Ajax is één helft vlijmscherp PZC 'fUÊÉLt N GALAVOORSTELLING Amsterdammers spelen Heerenveen voor rust van de mat 38 en 39 Kramer is ook op 10 km zeker van Spelen Theo Janssen gewond bij auto-ongeluk De Nooijer vertrekt bij FC Dauwendaele 'We hebben samen plezier gemaakt' Stijlvol ontwijkt Demy de Zeeuw een tackle van Heerenveen-middenvelder Christian Grindheim. foto Olaf Kraak/ANP door Jop van Kempen AMSTERDAM - Ajax-SC Heerenveen begon als een Amsterdamse gala voorstelling en eindigde als een trainingspartij. Bij rust was de eindstand al bereikt: 5-1. Was Ajax zo goed of was SC Heerenveen zo slecht? „Wij waren zo goed, na tuurlijk", gniffelde Ismail Aissati. De aanvallende middenvelder had alle reden tot gniffelen. Na misluk te experimenten op de linkervleu gel mocht hij gistermiddag aantre den als diepste middenvelder ach ter spits Marko Pantelic. „Dat is mijn favoriete plek", aldus Aissati. Trainer Martin Jol stelde Aissati op omdat Ajax in de vorige wed strijd tegen FC Twente (1-0-neder- laag) nauwelijks kansen creëerde. Tegen Heerenveen kwamen de Amsterdammers om in de kansen, maar dat lag uiteraard niet aan Ais sati alleen. Na een zware interland- week speelde Ajax de onthutsend zwak verdedigende Friezen in een hoog tempo het zwart voor de ogen. Via de vele positiewisselin gen en de diepgaande middenvel ders stichtte de ploeg van Jol con stant gevaar. Ook de schoonheid van de doel punten droeg bij aan de Amster damse galavoorstelling. Demy de Zeeuw rondde een fantastische aanname van Vurnon Anita al even mooi af (1-0) alvorens hij Kristian Bak Nielsen met een boog- balletje omspeelde en in één keer uithaalde (2-0). „Die tweede leek een beetje op een doelpunt van Dennis Bergkamp, hoorde ik", al dus de uitblinkende De Zeeuw. Ook Luis Suarez (strafschop), Ais sati (intikker) en Pantelic scoor den. De Servische centrumspits met het lange haar speelde een van zijn beste wedstrijden sinds hij de- Martin Jol was gistermiddag vlak voor het duel met Heerenveen be nieuwd hoe zijn vele internationals waren teruggekeerd van hun natio nale ploeg. „Ze hebben me aange naam verrast", zei hij na de ruime zege (5-1). „We hebben samen ple zier gemaakt." Ajax speelde vooral voor rust met Heerenveen. De einduitslag stond al na de eerste helft op het score bord. „En dat is bijzonder, want ik heb begrepen dat Ajax altijd veel moeite met deze tegenstander heeft", wist Jol. „Maar dat was nu niet het geval", ze zomer neerstreek bij Ajax. Het thuispubliek floot hem al een keer uit, maar tegen Heerenveen maak te Pantelic zijn reputatie uit de Bundesliga waar. Hij was voortdu rend aanspeelbaar en met hem als verdeelstation kon Ajax swingen. Maar was Ajax nou zo goed of was Heerenveen zo slecht? „De eerste helft van ons leek nergens op", zei Heerenveen-aanvoerder Michel Breuer. „We zijn totaal wegge speeld", aldus trainer Jan de Jonge. „De eerste helft was Heeren- stelde de verliezende trainer Jan de Jonge. „Vooral de eerste twintig minuten zijn we compleet overlo pen door een fantastisch spelend Ajax. We werden echt wegge speeld. Pas toen Ajax na rust in een lager tempo speelde, lieten we bij vlagen zien dat wij ook aar dig kunnen voetballen." Jol vond het jammer voor het pu bliek dat Ajax na rust niet meer scoorde. „Het ontbrak ons aan scherpte. Ik geloof dat we in de tweede helft elf grote mogelijkhe den hebben gemist. Maar ik heb toch wel genoten." veen-onwaardig", vond doelman Brian Vandenbussche. Als schamele troost voor de wan prestatie maakte Heerenveen wel de mooiste treffer van de middag. Linksback Goran Popov werd wel iswaar aan alle kanten voorbijgelo pen door Suarez, maar met een da verend schot tegen de binnenkant van de paal deed hij toch nog iets goeds voor zijn ploeg: 4-1. Na de rust herstelden de Friezen zich. Ajax bleef grote kansen krij gen, maar ook Heerenveen roerde zich meer. Desondanks verloor de wedstrijd aan glans. Mede door de stand mondde de galavoorstelling uit in een trainingspartij. Alleen Maarten Stekelenburg zal tevreden terugkijken op de tweede helft. De doelman had een paar goede red dingen. „Voor ons was het moeilijk om de scherpte in de tweede helft vast te houden", zei De Zeeuw. „Maar we kunnen tevreden terugkijken. Thuis zetten we veel druk naar vo ren. Op die manier moeten we in uitwedstrijden ook vaker spelen." In Arnhem (Vitesse), Utrecht (FC Utrecht) en Breda (NAC) moet Ajax de komende weken proberen de achtervolging op FC Twente en PSV vol te houden. Zo makkelijk als tegen Heerenveen zal het waar schijnlijk niet worden. Michel Schrier. klimt en daalt het snelst in Hobbeldebobbelloop Tip? sport@pzc.nl HAMAR Sven Kramer is na de 5 kilometer ook op de 10 kilometer zeker van deelname aan de Olympische Spe len in februari. De Nederlandse schaatser won gisteren bij wereld bekerwedstrijden in Hamar op overtuigende wijze de 10.000 me ter: 12.50,96. Dat was een verbete ring van het baanrecord. Bob de Jong eindigde in 12.54,97 als twee de, voor Ivan Skobrev uit Rusland: 13.01,41. Kramer had van schaats bond KNSB een beschermde status gekregen. Winst van één wereldbe kerwedstrijd was voldoende om zich te plaatsen voor Vancouver. pagina 28 en 29: Sven Kramer schaatst nu al de perfecte race ARNHEM Middenvelder Theo Janssen van FC Twente heeft in de nacht van zater dag op zondag een auto-ongeluk ge had. Alle vier inzittenden zijn ge wond geraakt. Janssen (28) heeft een bloedproef ondergaan. Daaruit bleek, zo meldt de politie, dat er al cohol in het spel was. Zijn rijbe wijs is voorlopig afgepakt. Janssen sloeg met zijn auto en vier inzitten den om 1.35 uur over de kop. Jans sen zou zijn neus hebben gebroken en heeft meerdere snijwonden. Ke vin Moeliker, doelman van hoofd klasser Lienden, ligt nog in het zie kenhuis. De 29-jarige ex-prof lag tot gistermiddag in coma. Hij moest uit de auto worden gehaald. MIDDELBURG Gérard de Nooijer is aan zijn laat ste maanden als trainer van FC Dauwendaele bezig. De veertigjari ge Souburger heeft het bestuur van de zaterdag-tweedeklasser laten weten dat hij na vier seizoenen g&at vertrekken. „De voornaamste reden is dat het op zaterdag niet meer te combineren is met mijn ac tiviteiten voor de JVOZ", aldus De Nooijer. Zaterdag zat de oud-prof als coach op de bank tijdens de be kerwedstrijd tegen RCS, de ploeg waar Gérard de Nooijer zelf nog ac tief is als voetballer. FC Dauwen daele verloor nipt: 2-3. pagina 30 en 31meer over het duel tussen RCS en FC Dauwendaele MEEST GELEZEN 1. Gérard de Nooijer verliest van RCS 2. Kloetinge een ronde verder 3. Prachtgoal helpt GPC aan punt STUUR UW TIPS NAAR sport@pzc.nl Ga voor alle uitslagen naar www.pzc.nl/sport/sportuitslagen/

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 27