in het Zeeuwse waterpolo 45 I? Hendriksen aan eind van seizoen weg bij Zeelandia Middelburg Belangrijke zege voor Roadhouse Roadies WK atletiek in Daegu duurt negen dagen Jubileumprogramma A^arysol Voor een video over de presentatie van het boek over de Kustmarathon, ga naar: www.pzc.nl zaterdag 21 november 2009 door Jan Dagevos MIDDELBURG - Roy Hendriksen ver trekt aan het eind van dit voetbal seizoen bij Zeelandia Middelburg. De Middelburgse trainer is aan zijn derde seizoen bezig bij de zon dag-vierdeklasser. Beide partijen gaan in goed onderling overleg uit elkaar. „Ik heb drie heel leuke jaren ge had, maar het wordt nu tijd voor een frisse wind, zowel voor de groep als voor mij persoonlijk", zegt Hendriksen. De oefenmeester haalde in zijn eer ste seizoen bij Zeelandia Middel burg de nacompetitie in de derde klasse A. In de halve finale was Dubbeldam echter te sterk. Vorig jaar kende de formatie een drama tische eerste seizoenshelft en volg de degradatie naar de vierde klas se. „Ik wil met opgeheven hoofd weg bij Zeelandia Middelburg", zegt Hendriksen. „De doelstelling blijft na dit besluit hetzelfde. We willen graag promoveren. Er zijn wel wat bestuurlijke problemen, maar de vereniging heeft het overi ge allemaal goed op orde." Hendriksen heeft nog niet met na«n«wi i—i mi miwrnsmteaiemi .mn ihwwuit,:1. een nieuwe club gesproken. „Ik wilde eerst mijn besluit bij Zeelan dia Middelburg kenbaar maken", legt hij uit. „Ik zie wel wat er op mijn pad komt. Ik wil in elk geval graag clubtrainer blijven en wil graag bij een club met ambitie wer ken." Ook trainer Gaby Niemantsver- driet en voetbalvereniging Krab- bendijke gaan aan het eind van dit seizoen uit elkaar. Beide partijen hebben dat in goed onderling over leg besloten. Niemantsverdriet is aan zijn derde jaar bezig bij de za terdag-derdeklasser. ETTEN-LEUR De poolspelers van Roadhouse Roa dies behaalden in de uitwedstrijd bij Chalkie's Maniacs een belangrij ke 2-7 overwinning. De Middelbur gers staan nu weer in de midden moot. Rinus Witte pakte de draad van vo rig seizoen op en won twee par tijen. Robbin Jobse en Chris van Renswoude wonnen elk een partij. Chalkie's Maniacs - Roadhouse Roadies 2-7: straight. Perry Verhei- jen - Chris van Renswoude 7-50; Perry Verheijen - Chris van Rens woude 50-47. 10-ball. Youri Luiken - Marco Verrips 6-1. 9-ball. Youri Luiken - Rinus Witte 5-7; 8-ball. Chris van Boxel- Robbin Jobse 3-6; Chris van Boxel - Rinus Witte 2-6. MONTE CARLO De wereldkampioenschappen atle tiek die in 2011 in de Zuid-Koreaan- se stad Daegu worden gehouden gaan negen dagen duren. Eén dag staat geheel in het teken van de wegdisciplines (marathon en snel wandelen). Dat heeft het bestuur van de internationale federatie IAAF gistere b in Monte Carlo be sloten. Op het WK zullen er dagelijks in het stadion zes finales te bewonde ren zijn of vijf plus een aanspreken de halve eindstrijd. De openings dag is opgewaardeerd. Voor het eerst mogen de tienkampers begin nen in 2011. Ook de 400 meter voor vrouwen staat dan op het program ma en de series van de 100 meter. van rechts) temidden van enkele ploeggenoten. Inzet: Kees Rijnhout zoals iedereen hem nu kent. foto Peter Nicolai dertijd gespeeld in het oude Schel- debad, het kanaalbad achter de toenmalige sluizen. „Een gedreven ventje", zegt ook Michiel de Poot- er over zijn oud-ploeggenoot. Mee doen aan wedstrijden op zondag werd bij Kees thuis niet al te zeer op prijs gesteld. „Maar als hij mee mocht, was hij er ook. Dan kneep hij er thuis van tussenuit via het dakraam en de regenpijp. Ik pikte hem dan op met de brommer." Met die brommer reed het duo De Pooter/Rijnhout ook regelmatig naar het overdekte zwembad van Sint-Niklaas. „Dat was nog voor het seizoen begon. Waterpolo was toen nog een zomersport, omdat we alleen buiten konden spelen. Door die trainingen kwamen we goed voorbereid aan de start van Ter ere van het vijftigjarig jubileum van Kees Rijnhout is het vandaag feest in het clubhuis van De Schel de. Dit is gevestigd in het Terneu- zense sportcentrum Vliegende Vaart. Van 14.00 uur tot en met 16.00 uur: receptie/reünie. Van 16.00 uur tot en met 17.15 uur: waterpolo-activiteiten voor oud-leden. Van 17.30 uur tot en met 18.15 uur: wedstrijd van het eerste man- nenteam van De Schelde. Van 18.30 uur tot en met 20.00 uur: napraten onder het genot van een drankje. Kees Rijnhout werd tien jaar gele den ook al uitgebreid in het zonne tje gezet. In 1999 werd hij vanwe ge zijn vele verdiensten voor De Schelde benoemd tot erelid van de vereniging. het seizoen." Ook in het nieuwe - en inmiddels gesloten - Schelde- bad werd extra trainingsarbeid ver richt. „Als ik klaar was met afwer ken op het doel, kwam Kees altijd bont en blauw uit het water." Michiel de Pooter blikt terug op een fijne tijd, waarin De Schelde als eerste Zeeuwse ploeg op lande lijk niveau uitkwam. „Doorde weeks naar plekken als Barend- recht, Alphen aan den Rijn of Den Haag. En over Antwerpen weer te rug. Vreemd genoeg begon m'n au to daar altijd te sputteren, zodat we gedwongen waren om eventjes te stoppen." Anneke Rijnhout Levien Baert Ria van der Hooft Ga naar marysol.nl of uw ANVR reisbureau. Bel 0900- 2468246 Alle vertrekdata, verblijfsduren en prijzen op matysol.nl of uw ANVR reisbureau. Prijzen zijn exclusief reserverlngskosten en calamlteltenfonds. Inclusief: Boek nu onderstaande accommodaties al vanaf ■Vlucht, transfer 4' hotel Volpension, incl. wijn bij de maaltijden - 2 halve dag excursies Luchthavenbelasting CostadelaLuz PuntaUmbria Hotel Barcelo Punta Umbrla Beach t/m maart 2010 CostadelSol Benalmadena Hotel Triton t/m maart 2010 t/m maart 2010 t/m maart 2010 Torremolinos Hotel Las Palomas Marbella Rlncon Hotel Rincon Andaluz Ca'n Pastilla Mallorca Hotel Las Arenas maart 2010 Playa de Palma Hotel Barcelo Pueblo Park maart 2010

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 47