villa-kwestie échte veiligheid nenland 15 Staatssecretaris moet uitspraak rectificeren wereldbed morres Koningshuis mag niet verder dan Lech 'Geen begaanbaar pad' 'Slechte communicatie' 'Getuigt van grote moed' van 1899.- voor zaterdag 21 november 2009 it$r> %Ji ,-T OtV- U 'Elke misslag wordt uitvergroot en het project wordt benadeeld' Prins Willem-Alexander „De prins nam zijn besluit onder druk van de publici teit. Dat vind ik niet sterk", zegt D66-leider Pechtold. „Ik hoop dat hij zelf ook tót het inzicht is gekomen dat dit geen begaanbaar pad is. De vraag is of de pre mier zijn ministeriële verantwoordelijkheid goed nam." Ineke van Cent van CroenLinks vindt het 'heel gek' dat de brief van het paar één dag komt na de verdediging van het project door premier in een brief aan de Ka mer. Volgens haar is er sprake van slechte communica tie tussen het Koninklijk Huis en de premier. „Het getuigt van grote moed", zegt voorzitter Michiel Zonnevylle van de Bond van Oranjeverenigingen. „Het gaat niet om het huis, want vele Nederlanders hebben een vakantiehuis in het buitenland. Het gaat om de voortgaande discussie hierover." wereld op kosten van de Neder landse belastingbetaler - die draai de immers op voor beveiliging en vervoer - in de zon wilde zitten, ver weg van 'zijn eigen volk'. Ter wijl iedereen vanwege de finan ciële crisis de broekriem moest aanhalen. Voor de prins mocht zijn werk voor Nederland dan al tijd op de eerste plaats komen, in de beeldvorming en discussie was daar niets meer van te merken. Ook dat besefte het paar. Vraag blijft of Balkenende het prin selijk paar - privé-zaak of niet - niet in een veel eerder stadium had moeten wijzen op de talrijke risico's van het project. Wil lem-Alexander zei zich daar van bewust te zijn, maar in zijn en thousiasme en verlangen naar pri vacy zal hij niet alles hebben door zien. In dit soort zaken moet niet het hart, maar het verstand de doorslag geven en de premier had de prins daarop kunnen wijzen. Geforceerde pogingen om met pr-adviseurs de beeldvorming bij te sturen, hadden een averechts ef fect. Nu is er gezichtsverlies voor alle betrokkenen en teleurstelling in Mozambique. door Mayke Calis den haag - Het koningshuis heeft een flinke teflonlaag. Iedere paar jaar is er wel een relletje om het een of ander, maar het aanzien van de familie lijdt er niet onder, zegt massapsycholoog Jaap van Ginne- ken. Hij snapt niet goed hoe het prinselijk paar het ooit in het hoofd heeft gehaald een villa te bouwen in Mozambique. „Dat was vragen om moeilijkheden", zegt Van Ginneken. „In een arm land vol corruptie en sociale tegenstellin gen levert zoiets veertig jaar ellen de op." Het paar had moeten we ten dat zoiets in Nederland niet kan, zegt Dorine Hermans, schrijf ster van verschillende boeken over het koningshuis. „Dat geeft aan stoot. Verder dan Lech en hoog stens Argentinië kan de Koninklij ke familie echt niet gaan. Dat wordt gewoon niet gewaardeerd." De prins denkt zelf waarschijnlijk dat hij onbaatzuchtig heeft gehan deld, maar de publieke opinie ziet dat niet zo volgens haar. Wellicht heeft Willem-Alexander gedacht in de voetsporen van zijn vader Claus te treden, die ook een band met Afrika had, oppert Van Ginneken. Hij schreef in 2003 het boek Myste rie van de monarchie. „Maar Claus liet geen villa bouwen in Tanzania en deed veel aan ontwikkelings hulp." Bovendien kleefde aan Claus een soort tragiek, zegt de psycho loog. Maxima heeft dat ook waar door mensen veel van hen pikken. „Willem-Alexander daarentegen is een blonde jongen uit de elite en al les wat hij doet wordt met argwaan bekeken." recht heeft om nu eens werkelijk te weten dat de veiligheid die zij menen te genieten, inmiddels gere duceerd is tot schijnveiligheid." De politieorganisatie is Volgens het platform een „uitgeholde boom die van buiten stevig lijkt, maar beduidend minder stevig blijkt wanneer er zich een serieus probleem aandient". „De politie krijgt steeds meer het karakter van 'een papieren tijger. Als gevolg van bezuinigingen wor den, onder het mom van schaalver groting, goed draaiende teams op geheven. Veel bureaus worden ge woonweg gesloten. Schrijnende aanrijtijden met een uiterst mage re bezetting op de surveillance-au to's zijn tegenwoordig aan de orde van de dag." De eerste signalen van de problemen die er al zijn, werden volgens het platform dui delijk in Hoek van Holland. den haag - Staatssecretaris )an Kees de Jager van Financiën is de fout ingegaan door over de advo caat Sam Bharatsingh op te mer ken dat deze zwartspaarders advi seert 'om illegaal te blijven wer ken'. De bewindsman moet op de voorpagina van vier landelijke dag bladen een rectificatie plaatsen. Dat heeft de rechter in Den Haag gisteren in een kort geding be paald. De staatssecretaris deed zijn uit spraak in het tv-programma De we reld draait door, in een gesprek over een anonieme tipgever die Fi nanciën geheime rekeningen in het buitenland van Nederlandse zwartspaarders heeft bezorgd. Bha ratsingh kwam ter sprake omdat hij juridische stappen had aange kondigd tegen Financiën. „Deze meneer schrijft overigens in de krant dat hij dit soort zwartspaar ders adviseert in sommige geval len gewoon illegaal te blijven wer ken, heb ik begrepen", merkte De lager op. De bewindsman baseerde zich op een artikel in De Telegraaf. De rechter interpreteerde het artikel anders. Bharatsingh had ook een t euro als symbolisch voorschot op een scha devergoeding gevorderd. Die eis wees de rechter af Werelddeals bij Morres Wonen. De beste meubels tegen de beste prijzen. Deze werelddeal Strada is geldig tot 30 november a.s. Kom langs en vraag naar de actievoorwaarden of kijk op www.morres.com WOMEN leder zijn woonplezier Hulst (Zeeuws Vlaanderen) Alle dagen open van 10 tot 18 uur, ook op zondag Industrieterrein Tol-Morres Industrieweg 2 4561 GH Hulst Tel: 0114 - 388 388 Mail info@morres.nl zambia mozambique zim babwe 200 km Strada stof antraciet, 160x200 cm van 2099.- voor 1499.-, 180x200 cm van 2199.- voor 1599.- 140x200 cm

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 5