PZC Vliegveld gesloten voor helikopters 14 en 15 n 19 BOETE Alleen helikopters van hulpverleningsdiensten nog welkom op Midden-Zeeland Jongeren verzorgen uitzending Ziekenomroep allesoverdegriep.nl Overvaller aangehouden almanak Verrassing Straks lekker muziek uit bieb onbeperkt downloaden Anti-theater waar je ademloos naar kunt kijken Maandag 23 november 2009 Tip? walcheren@pzc.nl door Maurits Sep ARNEMUIDEN - Vliegveld Mid den-Zeeland is tot het einde van dit jaar gesloten voor commerciële helikopters. Alleen hulpverlenings diensten mogen nog met een heli kopter in Arnemuiden landen. Exploitant Zeeland Airport heeft dat besloten om boetes te voorko men. Per jaar mogen maximaal tweehonderd helikopters op Mid den-Zeeland landen en vertrek ken. Die vierhonderd vliegbewe gingen zijn bijna op. Volgens directeur Rob Gomers bach zijn nog acht starts en landin gen mogelijk voordat die limiet is bereikt. Die reserveert hij voor vluchten van bijvoorbeeld de politie en de traumahelikopter. Want ook voor die vluchten krijgt het vliegveld een boete als ze bovenop de toege stane vierhonderd vliegbewegin gen komen, stelt Gomersbach. „Ik ben een paar dagen geleden nog gebeld door de Inspectie voor de Luchtvaart. Die had in de cijfers ge zien dat de grens voor helikopter- vluchten bijna bereikt is. Ze heb ben gewaarschuwd: ga er niet over heen. In de luchtvaart zijn ze heel streng. Meer vluchten dan toege staan en je krijgt meteen een boe te." Hoe hoog een boete voor Zeeland Airport zou zijn bij te veel helikop- tervluchten, weet Gomersbach niet precies. „Maar boetes zijn in de luchtvaart ook behoorlijk hoog." Of de acht resterende helikopterbe wegingen voldoende zijn om de hulpverleningsdiensten tot het ein de van het jaar te ontvangen zon der over de limiet te gaan, hangt onder meer af van het weer, stelt Gomersbach. „Als het slecht weer is, gebeuren er meer ongelukken en dan vliegt bijvoorbeeld de trau mahelikopter vaker. Die komt niet altijd naar Midden-Zeeland, maar wel als hij moet tanken om van de ene naar de andere calamiteit door te vliegen." Tegenover het risico aan boetes staat ook het gemis aan inkomsten als op Midden-Zeeland minder he likopters landen dan is toegestaan. Want elke helikopter die er landt, moet gemiddeld veertig euro beta len aan Zeeland Airport. Ook het tanken levert meteen geld op. MIDDELBURG - Katholieke jongeren uit Goes, Middelburg en Vlissingen verzorgden gisteren vanuit de Middelburgse studio van Ziekenom roep Walcheren een uitzending voor de pa tiënten in het Admiraal De Ruyterziekenhuis in Vlissingen. Ook in andere delen van Neder land probeerden katholieke jongeren iets te betekenen voor hun omgeving. Deze landelij ke actie wordt gevoerd onder de naam Diacon- Action. Het is een initiatief van JongKatholiek, het landelijke jongerenwerk van de katholieke kerk. Petra Hendrix uit Middelburg had het nummer Music van John Miles meegenomen om te draaien. Andere jongeren hadden mu ziek van Rod Stewart, Bette Midler en Simon Garfunkel bij zich. foto Ruben Oreel VLISSINGEN - De politie hield in de nacht van vrijdag op zaterdag een Vlissinger (19) aan die wordt ver dacht van het plegen van een over val op een winkel in de Vlissingse Aagje Dekenstraat. De overval werd vrijdag rond 19.15 uur ge pleegd. Met een scherp voorwerp bedreigde de jongeman een caissière van de winkel en ging er met een klein geldbedrag vandoor. De vierjarige Edo uit Middelburg ging voor het eerst naar de basis school. Hij komt niet uit een christe lijk gezin, maar zijn ouders hadden er geen moeite mee dat hij iets zou opsteken van het christendom. Boven dien was de school vlakbij. Was het leuk op school? vroeg zijn moeder na de eerste dag. Ja, vond Edo, ze waren allemaal erg lief. En had hij ook leu- Tip? redactie@pzc.nl ke dingen gedaan, wilde moeder we ten. Ja hoor, we moesten op een stoel gaan zitten, onze mondjes even op slot doen en onze handen voor on ze oogjes houden." „En wat gebeurde er toen?", vroeg mama, die het ant woord kon raden. Nouzei Edo, „helemaal niks." En dat vond hij een beetje gek. „Toen ik mijn oogjes open deed was er geen verrassing."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 15