Straks lekker muziek 14 Plan voor tijdelijke coffeeshop bij station Koninklijke om diens Zeeuwen grijpen naast dorpsprijs Oefening sluiting coupures geslaagd Najaarsvergadering Ouderenbond KBO Politie houdt man aan na geven kopstoot Coen van Dalen voert weer lijst van CU aan maandag 23 november 2009 door Emile Calon MIDDELBURG - Een tijdelijke coffeeshop tussen het NS-station en de Schroeweg en in de tussen tijd de beoogde locatie voor een permanente coffeeshop aan de Kle- verskerkseweg aanpakken. Dat idee hebben de ondernemers Di- mitri Breeuwer en Will van Looy eind vorige week ingediend bij de gemeente Middelburg. De beide ondernemers willen al enige tijd in Middelburg een cof feeshop beginnen. Begin dit jaar hadden ze voor dat doel de bene- denetage van Stationsstraat 24 ge huurd. Dat voormalige restaurant kan nu echter niet meer veranderd worden in een coffeeshop omdat een meerderheid van de gemeente raad niet wil dat er in de binnen stad een shop komt. Begin deze maand besliste de raad dat er wel een mag komen aan de Klevers- kerkseweg in het gebouw van Het Traject waar nu nog voortijdige schoolverlaters worden opgevan gen. Bouwkundig verkeert het ech ter in een slechte staat. De beide ondernemers willen daar wel een coffeeshop exploiteren. Ze beseffen echter dat het nog lang kan duren voor het pand vrijkomt en geschikt is voor een coffeeshop. Ook vinden ze dat de omgeving niet voldoet om daar nu een cof feeshop te beginnen. Van Looy: „Het is er onoverzichtelijk zodat NIEUWDORP Nieuwdorp heeft zaterdag in het Brabantse Elsendorp naast de Dorpsvernieuwingsprijs gegrepen. De Landelijke Vereniging voor Klei ne Kernen reikt de prijs eens in de twee jaar uit aan een dorp dat op een innovatieve en duurzame ma nier werkt aan versterking van de sociale samenhang. Wijk aan zee kreeg de prijs. Naast Nieuwdorp de den ook Esbeek, Kootwijkerbroek, Meddo en Poppenwier mee. MIDDELBURG Waterschap Zeeuwse Eilanden is te vreden over de oefening zater dagnacht met het sluiten van de coupures in Middelburg. Volgens het schap ging alles perfect en bleek dat alle materialen aanwezig waren om de onderbrekingen in de dijken tijdelijk te dichten. MEEST CELEZEN 1Helikopters mogen niet meer lan den op vliegveld Midden-Zeeland 2. Vlissingse overvaller aangehouden STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl ■»2£3S21Cl33Eii2ElB BMTmT^i 111 Willi 'De Zeeuwse bibliotheken moeten het leenbedrag voor boeken zo laag mogelijk houden' Irene Wisse handhaving en sociale controle niet te garanderen zijn." De beide ondernemers willen het vernieu wen van het gebouw voor hun re kening nemen. Maar dan moet de gemeente wel zorgen voor het ont wikkelen van de omgeving. Om de coffeeshoploze periode zo kort mogelijk te houden willen de twee voor maximaal vijf jaar van uit een tijdelijke voorziening softdrugs verkopen vanaf het braakliggende terrein naast het NS-station. De Kamer van Koop handel en de woningbouwvereni ging wilden daar bouwen. Maar die plannen zijn van de baan. Volgens de beide ondernemers biedt die locatie tal van voordelen. „Er is ruimte om te parkeren, geen- directe omwonenden, geen scho len in de buurt." Ook willen ze het beplanten zodat het fraaier oogt. De beide ondernemers willen een deel van de winst steken in voor lichting. Ook willen ze werken met een vingerscan zodat er alleen verkocht kan worden aan klanten die echt achttien jaar of ouders zijn. Breeuwer: „Op die manier wordt ook voorkomen dat klanten enkele malen per dag in komen slaan." De twee vertrouwen erop dat ze met hun plan aan kunnen tonen dat een coffeeshop goed gerund kan worden en geen overlast ver oorzaakt. VLISSINGEN De afdeling Vlissingen van de Ouderenbond KBO houdt morgen, dinsdag 24 november, haar najaars vergadering in het clubgebouw van de speeltuinvereniging Lamme- renburg aan de Zuidbeekseweg in Vlissingen. Na de pauze geeft Petra Sloof een lezing over de onderwaterfauna van de Oosterschelde. De bijeenkomst begint om 13.30 uur. MIDDELBURG Zaterdagavond rond 23.50 uur hield de politie een twintigjarige man uit Middelburg aan in de Schuif- felstraat. Hij zou een ander mishan deld hebben. Rond 23.45 uur viel de 20-jarige man op de Vlasmarkt in Middel burg een 20-jarige vrouw uit Mid delburg lastig. Toen haar vriend hier iets van zei gaf de 20-jarige man hem een kopstoot. VLISSINGEN Coen van Dalen is door de leden van de afdeling Vlissingen van de Christenunie weer op de eerste plaats gezet op de kiestlijst voor de gemeenteraadsverkiezingen van maart volgend jaar. Vier jaar gele den was hij ook al aangewezen als lijsttrekker. Marian Roos staat op de tweede plek. De Christenunie bezet momenteel één zetel in de Vlissingse raad. o http://Vlissingen.ChristenUnie.nl/ Ook in de Zeeuwse Bibliotheek kan via de computer de leentermijn voor boeken verlengd worden. door Emile Calon Cees Martens kijkt blij nadat burgemeester Koos Schouwenaar, met enige moeite, hem heeft voorzien van het lintje dat hoort bij de Orde van Oran- je-Nassau. foto Ruben Oreel MIDDELBURG - Vol lof spraken zater dag leden van de Zeeuwse Dialect Vereniging over hun scheidend voorzitter Cees Martens. Zonder zijn inzet zou het waarschijnlijk niet gelukt zijn om enige jaren ge leden het Supplement van het Woordenboek der Zeeuwse Dialec ten uit te brengen, zei bestuurslid Jaap Murre. Plaatsvervangend voorzitter Kees Hullu beaamde dat volmondig, kort voordat burgemeester Koos Schouwenaar van Middelburg Mar tens verraste met een koninklijke onderscheiding.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 16