijd die hij eerder deze maand in Stockholm vestigde. weggeven, maar in de tweede was hij heer en meester. Zo snel als Del Potro opveerde, zakte hij weer in. In het derde bedrijf had Mur ray weer de overhand. Andy Murray ons bestaat de aktiê-set iiitqi uitend uit a-merken normaal 667. Bergen op Zoom van Konijnenburgweg 7 Tel.: 0164 - 210 740 Mx Breda - Noord Huifakkerstraat 10 Tel.: 076 - 593 71 00 ërkbnd Tilburg Bosscheweg 253a Tel.: 013 - 582 13 91 Veghel Poort van Veghel 4996 Tel.: 0413 - 36 62 12

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 31