sport 141 1 Vermeulen bereikt top als lijnrechter Organisator Lein Lievense apetrots op boek D'n allerzwaersten NEEM MET CAREERID EEN VERFRISSENDE DUIK IN JE CARRIERE puinr^j^ uareeriD De Bruijn in eerste ronde uitgeschakeld zaterdag 21 november 2009 door Roeland van Vliet MIDDELBURG - Lijnrechter Sven Ver meulen bevindt zich komende week tussen de tennisgrootheden der aarde. De Middelburger is door de ATP, de wereldbond voor mannen, geselecteerd voor de World Tour Finals, die morgen in Londen beginnen. „Als lijnrechter is dit het hoogst haalbare", stelt de Walchenaar. „Het is een hele eer om erbij te zijn." h Vermeulen, ook bekend als tennis- leraar en toernooidirecteur, tim mert al jaren aan de weg als lijn rechter. Op het laatste ABN Am- suwon - Na een matig optreden op het WK in Lausanne is drieban- der Jean Paul de Bruijn ook op het wereldbekertoernooi in het Zuid-Koreaanse Suwon vroegtijdig uitgeschakeld. De biljarter uit Hulst ging in de eerste ronde onderuit tegen de Belg Frédéric Caudron. De eerste set was nog voor de Zeeuws-Vla- ming, mede dankzij een serie van elfl Maar daarna ging het langzaam bergafwaarts. De cijfers: 15-7, 10-15, 9-15. en 7-15. Dick Jasper overleefde de eerste ronde wel. De Sint-Willebrorders is in Zuid-Korea op zoek naar eer herstel na zijn vroege uitschake ling op het WK. Jaspers verloor in de eerste ronde van de Turk Tay- fiin Tasdemir. In Suwon won hij in de eerste ronde overtuigend van de Vietnamees Anh Vu Duong met 3-0 (15-1 15-6 en 15-6) en een moyenne van 2.368. ro-toernooi viel hij in de smaak bij de beoordelaars. „Mijn calls waren goed en ze waren tevreden over mijn houding", vertelt Vermeulen. „Ik kreeg goede cijfers en mocht tot in de finale aan de servicelijn, de moeilijkste positie, blijven staan. Na afloop vertelden ze me dat ik genomineerd was voor de World Tour Finals. Daarna heb ik het ook nog goed gedaan tijdens Davis Cupwedstrijden en een ATP-toernooi in Servië. Uiteinde lijk hoorde ik in september dat ik naar Londen mocht." Aan het eindejaarstoernooi doen Roger Federer, Rafael Nadal, Andy Murry, Novak Djokovic, Juan Mar tin del Potro, Nikolai Davidenko, Fernando Verdasco en Robin Söderling mee. De laatste is de vervanger van An dy Roddick, die zich geblesseerd moest afmelden. Vermeulen heeft bij allen al wel eens langs de lijn gestaan. „Bij Nadal, Djokovic en Murray al heel vaak. Bij Federer is het al een tijd geleden." Vermeulen is in Londen één van de twintig lijnrechters. Hij zal bij elke wedstrijd in actie komen. „Het is één uur op, één uur af Par tijen duren bijna altijd langer dan een uur, dus ben ik er elke keer bij." Op welke positie hij staat - langs de lange lijn, bij de baseline of de servicelijn - hoort hij van middag bij de eerste briefing. „Nor maal gesproken blijf je het hele toernooi op die plek staan. Maar als degene bij bijvoorbeeld de ser vicelijn onzeker overkomt in de grote O2 Arena, dan kan besloten worden om te wisselen. Dan krijgt die een wat makkelijkere plek. Het kan ook andersom: als je het goed doet, mag je misschien wel naar een moeilijkere positie. Maar na de poulefase wordt er, denk ik, niet meer geschoven." Het mooiste is het om onzichtbaar te blijven, stelt Vermeulen. Of om gelijk te krijgen wanneer een spe ler een challenge aanvraagt en dus hawkeye inschakelt. „Sommige lijnrechters zijn bang bij een chal lenge, maar ik niet. Als ik een bal uitgeef of juist niet, ben ik over tuigd van mijn gelijk. Dus denk ik: laat maar komen... En ook als ik het fout heb, kan ik er mee leven. Vaak zit zo'n bal niet meer dan v een centimeter naast de lijn. Pas als die er vijf centimeter naast zit zonder dat ik het gezien heb, moet ik mezelf afvragen waar ik mee be zig ben." door Roeland van Vliet zoutelande - De PZC-verslagge- vers Maurice Steketee (links) en Koen de Vries (rechts) hebben gis teren in Zoutelande hun boek D'n allerzwaersten gepresteerd. Daarin staan verhalen over het stormach tige Kustmarathonweekeinde van anderhalve maand geleden en de aanloop er naartoe.'Beide sport journalisten waren ook deelnemer aan het evenement. Het eerste exemplaar werd uitge reikt aan organisator Lein Lievense (midden). Vanaf vandaag ligt D'n allerzwaersten in de boekhandels. Lievense zei trots te zijn op het boek. En passant liet hij weten dat er in 2010, bij de achtste editie van de Kustmarathon, tien procent meer deelnemers worden toegela ten. Dan zou het totale aantal in schrijvingen op zo'n 5500 komen, met de Ladies Run, de Kids Run, de ATB-toertocht, de Kustmara- 3 thon en de Wandelmarathon bij el kaar. En mogelijk komt er nog een onderdeel bij ook: een 'paardenma- rathon'. „De VVV van Burgh heeft me be naderd", zei Lievense. „In decem ber gaan we er met een manege uit Burgh over praten." foto Ruben Oreel Maak op CareerlD.nl een (UBhtf profiel aan, vul dit aan tot 50% en ontvang GRATIS een 2e kaartje voor het Tikibad! Binnen 5 minuten ben je klaar.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 43