41 binnenland Alleen verliezers in Agenten bepleiten Na Vodafone ook KPN getroffen door storing ±250.000 flederlanders weten niet dat ze diabetes hebben Overleden man vast in onrustband peter van straaten Prins Willem-Alexander en prinses Maxima zullen hun vakan tiehuis in Mozambique na voltooiing verkopen. Zij hebben ge noeg van de discussies over hun deelname aan het project. Onwillige ouder krijgt geen bijslag Allard Veldman uit Amsterdam is beste rekenaar www.apotheek.nl zaterdag 21 november 2009 den haag - Telecombedrijf KPN is gisterochtend om elf uur getroffen door een storing op het netwerk. Volgens een woordvoerster van het bedrijf had 'een flink aantal mobiele bellers' de hele dag last van de storing. De storing ontstond na een tijdelij ke onderbreking van de stroom voorziening. Een aantal diensten lag er daarna uit. Toen werd gepro beerd die opnieuw op te starten 'is er iets niet goed gegaan'. Omdat KPN zelf ook slecht bereik baar was, was er geen zicht op de totale omvang van de problemen. „Allerlei diensten hebben er last van, vooral mobiele diensten en dan met name voor het zakelijke verkeer." Eerder deze week werd het netwerk van Vodafone getrof fen door een storing. Naar aanleiding van de storingen zal staatssecretaris Frank Heems kerk van Economische Zaken eind volgende week praten met de tele- comsector. De oorzaak van de storingen is vol gens een woordvoerder nog ondui delijk. Daarom is het naar zijn zeg gen moeilijk aan te geven wat de oplossing zou kunnen zijn. Het eventueel delen van het netwerk bij storingen door bedrijven, zoals Tweede Kamerlid Martijn van Dam (PvdA) suggereert, vindt Heemskerk in eerste instantie een zaak van de sector zelf Het onder werp zal wel in het reguliere over leg tussen hem en de telecomsec- tor aan de orde komen. Martijn van Dam was slachtoffer van de storing bij Vodafone en vraagt zich af of het delen van het netwerk de oplossing biedt. „Ik weet niet of het technisch moge lijk is dat een ander net het over neemt. Net zoals gebeurt wanneer een elektriciteitscentrale uitvalt." De storing heeft laten zien hoe af hankelijk mensen van het mobiele telefoonnet zijn, aldus het Kamer lid. Van Dam gaat ervan uit dat de bedrijven zelf bij elkaar gaan zit ten en het onderling regelen. Des noods zou Heemskerk ze om de ta fel moeten nodigen. Van Dam zou daarom vragen als er niets gebeurt. En anders moet Heemskerk maat regelen opleggen. „Als het tech nisch mogelijk is en ze willen niet, moeten we kijken of we het kun nen opleggen dat de bedrijven hun net delen." wijchen - De inspectie van de Ge zondheidszorg onderzoekt de dood van een oudere man uit Wijchen. Hij zat vast in een on rustband. De man werd vorige week vrijdag dood aangetroffen in zijn bed in verpleeghuis De Weegbree. Een verpleeghuisarts en de lijkschou wer hebben vastgesteld dat de man geen natuurlijke dood is ge storven, laat een woordvoerster van ZZG Zorggroep weten, waar onder de Weegbree valt. De in- VERKOOP VILLA MOZAMBIQUE spectie komt dinsdag naar Wijchen om vast te stellen of er verband bestaat tussen het overlij den van de man en het gebruik van de Zweedse band, ook wel on rustband genoemd, waarmee de verpleeghuisbewoner in bed was vastgebonden. Die band wordt ge bruikt om te voorkomen dat bewo ners uit bed vallen. Maar de band is ook bedoeld om te voorkomen dat dementerende ouderen gaan dwalen. Het gebruik van de band staat al enige tijd ter discussie. VE R./V\ A AK 0£ OE. VVETL "Sc-H/tr Willem-Alexander en Maxi ma stappen uit het villa project in Mozambique. De goede bedoelingen in Afrika sneeuwden onder door de negatieve publiciteit. Alle opties zijn nog open zei prins Wil lem-Alexander begin deze maand in Mexi co in een gesprek met de pers over zijn vakantiehuis in Mozambique. Hij had net ver teld hoe zeer de voortdurende dis cussie en zware kritiek op het pro ject hem hadden geraakt. De prins had er slapeloze nachten van, zei hij. Het was voor de goede verstaander toen al duidelijk dat het prinselijk paar naar een uitweg" zocht. Het emotionele beroep van koningin Beatrix aan de media om toch vooral 'eerlijk' te berichten en de feiten niet in te kleuren, deed daar niets aan af Premier Balkenende steunde het besluit om rust en privacy te zoe ken in Mozambique nog steeds, bleek donderdag uit een brief aan de t weede Kamer. Maar binnens kamers moet ook Balkenende met den haag - Ouders die de aanwij zingen van een gezinsvoogd in de wind slaan, lopen de kans dat de kinderbijslag voor een jaar wordt opgeschort. Dat heeft de ministerraad gisteren besloten. De voogd kan nu al een schriftelij ke aanwijzing geven als een kind onder toezicht is gesteld, maar dat gebeurt niet zo vaak omdat ouders moeilijk te dwingen waren de aan wijzing op te volgen. zwolle - Allard Veldman uit Am sterdam is de beste rekenaar van Nederland. Veldman was in de fi nale van het zesde Bartjens Reken- dictee 149 andere rekentalenten de baas. De Amsterdammer volgt Kees Gondrie op, die in 2008 de ti tel op zijn naam schreef De overwinning van Veldman kreeg extra glans doordat hij zich via internet had geplaatst voor de eindstrijd van het prestigieuze re- kentoernooi, gisteravond op de Hogeschool Windesheim in Zwol le. Bij de prominenten won Erwin Dennissen en Quintijn Puite was de beste bij de sponsors. Onder Pa bo-studenten bleek Elsbeth Ellen kamp de allerbeste met de cijfers. door Hans Jacobs zijn raadgevers zich hebben afge vraagd of hij niets beters te doen heeft dan steeds vragen te beant woorden over een privé-huis van de prins. Het paar heeft dat zelf ook aange voeld, getuige de gisteren gepubli ceerde brief aan de premier. Wil lem-Alexander toonde aan lering te hebben getrokken uit de vorige keer dat hij te maken had met een premier (Wim Kok) die zich knor rig, zuchtend en steunend met zijn privé-zaken moest inlaten. Maar toen ging het om zijn toe komstige echtgenote Maxima Zor- reguieta en niet om een vakantie huis op schiereiland Machangulo. De prins zei twee jaar geleden zijn toekomstig koningschap inhoud te willen te geven door 'samenbin dend' te zijn. De afgelopen maanden echter was hij door de voortdurende stroom negatieve publiciteit, of die nou fei telijk juist was of opgeklopt, eer- der iemand die voor verdeeldheid zorgde. Zelfs de Bond van Oranje verenigingen sloot zich aan bij de critici. Het imago van de prins liep deu ken op. Het beeld ontstond van een eigenwijze rijke patser die zo nodig aan het andere einde van de leusden - Nederlandse politiemen sen vragen maandag in een petitie aan hun 'baas' minister Guusje ter Horst (Binnenlandse Zaken) om de veiligheid in Nederland te waar borgen. Zij verzoeken de bewinds vrouw daarom 'met klem' om haar bezuinigingsbeleid voor de politie te herzien. De aanbieding van de noodkreet gebeurt maandag in de hal van de Tweede Kamer, zo kondigde het verantwoordelijke Platform Be zorgde Dienders gisteren aan. „Wij schrijven deze petitie als poli tiemensen, maar ook als burger. Als geen ander weten wij namelijk dat de politie steeds minder in staat wordt gesteld om de veilig heid van onszelf, onze gezinnen en de mensen in de samenleving op een acceptabele wijze te waar borgen", zo staat in de petitie. „Wij vinden dat de burger het Het is belangrijk om diabetes op tijd te ontdekken. Dan is de ziekte minder schadelijk voor uw lichaam. Laat daarom tussen 14 en 28 november gratis uw bloedsuiker testen in de apotheek. Dat kan zonder afspraak. Voor informatie en adressen: www.apotheek.nl Behoort u tot de risicogroep

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 4