PZCU 'Soepeler beleid arbeidsmigranten' zu OPEN DAG Beleef de kerst bij Intratuin 10.30-15.00u 26 en 27 HUISVESTING Provincie lijkt bereid mee te denken om probleem gemeenten op te lossen 33 Tholenaar betrapt op drie overtredingen Inwoner Reimerswaal is zijn rijbewijs kwijt Veere en Tholen buiten de prijzen Burgemeester schrijft jeugd opnieuw aan Afrikaans ontmoetingsfeest moet eerste zijn in lange reeks almanak nu 2995 Vandaag Ringtone Splitsen Evides en Delta onverantwoord Organisatie thuiszorg kan volgens werknemer beter Zaterdag 21 november 2009 door Luc Oggel KAPELLE - De proef om arbeidsmi granten te huisvesten op de terrei nen van de bedrijven waar zij wer ken, wordt ruimer opgezet. Gede puteerde Staten behandelen dins dag een voorstel om in elk geval se- mi-permanente bewoning toe te -staan. Eén en ander is het gevolg van een gesprek tussen Bestuurlijk Plat form de Bevelanden en gedepu teerde Harry van Waveren. Meer dere Bevelandse gemeenten kam pen met huisvestingsproblematiek van seizoensarbeiders uit Polen en Portugal. Niet zelden is er, vooral in woonwijken, sprake van over lastsituaties. Daardoor zien ge meenten zich genoodzaakt oplos singen te bedenken. Reimerswaal heeft: inmiddels een beleidsregel opgesteld, waarin precies is vastge legd wat wel en niet is toegestaan. De provincie wil echter dat ar beidsmigranten gewoon in de woonkernen worden opgevangen, maar was wel bereid om Kapelle toestemming te geven voor een proef om buitenlandse werkne mers van paprika- en tomatenkwe- ker Seasun op het bedrijfsterrein te huisvesten. Voorwaarde was dat Kapelle en de omliggende gemeen ten een convenant moesten slui ten waarin was vastgelegd dat er in andere gemeenten geen soortge lijke initiatieven zouden worden ontplooid. Dat ging met name Rei merswaal te ver en ook Borsele had moeite met het convenant. „In het gesprek met de provincie hebben we als bestuurlijk plat form aangegeven dat ook andere gemeenten iets soortgelijks moe ten kunnen doen", zegt de Kapel- se wethouder Giel-Jan Burger. „De provincie wil dat een taskforce in het leven wordt roepen om de pro blematiek in kaart te brengen, maar we hebben aangegeven dat overbodig te vinden. We komen als gemeenten nu zelf met oplos singen." Volgens Burger mogen Ka pelle en Borsele nu een proef op zetten en zal de situatie in Rei merswaal 'op zijn meritis worden beoordeeld'. „Dat betekent", legt wethouder Jaap Sinke van Rei merswaal uit, „dat de provincie nog nadenkt of ook permanente bewoning op bedrijventerreinen wordt toegestaan, zoals fruitbe- drijf Vogelaar in Krabbendijke wil. Ik heb er goede hoop op." Zowel Burger als Sinke is blij dat de provincie meedenkt. Sinke: „Er wordt erkend dat er een probleem is. Dat is een flinke stap voor waarts." Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl RILLAND Een 36-jarige Tholenaar is donder dagavond rond elf uur op de Oude Rijksweg in Rilland aangehouden voor te hard rijden. Ook was hij on der invloed van alcohol. De man kon zich niet legitimeren en gaf in eerste instantie een valse naam op. Even later bleek waarom hij dat deed. De Tholenaar had geen gel dig rijbewijs. Hij was namelijk al een paar keer eerder veroordeeld voor het rijden onder invloed. GOES Een 22-jarige man uit de gemeente Reimerswaal schrok in de nacht van donderdag op vrijdag in Goes zó van een politie-auto, dat hij er met hoge snelheid voor vluchtte. Pas bij de Vierwegen in Kapelle kon hij aan de kant worden gezet. Uit een blaastest bleek dat hij an derhalf keer teveel had gedronken. Nog geen twee maanden geleden beging hij een soortgelijke overtre ding. Hij is nu zijn rijbewijs kwijt. THOLEN De Jong Lokaal Bokaal is dit jaar niet in Zeeuwse handen gevallen. Veere en Tholen, kandidaten voor de prijs voor goed gemeentelijk jeugdbeleid, zagen de bokaal naar Amsterdam gaan. Borsele won vo rig jaar de eerste Jong Lokaal Bo kaal. Dit jaar waren opnieuw twee Zeeuwse gemeenten genomineerd: Veere omdat zij veel doet aan jonge- renpartïcipatie, Tholen omdat de jeugd er veel inspraak krijgt. KRUININGEN Reimerswaalse jongeren in de leef tijd van 13 tot en met 21 jaar kun nen ook dit jaar weer een brief van burgemeester Jan Huisman ver wachten waarin hij oproept om voorafgaand aan en tijdens de jaar wisseling rustig aan te doen met vuurwerk. Aanleiding is het feit dat er de afgelopen jaren overlast was door vroeg afsteken van vuur werk. Ook zijn er enkele keren vuurwerkbommen afgestoken. GOES - Het jaar is nog niet om en het Goese Afri- zelfs een nieuw begin van. Het feest in het wijk- en begrijpen. Dat gaat altijd het beste met eten, kajaar dus ook niet. Wooncorporatie RWS maak- centrum Goese Polder was bedoeld om Afrika- muziek, dansen en kletsen. Het feest moet het te er met het ontmoetingsfeest 'Muasa' gisteren nen en Nederlanders elkaar te doen ontmoeten eerste zijn in een lange reeks, foto Willem Mieras Tip? redactie@pzc.nl intratuin Led verlichting Zeer energie zuinige lampjes. 18 meter van 37,95 nu 29,95 12 meter van 25,95 nu Intratuin Koudekerke, Galgeweg 5 tel. 0118 551 623 -www.intratuin.nl Hogeschooljfj^Zedand De Hulsterse was in de buurt en werd opeens geplaagd door een aan val van nostalgie. .Ze kon, terwijl ze Zeeuws-Vlaande- ren weer eens van west naar oost doorkruiste, de verleiding niet weer staan. En dus ging ze op zoek naar dat wat afgelegen bosje in natuurge bied De Braakman, waar haar vriend haar mee naar toe had geno men tijdens hun eerste wandeling. De plek waar ze elkaar niet alleen voor het eerst kusten, maar ook ken nis namen van andere lichamelijke kwaliteiten. Zijn doortastendheid had de Hulsterse altijd gewaardeerd als één van zijn belangrijkste kwali teiten. Toen ze kwam aangefietst, zag ze nog net een ander koppel het bosje in duiken. Glimlachend belde ze haar geliefde om hem te vertellen dat een ander stel hun 'geheime plek je' had gevonden. En toen hoorde ze luid en duidelijk zijn Bob Mar- ley-ringtone uit de bosjes schallen...

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 53