buitenland 19 geboortes niet aan Mexico! Oprah Winfrey stopt met haar talkshow Vrijspraak na wurging in slaap Nog nooit 0 voordelig! verrassend sintcadeau! Deeltjesversneller aan ,,-fiLLOn 300 miljoen na roken Vispakket afgewezen Kinderen bij politie Lichaamsvet-bende 9-daagse vliegreis Playa del Carmen Hotel Hacienda Mariposa** www.oad.nl/aanbiedingen 0900-8482 (0,15pm) zaterdag 21 november 2009 door onze correspondent Frank Hendrickx en in 2000. Oprah Winfrey stopt in 2011 met haar da gelijkse televisiepro gramma. Een 'histo rische gebeurtenis' in de Verenigde Staten, want de 'koningin van de talkshow' is al bijna een kwart eeuw onderdeel van het Amerikaanse leven. Zij is een miljardair, een gewiekste zakenvrouw en harde onderhande laar, maar eenmaal op televisie straalt Oprah Winfrey een intimi teit en oprechtheid uit die al bijna een kwart eeuw onweerstaanbaar is voor miljoenen Amerikaanse toeschouwers. De kijkcijfers mo gen de laatste jaren zijn afgeno men door de enorme toename van het aantal televisiekanalen, maar er is nog altijd één 'queen of daytime television': Oprah. Ze trekt twee keer meer kijkers dan ie dere andere show. De televisiester kondigde haar ver trek gisteren aan in haar dagelijkse show, maar het nieuws was een dag eerder uitgelekt. Het was Op rah ten voeten uit: door de voor aankondiging waren kijkcijferre cords gegarandeerd, precies in de maand dat adverteerders en televi siezenders onderhandelen over hun reclametarieven. Voor Oprah zullen de adverteerders weer diep in de buidel moeten tasten tot de Oprah in 1985... foto Kippa GENEVE De deeltjesvesneller van de Cern, het Europese laboratorium voor deeltjesfysica, komt dit weekeinde weer op gang na veertien maanden door een defect buiten werking te zijn geweest. Door de toestand tij dens de oerknal na te bootsen hoopt men meer te leren over het ontstaan van het universum. l/m 5 decembei 2e ticket halve prijs tickets 1 jaar geldig (076)5145372 www.adballon.nl foto AP laatste show op 9 september 2011. De zakelijke sluwheid van Win frey is onderdeel van haar aantrek kingskracht. Zij is het klassieke voorbeeld van de Amerikaanse droom: een meisje uit een gehucht in Mississippi dat uitgroeit tot mul- timiljardair. Zij was vanaf het be gin een natuurtalent. Nadat zij als student werd gekozen tot Miss Black Tennessee, slaagde zij er op 19-jarige leeftijd in om als eerste Afro-Amerikaan het nieuws te presenteren op het lokale net werk van Nashville. Zij brak in 1984 door met een ontbijtprogram- ma in Chicago, de AM Show was binnen een maand de best beke ken uitzending van de stad. Twee jaar later werd het programma om gedoopt tot de Oprah Winfrey Show. Hoewel iedereen bij haar wilde aanschuiven, zijn het niet de be roemde gasten die het succes ver klaren, zo erkennen bijna alle com mentatoren. Oprah nam Amerika bij de hand. Zij sprak met haar kij kers alsof ze samen in een huiska mer zaten. Zij deelde ook haar ei gen verdriet: het seksueel mis bruik dat zij als kind onderging, haar voortdurende gevecht met overgewicht en de onzekerheid die haar deed besluiten om geen kinderen te nemen. Winfrey zelf begint volgend jaar haar eigen kanaal: OWN, Oprah Winfrey Network. LOS ANGELES De Amerikaanse sigarettenfabri- kant Philip Morris moet een ex-rookster een schadevergoeding van 300 miljoen dollar betalen. De 61-jarige Cindy Naugle zit in een rolstoel als gevolg van een longziek te. Zij was op 20-jarige leeftijd met roken begonnen om ouder te lij ken. Philip Morris gaat in beroep. LONDEN - Een Brit die droomde dat hij in gevecht was met een in breker, maar tijdens zijn slaap in werkelijkheid zijn vrouw wurgde, is niet schuldig aan haar dood. Dat heeft de rechtbank in Londen gis teren bepaald. De 59-jarige Brian Thomas wurg de vorig jaar zijn vrouw, na veertig jaar huwelijk. De aanklagers eisten weliswaar niet dat Thomas schul dig zou worden verklaard aan moord of doodslag, maar zij wil den dat de jury een bepaling zou uitspreken op grond waarvan hij naar een psychiatrische inrichting kan worden gestuurd. Gisteren zei de hoofdaanklager echter dat uit psychiatrisch onderzoek was geble ken dat opname 'geen zinnig doel zou dienen en dat de kans op her haling zeer, zeer klein is'. Daarop gebood de rechter de jury Thomas vrij te spreken. Volgens psychia ters had Thomas een slaapstoornis en had hij op het moment dat hij zijn vrouw wurgde geen enkele controle over zijn lichaam. Tho mas lijdt al sinds zijn jeugd aan slaapstoornissen, waaronder slaap wandelen. Daar slikt hij pillen voor, die hem impotent maakten. Maar omdat het stel op vakantie ging en 'intiem' wilde zijn, was hij daar even mee gestopt. BRUSSEL De EU-ministers van Landbouw hebben gisteren een serie techni sche voorstellen van de Europese Commissie om de visstand te ver beteren afgewezen. Ze hebben be sloten het pakket van 2009 met nog een jaar te verlengen. Daar door is er tijd de voorstellen nog eens met de sector te bespreken.m daanoever. Israël zegt dat de scheidingsmuur nodig is om de veiligheid te garanderen. De Palestijnen spreken van landje-pik. foto Abed Al Hashlamoun/EPA huis. De privéklinieken in Hong kong vragen gemiddeld 4300 euro voor een bevalling. De kraamafde- ling in sommige privéklinieken is al maanden volgeboekt. Chinezen die in Hongkong beval len, doen dat onder meer om on der de éénkind-politiek van Pe king uit te komen. Krijgen ze in ei gen land meer dan een kind, dan lopen ze de kans op een boete van drie tot vijf jaarsalarissen. FREETOWN De politie in het West-Afrikaanse Sierra Leone werft jongens vanaf tien jaar voor het bestrijden van de welig tierende criminaliteit in Free town. Honderden jongens hebben zich al opgegeven, aldus de BBC. De kinderen moeten helpen proble men te bestrijden variërend van asociaal gedrag tot overvallen. Ook het blauwe paspoort van Hongkong is aantrekkelijk voor Chinezen. Kinderen met zo'n do cument hebben recht op het bur gerschap van de stad. Dat betekent dat ze er gratis naar school kun nen om tweetalig onderwijs, Chi nees en Engels, te volgen. Ook blij ven ze hun leven lang recht hou den op de (hogere) uitkeringen en mogen ze visumvrij reizen naar de meeste landen in de wereld. LIMA De Peruaanse politie heeft een ben de opgerold die mensen vermoord de om hun lichaamsvet. Dit vet werd op de zwarte markt te koop aangeboden voor gebruik in cosme tica. Drie verdachten bekenden vijf mensen te hebben omgebracht. Of het lichaamsvet ook daadwerkelijk is verkocht, is niet duidelijk. Kleinschalig hotel gelegen in het centrum Reisnummer van het gezellige Playa del Carmen CUN190-13 (vanafAmsterdam) Prijs is vanafprijs voor 9 dagen incl. 7 nachten (2-pers.bezetting) o,b v. logies, transfer van en naar accommodatie, luchthavenbelasting en brandstof- en veiligheidsheffingen. U vliegt met Martinair vanaf Amsterdam. Vertrek op diverse data in dec. t/rp mrt. Excl. calamiteitenfonds of ga naar uw ANVR-reisbureau

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 9