zeeland 13 Op grote voet Spotgoedkoop Mexico! commentaar Lezing over EU-recht en staatssteun Wie wordt dit jaar de beste leraar van Zeeland? Stuur een e-mail! De families Waleson en Mol mogen de oorkondes en de cheques. Daar zagen terugkijken. Aankomst van Sinterklaas gefotografeerd? Vul het sinterklaasalbum op www.pzc.nl/foto zaterdag 21 november 2009 'D'n allerzwaersten', het boek over de Kustmarathon, werd gisteren ge presenteerd. Bekijk de video. STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl De mobiele versie van onze site: www.pzc.mobi De derde Zeeuwse Kli- maatweek nodigt uit om even stil te staan. Wie achterom kijkt, kan zijn 'ecologische' of 'mondiale' voetafdruk zien. Die is doorgaans groot. De gemid delde Nederlander heeft een flinke invloed op het milieu en daarmee op het klimaat. Wie vooruitkijkt, komt tot de con clusie dat het minder moet met het energieverbruik en de CO,-uitstoot. Dat kan drastisch, zoals de families in Middelburg en Goes die vier weken hun au to lieten staan. Of het kan met kleine stapjes: de verwarming iets lager, een dagje geen vlees. De mogelijkheden om iets vriendelijker om te gaan met Moeder Aarde zijn talloos. Aan elke levensstijl is wel een groe ne draai te geven. Vaak is dat ook goed voor de portemon nee. Met simpele veranderingen in ons gedrag is al een wereld te winnen. Er is dus geen excuus om te wachten op de VN Kli maattop. Of op maatregelen uit Den Haag. Of op de buren. MIDDELBURG - Paul Adriaanse houdt woensdag een lezing over 'Theory and practice of European state aid law'. Hij doet dat vanaf 13.30 uur in het stadhuis aan de Markt in Middelburg. Adriaanse is geboren op Walcheren en is uni versitair docent aan de Universi teit van Leiden. Hij werkt bij het directoraat generaal 'Competition law' in Brussel. MIDDELBURG - Leerlingen van Ste delijke Scholengemeenschap De Rede in Terneuzen stuurden de PZC tientallen fanmails voor hun favoriete leraar. Wie het is, blijft nog even geheim, maar grote kans dat hij of zij bij de genomineerden hoort in de PZC-verkiezing 'Beste leraar of lerares van Zeeland.' Maar er kan nog van alles gebeu ren! Heb jij een leraar of lerares die de eretitel verdient? Nomineer hem of haar dan door een e-mail te sturen naar leraar@pzc.nl. Vertel de redactie waarom jouw le raar moet winnen. Je hebt tot maandag 30 november de tijd. In deze wedstrijd gaat het om leraren van middelbare scholen. De redactie kiest uit de inzendin gen de vijf beste leraren. Daarbij telt niet alleen het aantal inzendin gen, maar ook de reden waarom hij of zij zo geweldig is. Dus: leef je uit! In de tweede ronde kan ie dereen stemmen op de vijf beste leraren. Wie dan de meeste stem men krijgt, wint de bokaal. Hf Hü. Caneun CCpper Club. 9 dagen, loges Vfertrefc in december. Vraag riaar de voor Comfortabel en voordelig met ArkeFly Tropische stranden en zonzeker Nabij het gezellige centrum van Caneun Perfecte prijs/kwaliteit verhouding Familie Mol Ingrid en Martijn Mol hebben sa men 498 kilometer gefietst, in vier autoloze weken. Ingrid Mol heeft 203 kilometer op de fiets afgelegd. Ze heeft daar mee 40,6 kilogram minder C02 uitgestoten en 240 kilocalorieën per dag verbrand. Haar echtgenoot Martijn heeft 295 kilometer afgelegd. Daarnaast heeft hij 36 recreatieve kilome ters gefietst. De familie Mol heeft de norm ge zond bewegen gehaald: die ligt op dertig minuten bewegen per dag. Het echtpaar Mol heeft dus de ge zamenlijke mondiale voetafdruk verkleind met 498 m2. De familie Mol heeft 149,40 euro bespaard door de auto vier weken lang te laten staan. Per kilometer bespaar je 30 eurocent. In de strijd tegen de opwarming van de aarde is het verkleinen van de mondiale voetafdruk heel be langrijk. Door te fietsen verklein je je persoonlijke voetafdruk. Per persoon moet je 10.000 auto kilometers per jaar vervangen door hetzelfde aantal fietskilome- ters, om je mondiale voetafdruk te verkleinen met 1 hectare. De voetafdruk van gemiddelde Ne derlander is 4,7 hectare per per soon. Familie Waleson Irma en Niels Waleson hebben sa men 512 kilometer gefietst in vier autoloze weken. Irma heeft van 21 oktober tot 19 november 318 kilometer op de fiets afgelegd. Haar echtgenoot Niels heeft 194 kilometer op de fiets afgelegd. Zoon Jorian heeft 206 kilometer gefietst. Per fietskilometer verbrand je ge middeld 30 kilocalorieën, afhanke lijk van je lichaamsgewicht en snel heid. De familie Waleson heeft in vier weken 21.540 kilocalorieën extra verbrand, door de auto te la ten staan. Irma, Niels en Jorian heeft zo 143,6 kilogram C02 bespaard. Het echtpaar Waleson heeft dus de gezamenlijke mondiale voetaf druk verkleind met 512 vierkante meter. De familie Waleson heeft 153,60 euro bespaard door vier weken lang de auto te laten staan. Op www.fietsenscoort.nl kan ie dereen zijn gefietste kilometers in vullen en zich laten sponsoren door zijn of haar werkgever. Er doen al 2578 Zeeuwen mee. Zij fietsten in 2009 samen al 1.932.195 kilometer. Daarmee be spaarden ze 386.439 kilogram C02 en haalden ze 19.636 euro aan sponsorgeld op. Het gezin van Ingrid en Martijn Mol uit Goes na de actie. foto Ruben Oreel Moeder Irma en zoon Jorian Waleson. foto Ruben Oreel r,;-J

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 3