Prostituee mag niet ólbinnc Justitie wil laserspel aanpakken SINGLEREIZEN DOCUFILM 'Den Haag zegt heel duidelijk: seks in de tbs, dat kan niet, dat Spoorwegen beloven sneller reizen Jongetje opgepakt na gooien met cavia Hertenjacht weer open op Terschelling Met Margriet klaar voor de kerst m 11 dgn Teutoburgerwald waarom zou je meer betalen zaterdag 21 november 2009 Inclusief ontbijt, diner en 1-persoonskamer! BOEK ONLINE of bel 0900 - 9697 is cPm K^SMWaBSBWWgB—Sg8!BaBiiattB9>SBWII>IIIWIgBajBMSBWBBagiiWBMW8^8S^B<&SM>lll8(KISWWBKH>8g£Sg58SWMMa9Bi door Roel Ophelders en Ton Gebben Hij zit al sinds eind okto ber vast en vorige week werd zijn voorarrest nog eens met zestig da gen verlengd. Justitie neemt geen halve maatregelen tegen de man die in september en oktober met een zelfgebouwd laserapparaat in de ogen van Awacs-piloten scheen. Dat blijkt ook uit de aan klacht: de 55-jarige Schinveldenaar wordt ervan verdacht dat hij de vliegtuigen wilde laten neerstor ten. Die opstelling steekt schril af tegen de straf die eerder dit jaar werd gegeven in een soortgelijke zaak. Een 18-jarige jongen uit Purmerend, die twee keer 'voor de lol' een politiehelikopter had be stookt met een laserpen, kwam met een boete van 150 euro weg. Zou justitie in het Schinveldse ge val een daad willen stellen? De Vereniging van Nederlandse Ver keersvliegers hoopt er vurig op. Want de zaak staat niet op zich zelf De beroepsvereniging voor pi loten luidde enkele maanden gele den de noodklok over de toename van het aantal incidenten met la- serapparatuur rond Schiphol. De groei komt voornamelijk op het conto van jongeren, die vaak geen idee hebben hoe verstrekkend de gevolgen kunnen zijn van het spel letje met een laserpen. Want het beschijnen van vliegtuigen zorgt voor gevaar. Een verbod op la'ser- pennen ziet hij niet zitten. „Wij zien meer heil in streng straffen." Ministerie van Justitie op ach terste benen door scènes uit film over tbs-kliniek. Medewerkers praten over in huren van seksverzorgers voor onbehandelbare patiënten. Film mogelijk schokkend voor slachtoffers of nabestaanden. den haag - Tbs-patiënten mogen geen prostituee ontvangen in de kliniek. Dat heeft een woordvoer der van het ministerie van Justitie gezegd naar aanleiding van bericht- UTRECHT Reizen met intercity's tussen de Randstad en het noorden, oosten en zuiden van het land wordt enke le minuten sneller. Op sommige trajecten loopt de 'winst' in reis tijd op tot 12 minuten. Dit blijkt uit de nieuwe NS-dienstregeling, die op 13 december van kracht wordt. Ook internationaal reizen wordt sneller, aldus het spoorboekje. De NS vervullen ook regionale wen sen door nieuwe stations te ope nen en betere Sprinter-diensten aan te bieden. UTRECHT Een 10-jarig jongetje uit Utrecht is donderdag aangehouden omdat hij een cavia had mishandeld. De jon gen zou het beestje in een dieren verblijf in de wijk Over vecht tegen het plafond hebben gegooid. Dat meldde de politie gisteren. Een ge tuige waarschuwde de politie, waarna de jongen is doorgestuurd naar Bureau Halt. Ook is jeugdzorg op de hoogte gebracht. LEEUWARDEN Jagers mogen op Terschelling weer schieten op de herten die er nog rondlopen. Vorig jaar werd er voor de grap een aantal herten uitgezet op Terschelling terwijl die daar van nature niet voorkomen. Het afschieten was vanwege het broedseizoen tijdelijk niet moge lijk. Eerder werden al negen herten geschoten. Er zouden er nog drie over zijn. UTRECHT - Twee dames bekijken een model dat corrigerend ondergoed showt op de Margriet Winter Fair. De negende editie daarvan is gisteren van start gegaan in de Utrechtse Jaar beurs. Vier hallen bieden een winterse sfeer met kerstbomen, duizenden geving over de docufilm Longstay, die gisteren in première ging op het IDFA-festival. De Telegraaf heeft de beelden al ge zien en beschrijft een scène waar in medewerkers van de Pom- pestichting overleggen over het in huren van zogeheten seksverzor gers voor tbs'ers op de longstay-af- deling. Daar zitten patiënten die blijvend delictgevaarlijk en amper meer te behandelen zijn. Volgens de zegsman van het ministerie blijkt uit de docufilm niet of tbs' ers daadwerkelijk seks hebben ge had met prostituees. „Wij gaan er van uit dat er alleen over ingespro ken en dat het niet is gebeurd", zei de woordvoerder. Het departe ment wil volgens hem niet heb ben dat er prostituees in een tbs-kliniek komen. De PW in de Tweede Kamer heeft verantwoor delijk staatssecretaris Nebahat Al- bayrak opheldering gevraagd. „Is de kliniek een bordeel gewor den?", wil PW'er Raymond de Roon weten. De docufilm bevat volgens het mi nisterie passages die schokkend kunnen zijn voor slachtoffers of hun nabestaanden. Zo wordt open- Zie www.kras.nl/12215 5 dgn Kerst in Hannover Zie www.kras.nl/12211 Zie www.kras.nl/12225 Zie www.kras.nl/12209 10 dgn Skiën in Italië Zie www.kras.nl/12223 Zie www.kras.nl/12210 12 dgn Feestdagen Italië IstHë Zie www.kras.nl/12222 Bent u single (45+) dan zijn de singlereizen in de wintermaanden en tijdens de feestdagen met KRAS.NL ideaal voor u! Wij nemen u in de gezellige december maand mee op prachtige reizen naar leuke bestemmingen in Europa. Of kiest u voor een sportieve vakantie naar Oostenrijk of Italië. Kijk voor ons complete aanbod op www.kras.nl/winterreizen-singles Gegarandeerde vertrekdatum: wo. 23/12 verblijf in gemoedelijk 3-sterren Hotel PEscurial met ontbijt en diner extra's: 4-gangen kerstdiner op 25 en 25/12 met excursies naar o.a. Chateau de Cham- bord, Chateau de Chenonceaux en Chateau d Amboise Vertrekdatum: wo. 23/12 verblijf in 4-sterren Ramada hotel met ontbijt en diner extra's: specialiteitenbuffet, Christkindbuffet en candlelightbuffet met excursies naar o.a. het natuurgebied 'De Harz', de Hanzestad Hameien en Celle vanaf Vertrekdata: za. 2/1 en 13/2 verblijf in 4-sterren Hotel Weisses Kreuz in Feldkirch/Voralberg met ontbijt en diner met Nederlandssprekende langlaufreis- leiding-/instructies met tochten naar o.a. Schwarzenburg, Bielerhole, Arosa, Feldkirche en Kirstberg Gegarandeerde vertrekdatum: di. 22/12 verblijf in 4-sterren Hotel zur Post met ontbijt en diner extra's: feestelijk kerstdiners op 25-26/12 ♦met excursies naar o.a. Passau, Wenen, Schloss Schonbrunn, Wienerwald, Schloss Mayerling, Stift Heiligenkreuz en Baden vanaf Vertrekdata: vrijdag 18/12, 22/1 en 26/2 verblijf in het schitterende familiehotel Bellavista met ontbijt en diner leuke facultatieve (ski)excursies naar o.a. Pinzolo Val Rendena, Madonna di Campiglio, het Ademello natuurpark, de Tonale gletsjers en de historische stad Trento Gegarandeerde vertrekdatum: wo. 23/12 busreis, verblijf »n Mercure Hotel Bielefeld met ontbijt en diner extra's: kerst- en oudejaarsdiner met excursies naar o.a. Bad Salzuflen, Detmold, Harmeien, het historische Münster, het Sauerland en Paderborn Gegarandeerde vertrekdatum: wo. 23/12 verblijf in Hotel Al Gabbiano en op vakantie complex dei Fiori Maslinica inclusief 11 x ontbijt, 1 x kerstlunch en 11 x diner met excursies naar o.a. Treviso, Grado, romantisch Venetië, de universiteitsstad Padua, badplaats Opatija en Pula Exclusief reserveringskosten 17,50 per boeking (verplicht)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 6