PZC 'Te voet of op fiets naar priklocatie' OPEN DAG Beleefde kerst bij Intratuin Ringtone 26 en 27 2S 33 MASSAVACCINATIE Middelburg vreest verkeers- en parkeerproblemen bij sporthal De Kruitmolen Marine kijkt terug op veertig jaar kazerne in Vlissingen tTJ p NU jg 95 Veere en Tholen buiten de prijzen Vandaag 10.30-15.00u almanak Af rue Het getij beheerste het leven op Oost en West-Souburg Zaterdag 21 november 2009 Splitsen Evides en Delta onverantwoord Tip? walcheren@pzc.nl door Carla van de Merbel MIDDELBURG - De gemeente Mid delburg roept haar inwoners die maandag een vaccinatie tegen Mexicaanse griep gaan halen op per fiets of te voet naar de prikloca tie in sporthal De Kruitmolen te gaan. Ze hoopt zo verkeers- en par keerproblemen te voorkomen. .Maandag begint de GGD Zeeland met de massavaccinatie tegen de Mexicaanse griep. Alle kinderen van 6 maanden tot en met 4 jaar en alle huisgenoten van baby's tot 6 maanden hebben een oproep voor vaccinatie gekregen. Ze krij gen twee inentingen, de eerste ko mende week, de tweede drie we ken later. In De Kruitmolen aan de Kruitmo- lenlaan in Middelburg worden maandag tussen 9.00 en 17.30 uur alle opgeroepen inwoners van de gemeenten Veere en Middelburg voor de eerste maal gevaccineerd, in totaal 3000 mensen. Vlissingers zijn woensdag voor de eerste prik aan de beurt in sporthal Baskens- burg. Hier zijn 2500 mensen opge roepen. Om piekdruktes te voorko men, zijn de mensen per eerste let ter van de achternaam opgeroepen binnen een bepaald tijdsbestek te verschijnen. Omdat de meeste Veerenaren per auto naar De Kruitmolen zullen komen, vraagt de gemeente Mid delburg haar inwoners te voet of per fiets te gaan. Voor wie wel met de auto komt, heeft de gemeente op haar website een routebeschrij ving - via de Schroeweg naar de Kruitmolenlaan - gezet. De keuze voor De Kruitmolen is in overleg met de gemeente, ge maakt door het Bureau Genees kundige Hulp bij Ongevallen en Rampen (GHOR), dat onderdeel uitmaakt van de Veiligheidsregio Zeeland. Volgens woordvoerder Corry Brand van de GGD Zeeland is De Kruitmolen een geschikte lo catie. Twee voorgaande massavacci naties (in 2002 tegen meningokok- ken en dit jaar tegen baarmoeder halskanker) vonden plaats in de sporthal aan de Nassaulaan, maar daar waren problemen met parke ren, zegt Brand. Tachtig mensen zijn maandag in en om De Kruitmolen in touw om de vaccinaties te geven en de orga nisatie vlot te laten verlopen. Dit zijn mensen van de GGD en de Jeugdgezondheidszorg, maar ook gastvrouwen, verkeersregelaars en BHV-ers die via de gemeente zijn ingeschakeld. VLISSINGEN - Sergeant-majoor De Jong van de marine (links) kijkt met jong- en oudgedienden naar knipsels over de marinekazerne in Vlissin gen. Gisteren werd gevierd dat de kazerne aan de Bui tenhaven veertig jaar geleden werd geopend. Aanvankelijk werd hij gebruikt als uitvalsbasis voor de in Vlissingen gestationeerde mijnenja- gers en -vegers. Nu doet de kazerne dienst als ac commodatie voor personeel van marineschepen intratuin Nieuwste Trend! .s«'Yt V' Led verlichting Zeer energie zuinige lampjes. 18 meter van 37,95 nu 29,95 12 meter van 25,95 nu Intratuin Koudekerke, Galgeweg 5 tel. 0118 551 623 -www.intratuin.nl VEERE - De Jong Lokaal Bokaal is dit jaar niet in Zeeuwse handen ge vallen. De gemeenten Veere en Tholen, kandidaten voor de prijs voor goed gemeentelijk jeugdbe leid, zagen de bokaal naar Amster dam gaan. De Jong Lokaal Bokaal werd vorig jaar gewonnen door Borsele. Die gemeente was de eer ste die de prijs kreeg. Dit jaar wa ren opnieuw twee Zeeuwse ge meenten genomineerd: Veere om dat zij veel doet aan jongerenparti- cipatie, Tholen omdat de jeugd er veel inspraak krijgt. HogeschoolJ^^Zedand Tip? redactie@pzc.nl die bij Damen worden gebouwd, onderhouden of gerepareerd. Gisterochtend werd het jubileum ge vierd door de huidige bemanning en hoogwaar digheidsbekleders. 's Middags kwamen de oudge dienden op bezoek. foto Ruben Oreel De Hulsterse was in de buurt en werd opeens geplaagd door een aan val van nostalgie. Ze kon de verlei ding niet weerstaan. En dus ging ze op zoek naar dat wat afgelegen bos je in natuurgebied De Braakman, waar haar vriend haar mee naartoe had genomen tijdens hun eerste wan deling. De plek waar ze elkaar niet alleen voor het eerst kustenmaar ook kennis namen van andere licha melijke kwaliteiten. Zijn doortastend heid had de Hulsterse altijd gewaar deerd als één van zijn belangrijkste kwaliteiten. Toen ze kwam aangefietst, zag ze nog net een ander koppel het bosje in duiken. Glimlachend belde ze haar geliefde om hem te vertellen dat een ander stel hun 'geheime plek je' had gevonden. En toen hoorde ze tuid en duidelijk zijn Bob Mar- ley-ringtone uit de bosjes schallen...

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 27