zeeland 129 'Jammer al die bureaucratie in de zorg' VAN HARTE! ÈWGZ AFSCHEID Frans Babijn zet een punt achter zijn ambtenarenloopbaan GROTE KARPETTEN- ACTIE Werk aan weg Agressieve barman wil lagere straf Symfonie www.symfonie-mortiere.nl Zorgverzekeraar Alle aandacht zaterdag 21 november 2009 S Frans Babijn zet een punt achter zijn ambtenarenloopbaan en kijkt met plezier uit naar de nabije toekomst. Eén van zijn plannen is een fietstocht naar Rome. foto Dirk-Jan Cjeltema Na 44 jaren in het ambtena- renbestaan wordt het voor Frans Babijn tijd voor ande re uitdagingen. Fietsen naar Rome bijvoorbeeld. door Ali Pankow De medemens loopt als ro de draad door zijn ambte lijke carrière. Frans Babijn (60) uit Zierikzee draagt zijn taken in Zorg en Welzijn als een tweede huid. Ze hebben dan ook alles te maken met die medemens. Babijn put bij het op poten zetten van nieuw beleid zijn inspiratie uit de samenleving, waar hij zelf midden in staat. Op het traditionele 'Later als ik groot ben' reageerde Frans Babijn als jochie niet met het veel gehoor de 'straaljagerpiloot' of'brandweer man'. Schoolmeester leek hem wel wat. Het liep anders. „Ik schoot wat tekort in algebra en meetkun de. Om naar de kweekschool te kunnen, had ik na de Mulo nog een zomerschool moeten volgen. Daar voelde ij£ destijds niks voor. Dus werd het een baantje bij de ge meente Vlissingen. Daar voelde ik me goed op m'n plek", vertelt Ba- VRIJDAG 20 NOV. T/M 27 NOV. WESTKAPELLE - Wegens werkzaam heden aan het wegdek is de Zuid straat in Westkapelle van maandag 23 november tot en met donder dag 26 november afgesloten voor al het gemotoriseerd verkeer. bijn. Hij kreeg volop met mensen te maken in het kader van sociale regelingen en uitkeringen. „Dat geld bracht ik toen nog gewoon bij de mensen thuis. Soms fietste ik met 40.000 gulden over straat. Ik heb er geleerd het kaf van het ko ren te scheiden." De slogan 'streng maar rechtvaar- DEN HAAG - Drie maanden gevange nisstraf had hij gekregen omdat hij in een café in Renesse de onder kaak van een bezoeker had gebro ken. Maar de barman (22) van Feestcafé De Zoom ging in beroep tegen dat vonnis van de Middel burgse rechtbank. Gisteren vroeg de Zierikzeeënaar het Haagse ge rechtshof of de straf kon worden omgezet in een werkstraf. De barman deelde de kaakslag naar eigen zeggen uit omdat de be zoeker aan het klieren was. De Zie rikzeeënaar vertelde het hof giste ren dat hij momenteel wordt be handeld voor zijn agressie. Ook had hij het slachtoffer al duizend euro overgemaakt, zo bleek uit een reen. Advocaat E. Smit wil graag een werkstraf voor zijn cliënt. Maar de hofaanklaagster verzette zich daar tegen: „Ik vind dat de verdachte moet zitten. Hij is tweemaal eer der voor geweldsdelicten veroor deeld. De kansen zijn op, wat mij betreft." Ze eiste weer drie maan den onvoorwaardelijke celstraf Uitspraak op 4 december dig' is van toepassing op Babijn. Mensen die echt niet in staat zijn hun leven financieel op de rails te houden, dienen daarbij geholpen te worden. „Het is jammer dat er zoveel bureaucratie binnen zorg en sociale voorzieningen is ont staan. Niet alles was vroeger beter, maar de lijntjes waren korter en de kleinschaligheid in de thuiszorg vanuit de kerken had een beetje moeten blijven." Babijn meanderde in zijn ambtelij ke loopbaan na Vlissingen, via Ar- nemuiden en Oostburg tenslotte naar Zierikzee, in 1978. Hij was de ambtelijk architect voor het beleid in het kader van de Wet Voorzie ningen Gehandicapten (WVG) op Schouwen-Duiveland. Andere wa penfeiten die hij koestert, zijn on der meer: de Sociale Structuur schets met waardevolle beschrijvin gen van alle kernen op het eiland. Ook zijn betrokkenheid in de lan delijk adviesgroep voor de Wet Maatschappelijke Ondersteuning (WMO) staat aan de pluskant als Babijn de balans opmaakt. „)a, er waren ook teleurstellingen. Zo heb ik vreselijk de pest in gehad dat de koppeling van het dorphuis in Nieuwerkerk aan wooncentrum Steenzwaenshof niet dodtging. Daar lag zo'n mooi plan en 450.000 euro voor gereed. Het ver loop van de gemeentelijke herinde ling had ik ook veel soepeler ver wacht. Veel te hoge ambities en verwachtingen. Ook binnen mijn eigen loopbaan heb ik toen een las tige periode meegemaakt", erkent hij ruiterlijk. Babijn neemt donderdag afscheid tijdens een bijeenkomst in de Nieuwe Kerk in Zierikzee. „Ik hoop dat dit echt een cultureel cen trum zal worden", motiveert hij die keus. Hij blijft nog actief als provinciaahStatenlid voor het CDA. Hij verheugt zich erop meer tijd te krijgen om te fietsen. Vol gend jaar staat een fietstocht naar Rome op de planning. „Er is zo veel moois te zien onderweg, zo veel bijzondere ontmoetingen." 20 eengezinswoningen Pnjzen vanaf 180.000.- v.o.n. Inkoopgarantie van uw eigen huis Kopen met Je Stek, koopcomfort

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 73