de gemakkelijkste sport 143 i i Veel verdachte duels I Nog geen akkoord over Caster Semenya Euforie in Algerije vergt veel slachtoffers Excelsior bewijst Go Ahead goede dienst Edwin de la Ruelle verdedigt zijn titel Geen replay voor leren tegen Fransen Cantona laat geen spaan heel van Domenech Sint 8e Pietenfeest Kerstavond gala Kerstdagen Oud Nieuw arrangementen www.palacehotel.nl voorzitter meer van SC Heerenveen. Achter de schermen speelt hij echter nog foto Jan de Vries der Velde. „Het is overigens geble ken dat ook Cruijff Fries bloed had, dus het maakt ons niet zoveel uit." Net als Cruijff had ook Lens tra geen gemakkelijk karakter. Vlie gen deed hij niet en hij liet zich niet snel overtuigen door anderen. Van der Velde is ervan overtuigd dat de eigenheimer binnen de nor men van het huidige Heerenveen past. „Abe was een fatsoenlijk en beminnelijk mens, alleen niet al tijd de makkelijkste. Maar dat ben ik ook niet. Hè, Annie?" Met de vijf trainers die hij in zijn ambts termijn aanstelde, besprak oud-voorzitter Van der Velde al tijd de opstelling. „Vóór de wed strijd, want achteraf weet iedereen het altijd beter", zegt Van der Vel de. „Maar de trainers beslisten, niet ik." Ted Immers, Ab Gritter, Fritz Kor- bach, Foppe de Haan en Gertjan Verbeek waren de trainers onder Van der Velde. De ex-voorzitter denkt dat hij zelf een goede trai ner geweest zou zijn. „In de loop der jaren heb ik er wel kijk op ge kregen, denk ik. Je moet open staan voor vernieuwing, durven discussiëren en weten wat er op het veld gebeurt. Gogme, noem ik dat laatste. Dat is geen Fries woord, geloof ik." Van der Velde heeft er ook een voorbeeld bij. Pal na de afscheids- wedstrijd van de 36-jarige Harris Huizingh bij FC Groningen sprak hij de aanvaller aan in de catacom ben van het stadion. „'Harris, mor gen gaan we even praten over een vervolg bij Heerenveen', zei ik. Hij: 'Grapje?' Ik: 'Nee, dat menen we serieus.' Een week later tekende hij bij ons. We hebben nog twee jaar veel plezier van hem gehad, want hij paste in de compositie van ons elftal. Harris was erbij toen we tweede werden in de ere divisie." MONACO De Internationale Atletiekfederatie ontkent dat er een akkoord is be reikt over de Zuid-Afrikaanse we reldkampioene 800 meter Caster Semenya. Volgens de Zuid-Afri kaanse bond zou de 18-jarige atlete haar onlangs behaalde wereldtitel en het daarbij horende prijzengeld mogen houden. Op het WK in Ber lijn rezen veel vraagtekens rond Se- menyas sekse. Zij won met over macht de 800 meter voor vrou wen, maar wat vooral opviel was haar 'mannelijke' uiterlijk. ALGIERS De euforie die woensdag losbarstte na de plaatsing voor het WK door het Algerijnse voetbalelfal heeft tal rijke slachtofFers gevergd. De Alge rijnse autoriteiten deelden gisteren mee dat er alleen al bij verkeerson gelukken waar uitzinnige wegge bruikers bij betrokken waren, veer tien doden zijn gevallen. Algerije versloeg in Khartoem Egypte met 1-0 in een beslissingsduel. ROTTERDAM Excelsior heeft koploper Go Ahead Eagles, dat zelf MW met 4-0 ver sloeg, gisteravond een dienst bewe zen door De Graafschap met 2-1 te verslaan. De Rotterdammers kwam halverwege de eerste helft op voorsprong via een treffer van Sigourney Bandjar. De Doetinchemmers namen na rust het initiatief over. Dat resul teerde in de verdiende gelijkmaker van de voet van Yuri Rose. Drie mi nuten voor tijd bezorgde Kevin Wattamaleo de thuisploeg de zege. AXEL Erwin de la Ruelle won vorig jaar de Ronde Drieschouwen in Axel in een parkoersrecord. De atleet uit Koewacht realiseerde op de zestien kilometer een tijd van 58.17 minu ten. Hij is vandaag wederom één van de favorieten in het Axelse bos. Naast zestien kilometer kan er ook gekozen worden voor vijf en acht kilometer. De start is om 15.00 uur. De jeugd loopt vanaf 14.45 uur. ZURICH De Fifa heeft gisteren het verzoek van Ierland om een replay tegen Frankrijk afgewezen. Dat heeft de wereldvoetbalbond gisteren beves tigd. De Ierse bond wilde het duel laten overspelen na de duidelijke handsbal van Thierry Henry bij de gelijkmaker van William Gallas woensdagavond in de thuiswed strijd tegen Ierland (1-1). Daarmee dwong Frankrijk een plek op het WK 2010 in Zuid-Afrika af. Het inci dent ontging de Zweedse arbiter Martin Hansson. Het eerste duel was zaterdag in Dublin in 0-1 voor Frankrijk geëindigd. Henry verklaarde gisteren dat het overspelen van de wedstrijd tegen Ierland de eerlijkste oplossing is. In reactie op die uitlatingen vroeg de Ierse voetbalbond de Fifa op nieuw het omstreden WK-kwalifï- catieduel over te spelen. De Ieren deden daarbij tevergeefs een be roep op de Franse bond. bochum - In het nieuwe gokschan daal dat in de internationale voet balwereld is opgedoken, staan on geveer tweehonderd wedstrijden in Europa onder verdenking van fraude en manipulatie. Dat heb ben het openbaar ministerie van Bochum en de Duitse politie giste ren op een persconferentie bekend gemaakt. Beide instanties hebben sinds het begin van dit jaar onder zoek gedaan naar internationale gokcriminaliteit binnen het voet bal. Volgens het OM zijn negen Eu ropese landen bij de malversaties betrokken. Tot de verdachte duels behoren ook duels uit de Cham pions League en Europa League. Marseille - Eric Cantona liet giste ren geen spaan heel van de Franse bondscoach Raymond Domenech. Twee dagen nadat Frankrijk zich ternauwernood voor het WK voet bal plaatste, gaf de oud-internatio nal zijn ongezouten mening: „Hij is de domste trainer in het Franse voetbal sinds Lodewijk XVI." Cantona adviseerde om Laurent Blanc, succesvol met Bordeaux, aan te stellen als Domenechs op volger. zaterdag 21 november 2009 Zaterdag 5 december 15:00 - 17:00 Kinderworkshop met Kookpiet Borstplaat Kruidnoten Pepernoten Taai Taai Speculaas Kinderen krijgen na afloop een Pietendiploma 17:00 - 19:00 Meet and Greet met Sint en Piet Liedjes zingen met Zangpiet Het grote Sinterklaasverhaal metVertelpiet 19:00 Voor de kids een kinderbuffet en voor de volwassenen een Hollands buffet. Arrangementen inclusief overnachting vanaf 89,- p.p. 24 december Dutch Swing College Bantï met Lils Mackintosh. Tickets vanaf 22,50 p.p. inclusief welkomstaperitief en Kerst-cd 25 december Kerstmenu met entertainment vanaf 35,- p.p. 26 december Kerstbuffet met entertainment 45,- p.p. Arrangementen inclusief overnachting vanaf 155,50 p.p. Vier-gangen menu in Chatillon met wijnarrangement en onbeperkt Champagne drinken 82,50 p.p. Arrangementen inclusief overnachting vanaf 99,- p.p. Inclusief luxe badjassenset t.w.v. 69,50 Kijk op onze website voor alle arrangementen en voorwaarden of bel 071-3653000

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 63