PZC u Liever hutten bouwen dan een wipkip tTJ OPEN DAG Beleef de kerst bij Intratuin 10.30-15.00u 26 en 27 33 SPEELTUINEN Gemeente stelt nieuw speelruimtebeleid vast Regen deert Sinterklaas niet TL1 almanak Tip? redactie@pzc.nl Vandaag HogeschoolJ^^Zeeland Ringtone Vader en dochter bieden andere kijk op het Zeeuwse landschap Zaterdag 21 november 2009 Splitsen Evides en Delta onverantwoord Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl door Melita Lanting zierikzee - Hutten bouwen, door bosjes struinen of simpel tegen een balletje trappen. Kinderen vin den het leuker om te spelen in de natuur dan op formele speelterrei nen. Dat constateert wethouder Gilles Houtekamer. Hij speelt daar op in met het nieuwe beleid voor speelterreinen. „Wij kunnen wel wipkippen neer zetten, maar de vraag is of kinde ren dat ook willen", zegt Houteka mer. „Die willen gewoon hutten bouwen, net als wij vroeger." Kinderen krijgen daarom zelf meer te zeggen over de inrichting van speelterreinen die worden aan gelegd. „Via de dorpsraden, de" jon- gerenraad of de jongerenwerkers van het welzijnshuis." Uit onderzoek blijkt dat de huidi ge speelterreinen niet allemaal vol doen. Sommige terreinen worden nooit gebruikt omdat in die buurt geen kinderen wonen. Die wor den opgeruimd. Andere terreinen worden op een meer natuurlijke manier ingericht, zodat er meer uitdaging is voor de kinderen. Voor de kleintjes blijven wel speelplaatsen beschikbaar met eenvoudige toestellen. Wat definitief verdwijnt, is de zandbak. Die is alleen maar een bron van ergernis, blijkt uit de speelplaatsennota. Zandbakken zijn vies en vervuild met katten- stront. De kinderen spitten ze vaak leeg waarop de buitendienst het zand weer terug kan schep pen. Een andere ergernis is het voetbal len in de straat. „Balletje tegen een muur of op straat voetballen en dan vervolgens niet aan de kant gaan", legt Houtekamer uit. Deels moet dat opgelost worden door hier en daar trapveldjes aan te leg gen maar volgens Houtekamer is overlast nooit helemaal te voorko men, omdat kinderen nu eenmaal graag voetballen. Hij heeft wel goed nieuws voor Sir- jansland, Burgh-Haamstede en Noordgouwe. De initiatieven die daar klaarliggen, worden met voor rang opgepakt. „In Sirjansland gaan we direct beginnen zodra de raad het beleid heeft goedge keurd." De inwoners van Sirjans land hebben al twee jaar een plan voor een nieuw speelterrein. OUWERKERK - In de stromende regen is Sinter klaas gistermiddag in Ouwerkerk aangeko men. Daar werd hij ontvangen door alle kinde ren in het dorp, die luidkeels stonden te zin gen. Het was nog even spannend voor de kin deren of de Sint wel zou komen. Eerst kwam een eenzame Piet op een quad, maar die keer de om. Daarna kwam een boot, maar ook daarin zat Sinterklaas niet. Na nóg een liedje zingen kwam eindelijk de boot met daarin de Sint om de hoek van de straat en dromden al le kinderen samen rond de goedheiligman. Vandaag bezoekt Sinterklaas Brouwershaven, Bruinisse, Burgh-Haamstede, Dreischor, Nieu- werkerk, Renesse, Sirjansland, Zierikzee en Zonnemaire. foto Ronald den Dekker intratuin Intratuin Koudekerke, Galgeweg 5 tel. 0118 551 623 - www.intratuin.nl Led verlichting Zeer energie zuinige lampjes. 18 meter van 37,95 nu 29,95 12 meter van 25,95 nu De Hulsterse was in de buurt en werd opeens geplaagd door een aan val van nostalgie. Ze kon, terwijl ze Zeeuws-Vlaande- ren weer eens van west naar oost doorkruiste, de verleiding niet weer staan. En dus ging ze op zoek naar dat wat afgelegen bosje in natuurge bied De Braakman, waar haar vriend haar mee naar toe had geno men tijdens hun eerste wandeling. De plek waar ze elkaar niet alleen voor het eerst kusten, maar ook ken nis namen van andere lichamelijke kwaliteiten. Zijn doortastendheid had de Hulsterse altijd gewaardeerd als één van zijn belangrijkste kwali teiten. Toen ze kwam aangefietst, zag ze nog net een ander koppel het bosje in duiken. Glimlachend belde ze haar geliefde om hem te vertellen dat een ander stel hun 'geheime plek je' had gevonden. En toen hoorde ze luid en duidelijk zijn Bob SAar- ley-ringtone uit de bosjes schallen...

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 69