Kees Rijnhout: een monument 441 sport badkameruitverkoop.nl Soccertoernooi met een sterk deelnemersveld ZWEMMMEN Oud-trainer/coach viert jubileum Gelijkspel voor driebanders van Pearle Opticiens 80 showroom badkamers - 2000m2 magazijn voorraad KORTINGEN VAN 40 T/M 80% DIRECT UIT VOORRAAD LEVERBAAR!! Riethil 20, BREDA Bezoek ook ons filiaal in IJMUIDEN ZONDAG A.S. OPEN z zaterdag 21 november 2009 CPC VLISSINGEN Tegenstander: VVGZ (thuis). Afwezig: Wouter Vermeule, Maarten Peene, Meivin Caljouw, RafaelVulin (allen geblesseerd) en Erik de Ruijter (geschorst). Bijzonderheden: Het is twijfelachtig dat Björn Ronde en Ralph Wiessner te gen WGZ in actie kunnen komen. Bei de spelers sukkelen met een blessure en zijn verre van fit. „De kans dat ze mee kunnen doen, is minder dan 50 procent", zegt trainer André Maas. „Het wordt puzzelen, zowel voorin als achterin. Maar ja, het is niet anders. We zullen er zo goed mogelijk mee om moeten gaan en onze uiterste best moeten doen, net als vorige week te gen Nieuw Lekkerland (0-0)." SINT WILLEBRORD - De driebanders van Pearle Opticiens pakten een punt bij IMK Geluidsverhuur, 4-4. De Zeeuws-Vlaamse tweededivi sionist bleef hierdoor derde op de ranglijst. De Sassenaren voeren de achtervol ging op de koplopers aan op basis van een beter 'doelsaldo'. De ach terstand is inmiddels wel vier pun ten. Kees Rijnhout (61) is vijftig jaar lid van zwem- en poloclub De Schelde in Terneuzen. Daarvan was hij ruim dertig jaar trainer en coach van onder anderen de waterpoloërs en -sters. Een te rugblik met bekenden en fami lie. door René van Stee Anneke Rijnhout (57), echtgeno te Nu haar Kees zijn activitei ten bij De Schelde aan zienlijk heeft terugge schroefd, weet Anneke Rijnhout nauwelijks wat haar overkomt. „We hebben in het weekeinde zo waar enige regelmaat. Het bevalt me wel. Het is weer eens wat an ders dan aan de rand van een zwembad zitten", zegt ze lachend. Anneke leerde Kees kennen toen zij zelf nog een poosje in het Ter- neuzense vrouwenteam polode. Haar man bleef even fanatiek. An neke had er geen moeite mee. „Dat kwam natuurlijk ook omdat ik erin geïnteresseerd was. Anders hou je dit niet vol." Toen de zoons Jeroen (35, en lange tijd speler on der zijn vader), Bart (31) en Sjoerd (28) klein waren, was het weieens moeilijker, „(e staat er dan toch vaak alleen voor. Soms zei ik als hij naar de zoveelste training ging: het zijn geen profs hoor. Dat be greep hij wel. Maar ja, hij deed het zo ontzettend graag." Anneke had de drukke jaren bij De Schelde voor geen goud willen missen. Ze runde onder meer elf jaar het clubhuis, mede tot stand gekomen door de inspanningen van Kees, in het oude zwembad De Honte. Polowedstrijden wor den nog regelmatig bezocht. Twee kleinkinderen, Quintilio (9) en Ma- rilène (7), zwemmen en poloën in middels ook bij De Schelde. „En die zien we natuurlijk ook regelma tig aan het werk." Ria van der Hooft (46), oud speelster Dik twintig jaar deelde Ria van der Hooft als speel ster lief en leed met Kees Rijnhout. Onder zijn de bezielen de leiding reikte de dadendrang van de Terneuzense polovrouwen tot en met de tweede klasse van de KNZB, het derde landelijk ni veau. Van der Hooft spreekt met respect over haar oud trainer/coach. „Gedreven, een sfeermens en een clubmens, sturend, een goede orga nisator, iemand die de lat hoog legt en daarin bijna iedereen ook in weet mee te krijgen", zijn enke le van zijn eigenschappen die zij moeiteloos opsomt. Van der Hooft wijst ook op een tegenstrijdigheid. „Want hoewel Kees niet iemand is die de schijnwerpers opzoekt, stond hij er als trainer wel midden in. En daar kon hij goed mee om gaan." Tegenwoordig begeleidt Van der Hooft het tweede mannenteam. Indien nodig kan zij terugvallen op de kennis en kunde van Kees, die nog altijd in de polocommissie van De Schelde zit. „Ik ben natuur lijk geen kopie. Maar er zijn bepaal de zaken in zijn aanpak die echt ik bewonder. Zoals het maximale ha len uit de zogenaamde mindere go den. En natuurlijk het creëren van de hechte eenheid die ons jaren lang veel succes heeft opgeleverd." Levien Baert (74), oud-secretaris van De Schelde De laatste wedstrijd van Le vien Baert was in 1965 het debuut van Kees Rijnhout in het waterpoloteam van De Schelde. „Dat was op een toernooi van De Bruinvis, destijds onze aartsrivaal", weet Baert zich nog te herinneren. Hij volgt het waterpo lo in Terneuzen nog steeds op de voet. Zo ook de teams van Kees Rijnhout. „Een huzarenstukje, die landelijke tweede klasse", noemt Baert het niveau waarop zowel de mannen als vrouwen ooit speel den. Hij kan zich niet herinneren of hij in Kees Rijnhout een gebo ren trainer zag. „Wel wist ik al snel dat Kees een blijvertje was. Veel jongens en meiden verhuizen voor hun studie of werk. Gelukkig was dit bij Kees niet het geval." Het heeft De Schelde geen windeieren gelegd. „Kees lag ook aan de basis van ons jeugdplan. Dat leverde de club veel profijt op, omdat er een goede doorstroming naar de senioren op gang kwam." Behalve hun liefde voor de zwem- sport is er nog een overeenkomst tussen beide mannen. „Naast mij zelf is Kees de enige in de vereni ging die nog alle clubbladen in zijn bezit heeft. De laatste kwam in december 2004 uit. Het was nummer 449." der jaar weer een solide ploeg op de been brengen. De 25 deelne mende clubs worden vrijdag tij dens de loting verdeeld over vijf poules van vijf teams. De voorron den worden maandag 28, dinsdag 29 en woensdag 30 december-van af 19.00 uur gespeeld. Van de 25 teams stromen er zestien door naar de finaledag, die zaterdag 2 ja nuari plaatsvindt. De organisatie broedt op dit moment op plannen om eind december ook een toer nooi voor vrouwenteams aan het programma toe te voegen. Op de laatste dagen van het jaar komen traditiegetrouw ook jeugd- (woens- j dag 30 december) en bedrijven- teams in actie. Voor het bedrijfsso- ccer (maandag 28 en dinsdag 29 de cember) is de organisatie op zoek naar teams. Meer informatie is te vinden op www.soccerzeeland.nl. Deelnemers De deelnemers aan het 24e soccer- toernooi zijn: Vlissingen, RCS, Ter neuzense Boys, Terneuzen, Zaam- slag, Aardenburg, HW'24, RIA W., AZVV, Spui, Hoek 2, Axel, Walche ren, Clinge, Hontenisse, Breskens, Koewacht, Corn Boys, Biervliet, Sluiskil, IJzendijke, Philippine, Groe- de, SDO'63 en Sluis. Een nog jonge Kees Rijnhout (tweede Michiel de Pooter (64), vriend en oud-ploeggenoot Kees Rijnhout was nog maar een broekie toen hij in doel bij de waterpoloërs van De Schelde terechtkwam. Er werd in- Duscholux, Sanijura, Hoesch Dansani, Dorenbracht, Grohe en vele andere topmerken!!! Douchewanden, (bubbel)baden, stoomcabines, kranen, douchebakken, meubels, douchepanelen etc. Ook diverse inbouwkeukenaparatuur o.a. Miele, Siemens, en nog enkele showroomkeukens! Meer info bel 06 - 28448040 of ga naar badkameruitverkoop.nl Vrijdag 14.00 -19.00 uur Zaterdag 12.00 -17.00 uur VAN 12.00 TOT 17.00 door Barry van der Hooft TERNEUZEN - De organisatoren van het jaarlijkse soccertoernooi in Ter neuzen hebben voor de 24e editie aansprekende deelnemers weten te strikken. De hoogst spelende clubs uit het zondagvoetbal zijn op Goes na allemaal van de partij, Hoek vaardigt zoals gewoonlijk het tweede elftal af en ook titelver- dediger Terneuzen ontbreekt niet. De inbreng van buiten Zeeuws-Vlaanderen komt van drie Walcherse clubs: de zondag-eerste klassers Vlissingen en RCS en vier deklasser Walcheren. Dat Vlissin gen meedoet, betekent dus dat Jo nathan Constancia en Sinan Co- ban actief zijn op vertrouwde on dergrond. In het shirt van Terneu zen werd Constancia bij de vorige editie gekozen tot beste speler van het toernooi. Michel Leonhart heeft bij RCS de keus uit een groot aantal begena digde zaalvoetballers. Onder ande ren André Siereveld, Salim Ben Sa lem, Khalid El Hattach en Said Bouzambou voeren met Groene Ster de ranglijst aan van de hoofd klasse. Leonhart won het toernooi in 2008 met HW'24. In de finale won de Hulster formatie na straf schoppen van uitgerekend RCS. Terneuzen, dat recordhouder is met zeven eindzeges, kan zoals ie-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 96