zeeland 129 Ruim dertig keer Oeroeg HVCZ Sint maakt zich op voor een drukke dag ALLES VOOR HALVE PRIJS!! GROTE KAPETTEN- ACTIE 50% korting Speculaasactie voor Ghana WEDSTRIJD Tholenaren maken omslag Zorgverzekeraar Alle aandacht www.symfonie-mortiere.nl Symfonie zaterdag 21 november 2009 Zuidstr.116 W'kapelle 0118 571 212 VRIJDAG 20 NOV. T/M 27 NOV. diverse soorten/maten heinkenszand - Leden van de Christelijke Jeugd Vereniging (CJV) gaan van maandag tot en met donderdag in Heinkenszand van deur tot deur om speculaas te verkopen. De opbrengst is voor de financiering van de bouw van een gemeenschapsruimte in het dorp je Olebu in Ghana. Deze ruimte wordt gebruikt als school voor kin deren van werkloze ouders. De CJV hoopt met zijn jaarlijkse ver koopactie vierduizend euro op te halen. gens ook weer open voor andere inzenders, maar wederom werd geen enkel ontwerp ingeleverd. De 31 inzendingen van de cursis ten van Jos Boogaard maakten dat helemaal goed, want volgens Otter man waren ze van een hoge kwali teit. „Het was een lastige taak om daar de beste uit te kiezen", stelde de bibliotheekdirecteur gisteren tij dens de prijsuitreiking. Lies Wagemaker uit Sint Philips- land kwam uiteindelijk als win naar uit de bus. „Zij heeft de sfeer van het boek bijzonder goed weer gegeven", vertelde Otterman. De winnares was tamelijk verrast door de eer die haar ten beurt viel. Natuurlijk was ze tevreden over haar ontwerp, maar ze vond de an dere inzendingen ook goed. Bij de jeugd ging de winst naar Huib van der Klooster uit Sint-Annaland, die zich voor zijn ontwerp liet in spireren door de laatste scene uit het boek. Jos Boogaard zei trots te zijn op de resultaten van haar leerlingen. „Het was niet gemakkelijk voor ie dereen", stelt ze. „Je moet op nog al wat zaken letten bij een ont werp voor een boek. Een mooie te- kening maken is één ding, maar Oeroeg was dit jaar het geschenk van de landelijke cam pagne Nederland Leest. Leden van al le bibliotheken in het land kregen het boek cadeau. Als enige bieb in de Oosterschelderegio deed die van Tholen bovendien mee aan een ontwerpwedstrijd. De lezers konden zelf een omslag voor de ro man maken. „Nou wilden we vo rig jaar ook al meedoen", zegt Wim Otterman van de Thoolse bi bliotheek. „Maar toen kwamen er geen inzendingen. Daarom heb ik dit jaar atelier Jos Boogaard bena derd met de vraag of haar cursis ten wellicht mee wilden doen. Zij was gelukkig enthousiast." De wedstrijd stond dit jaar overi Huib van der Klooster en Lies Wagemaker tonen hun winnende omslag. foto Willem Mieras daar moet ook nog de titel van het boek en de naam van de schrijfster op. Die plak je er niet zomaar bij op het eind. Dat is iets waar je goed over moet nadenken." De wedstrijd werd in het hele land gehouden, wat resulteerde in 248 inzendingen. De Thoolse vie len landelijk niet in de prijzen. O Kijk op onze site voor meer in zendingen: www.pzc.nl/tholen. Ruim dertig inwoners van de gemeente Tholen maak ten een eigen omslag voor de debuutroman van schrijf ster Hella Haasse: Oeroeg. door Rob Paardekam goes - Sinterklaas maakt vandaag zijn opwachting in veel plaatsen op de Bevelanden en Tholen. De PZC zet alle activiteiten, waarvan de goedheiligman ons op de hoog te heeft gesteld, op een rijtje. Colijnsplaat: 14.00 uur, aankomst in de haven. Goes: 13.00 uur, aankomst in de stadshaven. Daarna een rondgang door de Goese binnenstad en ont vangst op het bordes van het stad huis aan de Markt. Goese Polder: 19.00 uur, sinter klaasdisco voor kinderen tot en met twaalf jaar in het wijkcen trum. Hansweert: 13.30 uur, aankomst bij steiger fiets-voetveer. Heinkenszand: 14.00 uur, ont vangst van de Sint op het bordes van het gemeentehuis. Daarna rondgang door het dorp en groot sinterklaasfeest in De Stenge. Kortgene: 13.30 uur, aankomst bij de boothelling. Daarna een rond gang door het dorp. Krabbendijke: 14.00 uur, aan komst bij de muziektent. Kruiningen: 13.30 uur, optocht vanaf Ons Dorpshuis. Lewedorp: 14.00 uur, aankomst en tocht vanaf het Kerkplein. Rilland: 14.00 uur, verzamelen bij dorpshuis Luctor et Emergo. Scherpenisse: 14.00 uur, aan komst op de Hoge Markt. Sint-Maartensdijk: Vanaf 14.00 uur speelt de pietenband op de Markt. De rondgang door het dorp begint om 14.45 uur. Stavenisse: 15.00 uur, aankomst in de haven. Yerseke: 13.30 uur, aankomst in Beatrixhaven. 20 eengezinswoningen Prijzen vanaf 180.000,- v.o.n. Inkoopgarantie van uw eigen huis Kopen met Je Stek, koopcomfort

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 57