binnenland 7 naar tbs'er Stedenstunt Moskou X 03 2HZI Eis: 25 jaar voor doden Robiënna Acteren was haar grootste liefde NIEUWE WONINGTYPES NU EXTRA VOORDELIG!!! 4-daagse vliegreis Hotel Holiday Inn Suschevsky**** REIZEN zaterdag 21 november 2009 is er niet, dat bestaat niet' lichtjes, sneeuw en een feestelijke styling. Een plek om kerstinkopen te doen in zo'n driehonderd winkeltjes en inspiratie op te doen op het gebied van beauty, mode en lifestyle. De Fair duurt tot en met donderdag. foto David van Dam/GPD AMSTERDAM - Het Openbaar Minis terie heeft gisteren voor de recht bank in Amsterdam 25 jaar cel geëist tegen de man die op 28 mei de 12-jarige Robiënna Reboe zou hebben vermoord. Volgens justitie heeft de 49-jarige verdachte het meisje in de Amsterdamse etage woning van haar moeder met een stanleymes de hals doorgesneden. De verdachte was de ex-vriend van de vrouw. De moeder heeft verklaard dat haar ex opzettelijk en met kracht met zijn stanleymes naar haar dochter uithaalde. Even daarvoor zou hij Robiënjia hebben gevraagd of zij bang voor hem was. Volgens het OM klopt dit verhaal met het letsel van het meisje en met het bloedsporenbeeld in de woning. Justitie verdenkt de verdachte ook van poging tot moord op de moe der van Robiënna. Hij zou het ein de van de relatie met de moeder niet hebben kunnen verkroppen. Op de bewuste avond had de ver dachte volgens het OM 'extreem veel' gedronken. De man zelf ver klaarde gisteren dat de dood van Robiënna een ongeluk was. Het kind zou in zijn stanleymes zijn ge lopen. Hij zou geen opzet hebben gehad om haar te verwonden, laat staan te doden. Hij ontkende dat hij te veel had gedronken. lijk gesproken over de misdrijven. Ook komen er tbs'ers zichtbaar aan het woord, terwijl justitie niet wil dat tbs'ers in beeld worden ge bracht. Het departement heeft er bij de Pompestichting op aange drongen dit soort passages aan te passen, maar dat is niet gebeurd. Het ministerie 'betreurt het zeer' dat de kliniek zich niet aan de uit gangspunten van justitie heeft ge houden, zei de woordvoerder van Albayrak. Of dat nog gevolgen heeft voor de leiding van de kli niek, kon hij niet aangeven. Afge sproken is dat de Pompekliniek de slachtoffers van tbs'ers die aan het woord komen, informeert. Het ministerie zou niet gevraagd hebben de beelden van het werk overleg over de seksverzorgers aan te passen. Een therapeute geeft daarin ook aan dat 'seksverzor- ging' in een tbs-kliniek politiek en maatschappelijk extreem gevoelig ligt. „Wij hebben daarover alle maal zo'n beetje dezelfde mening, maar de rest nog niet. Den Haag zegt heel duidelijk: seks in de tbs, dat kan niet, dat bestaat niet, dat is er niet. Terwijl wij denken van wel", aldus de therapeute. „Ik ben niet bang voor dood gaan", zei Josine van Dal- sum in oktober 2004. „Al leen is mijn stervensweg zo'n lange." door Peter Kuijt De afgelopen dinsdag op 61-jarige leeftijd overleden actrice heeft zeven jaar lang strijd geleverd tegen kanker. Eerst in haar longen, daarna in haar hersenen. „Opereren is geen optie meer", zei haar echtgenoot, regisseur John van de Rest, in sep tember 2008. Ondanks haar zware ziekte - art sen gaven haar in 2003 nog maar een jaar te leven - speelde Josine van Dalsum nog mee in een to neelstuk over afasie. Die tournee heeft ze niet afgerond. Begin janua ri dit jaar werd besloten de voor stelling Vleugellam, die Van Dal sum zelf geschreven had en waar in ze de hoofdrol speelde, te stop pen. Ze was voor het laatst in 2004 ac terend op tv te zien in De Erfenis, een grotendeels op Curasao opge nomen dramaserie van RTL4. Ze speelde de doodverklaarde ex-vrouw van een multimiljonair, vertolkt door Kees Brusse. Josina Johanna van Dalsum werd op 14 juli 1948 in Breda geboren in een gezin met tien kinderen. Na haar studie aan de toneelschool in Amsterdam, die ze in 1971 afrond de, was Van Dalsum voornamelijk op televisie te zien. Haar eerste gro te tv-rol was Letje in Een mens van goede wil, onder regie van John van de Rest, die in 1974 haar echt genoot werd. Op het toneelpodium was ze min der vaak te vinden. Ze speelde bij het Nieuw Rotterdams Toneel in De laatste dagen van Ischa en was ook te zien in het stuk Glazen Speelgoed en de musical Nonsens! Laagste prijzen ooit! Nog nooit eerder vertoond Gelegen dichtbij het Kremlin en Rode Plein Voordeel van maar liefst 450 p.p.! Reisnummers: CVM090-03 (vanaf Düsseldorf) Prijs is vanafprijs ine! 3 nachten (2-pers bezetting) o.b.v. logies ontbijt, luchthavenbelasting en brandstof- en veiligheidsh fingen. U vliegt rriet Air Berlin vanaf Düsseldorf. Vertrek op diverse data in dec. t/m mrt. Èxcl. calamiteitenfonds www.oad.nl/steden 0900-8482 (0,15pm) of ga naar uw ANVR-reisbureau m BESTE PRIJS *)AAQ KWALITEIT ZUU 7 Hl 1 mm mmmmm gratis brochure bel 054B-53"7555 of kijk op www.selekthuis.nl Bezoek ons Open Huis in woningtype Breithorn op donderdag 26 november van 15.00 -19.00 uur. U bent van harte welkom aan de Manneegeui te Goes.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 7