441 sport -8 'Wacht, ik zal het hier wel badkameruitverkoop.nl Soccertoernooi met een sterk deelnemersveld de <4« Het fanatisme spat van de Schouwse rugbyer Mag- hiel Hanse (34 jaar) af. Zelfs zijn wederhelft Anne- marie wordt ingezet om de scrum uit te leggen. Wim Kommer stopt ermee 80 showroom badkamers - 2000m2 magazijn voorraad KORTINGEN VAN 40 T/M 80% DIRECT UIT VOORRAAD LEVERBAAR!! Riethil 20, BREDA ZONDAG A.S. OPEN Deelnemers zaterdag 21 november 2009 MAGHIEL HANSE Maghiel Hanse is aan zijn achtste seizoen bezig bij de Coese rugby club Tovaal. CPC VLISSINGEN Tegenstander: VVGZ (thuis). Afwezig: Wouter Vermeule, Maarten Peene, Meivin Caljouw, Rafael Vulin (allen geblesseerd) en Erik de Ruijter (geschorst). Bijzonderheden: Het is twijfelachtig dat Björn Ronde en Ralph Wiessner te gen VVGZ in actie kunnen komen. Bei de spelers sukkelen met een blessure en zijn verre van fit. „De kans dat ze mee kunnen doen, is minder dan 50 procent", zegt trainer André Maas. „Het wordt puzzelen, zowel voorin als achterin. Maar ja, het is niet anders. We zullen er zo goed mogelijk, mee om moeten gaan en onze uiterste best moeten doen, net als vorige week te gen Nieuw Lekkerland (0-0)." ZIERIKZEE - Wim Kommer is aan zijn laatste seizoen bezig bij het vrouwenvoetbalteam van Zierik- zee. Kommer gaat met pensioen en wil tijd aan andere dingen be steden. Hij weet nog niet of hij als coach verbonden blijft aan het ver tegenwoordigende vrouwenteam van Schouwen-Duiveland. De 'vrouwen van Zierikzee staan op de vierde plaats in de derde klasse. Vandaag gaat het team op' bezoek bij Nieuwdorp (aftrap 11.15 uur). door Ben Hameeteman WESTENSCHOUWEN - „Ik zal hem wel even pakken, wacht effe." En weg is Maghiel. Even later kom hij de gezellige woonkamer weer bin nen, waar de allesbrander vrolijk staat te snorren. „Kijk, dit is 'm." Maghiel Hanse heeft een soort bin nenvoering van een helm met gro te gaten erin in zijn handen. Het blijkt een scrum cap te zijn. Be doelt om in de scrum de oren te beschermen. „Anders krijg je van die lelijke bloemkooloren, net als een judoka", aldus Hanse. Even daarvoor had hij al in woord en daad uitgelegd wat een stram precies is. Met zijn leügte van 1.98 meter, zijn lenigheid en snelheid is hij één van de twee spelers die zich schrap moeten zetten in de tweede rij. „Kijk zo." Echtgenote Annemarie moet eraan geloven en gewillig speelt ze even voor een medespeler op de eerste rij. „Ik pak hem dan achterlangs door de benen aan de voorkant van zijn shirt om me goed stevig neer te kunnen zetten. Dan wordt dé bal in het midden onder de scrum ge bracht en moet de middelste spe ler in de eerste rij de bal met zijn hielen naar achter in het eigen kamp schoppen. Het is de bedoe ling dat een 'half dan de bal krijgt en weer een aanval gaat opzetten." Terwijl Annemarie Hanse zich glimlachend weer in haar fauteuil achter de laptop laat zakken, ver volgt de vader van hun drie kinde ren zijn verhaal. „In 1995 ging ik in Rotterdam studeren en wilde graag aan sport blijven doen. Tot die tijd had ik altijd gevoetbald bij DFS. Een vriend nam me toen mee naar het rugby. Ik kende de sport eigenlijk niet, maar vond het meteen leuk en werd lid bij RS- RC." Gedurende zijn studietijd bleef zijn studentenclubje trouw. Al pratend met armen en benen gaat de in Zierikzee geboren Wes- tenschouwenaar onverdroten ver der met zijn verhaal. „Na mijn stu die ben ik in 2001 lid geworden bij Tovaal in Goes. Of het een harde sport is? Dat zegt iedereen altijd, maar het ziet er harder uit dan het in werkelijkheid is. Er gebeurt na tuurlijk wel eens wat, maar over het algemeen gaat het altijd goed. Er zijn ook' allerlei regels natuur lijk. Zodra je bijvoorbeeld ge tackeld wordt en je op de grond ligt, moet je de bal loslaten. Dan probeer je de bal met je lichaam te beschermen totdat je medespelers bij je zijn om de bal te beveiligen. Wacht, ik zal het hier wel even voordoen..." Het op een intensieve manier be zig zijn met je lichaam, is één van de redenen waarom Maghiel Han se wekelijks het land intrekt voor weer een volgende competitiewed strijd. Echter ook de gezelligheid rondom het spel met de eivormige bal blijft aan hem trekken. „We gaan regelmatig met Tovaal naar Frankrijk of Engeland, waar de sport heel groot is. Zo'n rugbytrip is altijd erg interessant. Als ik weer terugdenk aan de eerste keer dat ik in een stadion zat in Wales krijg ik wéér kippenvel. Verder spelen we dan zelf ook nog vaak een wed strijdje tegen een lokaal clubje. Maar het niveauverschil is dan al tijd wel groot hoor." Ook de gebruiken zoals het zingen van Ierse liederen trekt Hanse in het rugby. Maar evenzeer wat een nieuwe speler na afloop ten deel valt wanneer hij zijn eerste try (vergelijkbaar met een doelpunt) scoort. „Dan ondergaat diegene een zogenaamde 'zumba'. Dat is een inwijdingsritueel waarbij die persoon uiteindelijk naakt midden op een tafel staat ten overstaan van iedereen. Hij moet dan zingen terwijl zijn 'zakie' verschillende keren in het bier wordt gedoopt. Dat vind ik wel grappig en het hoort helemaal bij de cultuur van het rugbyen." Wacht... Maar nee, voor deze keer laat Maghiel Hanse het over aan de verbeelding. Oud-voetballer Maghiel Hanse raakte de speler van het Goese Tovaal zijn Duscholux, Sanijura, Hoesch Dansani, Dorenbracht, Grohe en vele andere topmerken!!! Douchewanden, (bubbel)baden, stoomcabines, kranen, douchebakken, meubels, douchepanelen etc. Ook diverse inbouwkeukenaparatuur o.a. Miele, Siemens, en nog enkele showroomkeukens! Bezoek ook ons filiaal in IJMUIDEN Meer info bel 06 - 28448040 of ga naar badkameruitverkoop.nl Vrijdag 14.00 -19.00 uur Zaterdag 12.00 -17.00 uur VAN 12.00 TOT 17.00 door Barry van der Hooft terneuzen - De organisatoren van het jaarlijkse soccertoernooi in Ter- neuzen hebben voor de 24e editie aansprekende deelnemers weten te strikken. De hoogst spelende clubs uit het zondagvoetbal zijn op Goes na allemaal van de partij, Hoek vaardigt zoals gewoonlijk het tweede elftal af en ook titelver dediger Terneuzen ontbreekt niet. De inbreng van buiten Zeeuws-Vlaanderen komt van drie Walcherse clubs: de zondag-eerste klassers Vlissingen en RCS en vier deklasser Walcheren. Dat Vlissin gen meedoet, betekent dus dat Jo nathan Constancia en Sinan Co- ban actief zijn op vertrouwde on dergrond. In het shirt van Terneu zen werd Constancia bij de vorige editie gekozen tot beste speler van het toernooi. Michel Leonhart heeft bij RCS de keus uit een groot aantal begena digde zaalvoetballers. Onder ande ren André Siereveld, Salim Ben Sa lem, Khalid El Hattach en Said Bouzambou voeren met Groene Ster de ranglijst aan van de hoofd klasse. Leonhart won het toernooi in 2008 met HW'24. In de finale won de Hulster formatie na straf schoppen van uitgerekend RCS. Terneuzen, dat recordhouder is met zeven eindzeges, kan zoals ie der jaar weer een solide ploeg op de been brengen. De 25 deelne mende clubs worden vrijdag tij dens de loting verdeeld over poules van vijf teams. De voorro den worden maandag 28, dins 29 en woensdag 30 december af 19.00 uur gespeeld. Van d< teams stromen er zestien naar de finaledag, die zaterda nuari plaatsvindt. De orgat broedt op dit moment op p' om eind december ook ei nooi voor vrouwenteams programma toe te voegen. C laatste dagen van het jaar ko:. traditiegetrouw ook jeugd- (woens dag 30 december) en bedrijven- teams in actie. Voor het bedrijfsso- ccer (maandag 28 en dinsdag 29 de cember) is de organisatie op zoek naar teams. Meer informatie is te vinden op www.soccerzeeland.nl. De deelnemers aan het 24e soccer toernooi zijn: Vlissingen, RCS, Ter- neuzense Boys, Terneuzen, Zaam- slag, Aardenburg, HW'24, RIA W., AZW, Spui, Hoek 2, Axel, Walche ren, Clinge, Hontenisse, Breskens, Koewacht, Corn Boys, Biervliet, Sluiskil, IJzendijke, Philippine, Groe- de, SDO'63 en Sluis.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 80