281 sport 3 Sven Kramer schaatst nu al Oranjevrouwen stellen teleur Er staat geen maat op Sven Kramer. Ook in Hamar laat hij weer zien wie op dit moment de beste schaatser is op de lange afstanden. Bobber Van Calker toont vormbehoud Van Barneveld kansloos tegen Taylor Zilver voor judoka Guillaume Elmont Krajicek wint dubbelfinale Belg Caudron wint WB driebanden maandag 23 november 2009 WERELDBEKER SCHAATSEN Cretha Smit heeft besloten niet meer in actie te komen op de 3 kilometer. Sven Kramer blijft ongenaakbaar op de lange afstanden. Ook in Hamar is hij veruit de sterkste. foto Terje Bendiksby/EPA LAKE PLACID Mocht er nog onduidelijkheid be staan over de olympische deelna me van bobsleeër Edwin van Cal ker, dan heeft de Nederlander daar gisteren in Lake Placid een einde aan gemaakt. Na zijn gedeelde tien de plaats met de viermansslee bij de seizoensopening in Park City noteerde Van Calker gisteren bij de tweede wereldbekerwedstrijd in Lake Placid met de grote slee de zesde plaats. Van Calker moest dit seizoen om vormbehoud te tonen nog een keer bij de top tien sleeën. WOLVERHAMPTON Raymond van Barneveld is er giste ren niet in geslaagd de finale te be reiken van de Grand Slam of Darts in Wolverhampton. De Engelse fa voriet Phil Taylor zette zijn Haagse rivaal, niet voor het eerst dit sei zoen, bijna achteloos opzij in de halve eindstrijd. De titelverdediger won met liefst 16-6. 'Barney' had om kans te maken het niveau moe ten halen dat hij zaterdag etaleerde in de kwartfinale tegen Kevin Pain ter. Dat lukte hem eigenlijk geen moment. Zeven legs die hij mocht beginnen, gingen naar Taylor. ABU DHABI Judoka Guillaume Elmont heeft za terdag het zilver behaald in de Grand Prix van Abu Dhabi. Hij ver loor de finale in de klasse tot 81 ki logram van de Pool Robert Krawc- zyk. De Haarlemmer judode sterk in het Arabische emiraat. In de finale deden de Nederlander en de Pool weinig voor elkaar onder, maar de yuko van Krawczyk was voldoen de voor de winst. Grim Vuijsters kreeg het brons omgehangen in de klasse boven 100 kilogram. BRATISLAVA Tennisster Michaëlla Krajicek heeft zaterdag haar tweede dubbeltitel van het seizoen veroverd. Samen met de Zweedse Sofia Arvidsson versloeg ze in de finale de Wit-Rus- sische Tatjana Poetsjek en de Russi sche Arina Rodionova in twee sets: 6-3 6-4. Met de Belgische Yanina Wick- mayer won ze eerder het toernooi van Torhout. In het enkelspel boekte Krajicek dit jaar één toernooizege, in het Ame rikaanse Boston. SUWON De Belgische biljarter Frédéric Caudron heeft gisteren de wereld bekerwedstrijd driebanden in het Zuid-Koreaanse Suwon op zijn naam geschreven. In de finale ver sloeg hij de Italiaan Marco Zanetti met 3-2 (7-15 15-7 5-15 15-115-n). Caudron, die in januari in Sluiskil ook al de eerste WB-manche van het jaar won, verstevigde zijn lei dende positie in het WB-klasse- ment. Eerder in het toernooi was Caudron al een maatje te groot voor Jean Paul de Bruijn. door Theo Ruizenaar DEN HAAG - „Klaar, afgelopen." Dat waren de alleszeggende woorden van coach Vera Pauw over de kan sen van het Nederlands vrouwen voetbalelftal om zich te kwalifice ren voor het wereldkampioen schap voetbal in 2011, nadat Oran je zich zaterdagavond door het nie tige Wit-Rusland in de luren had laten leggen. Het werd 1-1. De vrouwen wisten zich tegen de Oost-Europeanen geen raad met le gio kansen en zagen de magere voorsprong (doelpunt Renee Slee- gers) na ruim een uur spelen in rook opgaan toen Katsiaryna Avk- hinovich na opzichtig falen van Daphne Koster en keeper Loes Geurts vanuit het niets de gelijk maker mocht aantekenen. „Ik zette de verdediging niet goed neer, dan valt die bal over mij heen en wat er toen met Loes (Geurts) gebeurde weet ik niet pre cies", zei aanvoerster Koster. Wat keeper Geurts bezielde bij de ge lijkmaker zal altijd een raadsel blij ven, maar het had er alle schijn van dat ze verwachtte dat het schot van Avkhinovich naast zou gaan, omdat ze bijkans bukte om de bal te ontwijken. Toch valt de doelvrouw het punt verlies niet volledig aan te reke nen, omdat het fris startende Oran je eigenlijk na een kwartier al zes doelrijpe kansen had gecreëerd waarvan er slecht één werd benut door Willem Il-middenvelder Slee- gers. Zij schoot in het stadion van ADO Den Haag vanaf de rand van het zestienmetergebied de 1-0 bin nen. Pauw: „We hadden na een kwar tier met 3-0 voor moeten staan, maar als je dat niet doet... tja daar heb ik echt geen woorden voor. Op de een of andere manier had den we vandaag niet de meedogen loosheid die je tegen dit soort te- Bondscoach Vera Pauw genstanders nodig hebt." Omdat Oranje de openingswedstrijd ver loor van het sterke Noorwegen, kon het zich geen verder puntver lies veroorloven. Ook Koster toon de zich realistisch en wist dat de ploeg zich nu maar moet gaan fo cussen op het EK van 2013. Neder land heeft zich officieel kandidaat gesteld om dat toernooi te organi seren. Koster: „Als je nu naar de stand kijkt is het onhaalbaar en zo goed als over. We wisten dat met Noorwegen in de groep de kans so wieso klein zou zijn. Nu moeten we ons maar persoonlijk gaan ver beteren. De mogelijkheden daar voor zijn mede door de A-status beter geworden. Op het EK heb ben we laten zien dat we kunnen verdedigen maar aan de bal kun nen we nog veel progressie boe ken." Buiten het veld viel bij de Oranje vrouwen op, dat bondscoach Vera Pauw twee weken geleden twee speelsters - Claudia van den Heili genberg en Dyanne Bito - uit de se lectie zette, omdat ze zich niet aan afspraken hadden gehouden. Dat had overigens niets met hun spel te maken, maar wordt eufemis tisch omschreven als 'persoonlijke omstandigheden'. Ze komen voor lopig niet in aanmerking voor een plek in de selectie.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 30