port 145 even voordoen' Bolt en Vlasic favorieten op gala atletiekfederatie 19 Hendriksen aan eind van seizoen weg bij Zeelandia Middelburg Tovaal heeft zege nodig WK atletiek in Daegu duurt negen dagen De Heerenstraat zakt steeds verder weg Marysol Voor een video over de presentatie van het boek over de Kustmarathon, ga naar: www.pzc.nl zaterdag 21 november 2009 Tovaal speelt zondag op sportpark Het Schenge in Goes tegen het derde team van de Haagsche Rugbyclub. De kick-off is 14.00 uur. Om bovenin de derde klasse mee te doen heeft Tovaal een overwinning nodig. verknocht aan het rugby toen hij in 1995 als student kennis maakte met de sport. Gedurende zijn studietijd bleef club RSRC trouw. foto Dirk-Jan Gjeltema door Jan Dagevos MIDDELBURG - Roy Hendriksen ver trekt aan het eind van dit voetbal seizoen bij Zeelandia Middelburg. De Middelburgse trainer is aan zijn derde seizoen bezig bij de zon dag-vierdeklasser. Beide partijen gaan in goed onderling overleg uit elkaar. „Ik heb drie heel leuke jaren ge had, maar het wordt nu tijd voor een frisse wind, zowel voor de groep als voor mij persoonlijk", zegt Hendriksen. De oefenmeester haalde in zijn eer ste seizoen'bij Zeelandia Middel burg de nacompetitie in de derde klasse A. In de halve finale was Dubbeldam echter te sterk. Vorig jaar kende de formatie een drama tische eerste seizoenshelft: en volg de degradatie naar de vierde klas se. „Ik wil met opgeheven hoofd weg bij Zeelandia Middelburg", zegt Hendriksen. „De doelstelling blijft na dit besluit hetzelfde. We willen graag promoveren. Er zijn wel wat bestuurlijke problemen, maar de vereniging heeft het overi ge allemaal goed op orde." Hendriksen heeft nog niet met een nieuwe club gesproken. „Ik wilde eerst mijn besluit bij Zeelan dia Middelburg kenbaar maken", legt hij uit. „Ik zie wel wat er op mijn pad komt. Ik wil in elk geval graag clubtrainer blijven en wil graag bij een club met ambitie wer ken." Ook trainer Gaby Niemantsver- driet en voetbalvereniging Krab bend ij ke gaan aan het eind van dit seizoen uit elkaar. Beide partijen hebben dat in goed onderling over leg besloten. Niemantsverdriet is aan zijn derde jaar bezig bij de za terdag-derdeklasser. door Wilko Voordouw MONACO - De grote vraag is of Usain Bolt een nieuw pasje, een in noverend hupje, of gebaar heeft in gestudeerd als hij morgen in Mona co de trofee van 'Atleet van het jaar 2009' in ontvangst neemt. Of houdt hij het bij zijn pijl- en boog- act? Dat Bolt de atleet van het jaar 2009 wordt lijdt geen twijfel. Bij de vrouwen lijkt de trofee en de eer weggelegd voor de Kroatische hoogspringster Blanka Vlasic. Jammer voor Kenenisa Bekele (Ethiopië, langeafstandslopen), Tyson Gay (VS, 100 en 200 meter), Andreas Thorkildsen (Noorwegen, speerwerpen) en Steve Hooker (Australië, polsstokhoogspringen), maar deze vier topatleten zullen zondag decorstukken zijn in de grote Usain Boltshow. Het gala zet een punt achter het af gelopen atletiekjaar - het jaar van Bolt. De 23-jarige sprinter uit Kingston, Jamaica heeft de atletiek nieuwe hoop gegeven. De goed lachse topatleet is 'aaibaar' en. be schikt over een geweldig communi catief talent. De Jamaicaan belichaamt de toe komst van het topsprinten, dat de afgelopen jaren in opspraak was ge raakt door dopingaffaires rond Ben Johnson, Justin Gatlin, Tim Montgomery en Marion Jones - de lijst is niet compleet. Bolt was het goudhaantje van de wereldkampioenschappen in Ber lijn. Hij verbeterde tot tweemaal toe zijn eigen wereldrecord van de Olympische Spelen van Peking (de 100 meter ging van 9.69 seconden naar 9.58 seconden, de 200 meter van 19.30 naar 19.19 seconden) en hij won ook nog eens goud met de 4x100 meterestafette. Bolt heerste niet alleen in het Olympiastadion, hij was ook be schikbaar voor het publiek. Hij is kortom het beste dat de atletiek- sport zich kon wensen. Een vrolij ke flapuit met een gigantisch ta lent, afkomstig uit een land waar een ware sprintcultuur heerst. Bij de vrouwen gaat de strijd tus sen Jelena Isinbajeva (Rusland, polsstokhoogspringen), Sanya Ri chards (VS, 400 meter), Valerie Vi- li (Nieuw-Zeeland, kogelstoten), Anita Wlodarczyk (Polen, ko gelslingeren) en torenhoge favorie te Blanka Vlasic (Kroatië, hoogspringen). Vlasic was al jaren de klasbak in gewone wedstrijden, maar die op beslissende momen ten op grote toernooien faalde. Met die reputatie heeft Vlasic dit jaar gebroken. Ze prolongeerde haar wereldtitel in Berlijn na een bloedstollend gevecht met de Duit se Ariane Friedrich. Vlasic won, het Duitse publiek bleek niet haat dragend. Er was waardering voor haar talent, de danspasjes, kus handjes en het flirten met een vol stadion. Vlasic ontbolsterde zich tot de vrouwelijke evenknie van Usain Bolt. MONTE CARLO De wereldkampioenschappen atle tiek die in 2011 in de Zuid-Koreaan- se stad Daegu worden gehouden gaan negen dagen duren. Eén dag staat geheel in het teken van de wegdisciplines (marathon en snel wandelen). Dat heeft het bestuur van de internationale federatie LAAF gistere b in Monte Carlo be sloten. Op het WK zullen er dagelijks in het stadion zes finales te bewonde ren zijn of vijf plus een aanspreken de halve eindstrijd. De openings dag is opgewaardeerd. Voor het eerst mogen de tienkampers begin nen in 2011. Ook de 400 meter voor vrouwen staat dan op het program ma en de series van de 100 meter. HOEVEN De Heerenstraat leed in de derde divisie driebanden een beschamen de nederlaag bij 't Tapperijke. De Bevelandse formatie verloor in Hoeven met maar liefst 8-0. Verliezen is tot daar aan toe maar je willoos naar de slachtbank laten leiden is wat anders. De tegenstan ders kwamen ongekend sterk voor de dag. Daartegenover stond dat de bezoekers ongekend zwak acteer den. De Heerenstraat zit dus in een diep dal. Dacht men laatst met een team moyenne van 0.400 nog het diepte punt te hebben bereikt, maar het kan nog slechter. Nu werd een on gekend laag moyenne van 0.326 ge haald. Inclusief: Streek Plaats Accommodatie Vertrekperiode Costa de la Luz Punta Umbria Hotel Barcelo Punta Umbria Beach t/m maart 2010 Costa del Sol Benalmadena Hotel Triton t/m maart 2010 Torremolinos Hotel Las Palomas t/m maart 2010 Marbella Rincon Hotel RIncon Andaluz t/m maart 2010 f j Mallorca Ca'n Pastilla Hotel Las Arenas maart 2010 j Playa de Palma Hotel Barcelo Pueblo Park maart 2010 J - Vlucht, transfer - 4' hotel - Volpension, Incl. wijn bij de maaltijden - 2 halve dag excursies - Luchthavenbelasting Ga naar marysol.nl of uw ANVR reisbureau. Bel 0900- 2468246 Alle vertrekdata, verblljfsduren en prijzen op marysol.nl of uw ANVR reisbureau. Prijzen zijn exclusief reserveringskosten en calamltcitenfonds.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 65