'Premier greep te laat in' Lopend naar de prik PZC 7 oz 10 en 11 MOZAMBIQUE Prinselijk paar verkoopt villa Water teistert Groot-Brittannië Kerstspullen deugen vaak niet jHion J e r sey verder y Acteren was haar grootste liefde Maffiabestrijders stuiten op Silvio Berlusconi Bijlage: Spectrum ZATERDAG 21 november 2009 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 251e jaargang nr. 275 - los nummer 1,50, zaterdag 2,20 WALCHEREN DEN HAAG - Premier Jan Peter Bal kenende (CDA) had het prinselijk paar de bouwplannen in Mozambi que veel eerder moeten ontraden. Oppositiepartijen SP, PW, Groen- Links en D66 oordelen dat de com municatie van de premier met het Koninklijk Huis slecht verloopt. Zij willen Balkenende hierover in een debat aan de tand voelen. Prins Willem-Alexander en prin ses Maxima maakten gisteren be kend dat zij hun vakantievilla op het schiereiland Machangulo te koop zetten zodra die is afge bouwd. De negatieve publiciteit over het project kan volgens het paar nadelig uitpakken vopr de lo kale bevolking. Premier Balkenende zei dat hij de beslissing 'respecteert' en dat hij geen druk heeft uitgeoefend. Hij voelt zich niet verantwoordelijk voor de negatieve publiciteit. Hij benadrukte dat het om een 'pri- vé-besluit' gaat. De oppositie weerspreekt dat. Za ken als beveiliging vallen wel dege lijk onder zijn ministeriële verant woordelijkheid, vinden zij. Dus had Balkenende zich van meet af aan intensief met de gehele gang van zaken moeten bemoeien. „Als de minister-president eerder 'nee' had gezegd tegen dit project, was dit niet gebeurd", stelt Ronald van Raak (SP). Voor de PW geeft de afzijdigheid van de premier aan dat hij 'niets te vertellen' heeft over het Koninklijk Huis. SP, PW, Groenlinks en D66 zijn blij dat Willem-Alexander het huis zal ver kopen. Van de oppositie nemen al leen WD en SGP de premier niets kwalijk. „Ik hoop dat de dis cussie hiermee kan worden beëin digd", aldus WD'er Willibrord van Beek. Anja Timmer (PvdA) wil geen zwartepiet uitdelen. „Ho pelijk trekt iedereen uit deze erva ringen wijze lessen." pagina 4 en 5: Willem-Alexander en Maxima verkopen hun huis in Mozambique DEN HAAG - Driekwart van de goed kope kerstartikelen (speelgoed en verlichting) voldoet niet aan de vei ligheidseisen. Ze bevatten te veel kankerverwekkende weekmakers, te veel losse onderdelen en de lampjes van de kerstverlichting ra ken oververhit en zijn brandgevaar lijk. Dat blijkt uit onderzoek van keu ringsinstituut TÜV Rheinland. Het bedrijf onderzocht 42 soorten kerstverlichting in tientallen wille keurige winkels zoals Blokker, V&D, en goedkope ketens als Ac tion, Euroland en het Kruitvat; 32 artikelen voldeden niet aan de ei sen. Bij het speelgoed-werden 31 ar tikelen onderzocht, waarvan er 21 niet in orde waren. COCKERMOUTH - Groot-Brittannië kampt met waterover last als gevolg van overstromingen. Vooral in graafschap Cumbria staan door stortregens veel wegen blank en zijn de scholen gesloten. Ruim tweehonderd mensen zijn geëvacueerd. Cockermouth (foto), een toeristisch plaatsje in het Lake District, werd het zwaarst getroffen. Honderden huizen liepen onder water. Reddingsdiensten hebben tientallen mensen ontzet die in hun huizen door het water waren ingesloten. foto Scott Heppell/AP ymitd café Stefano's rayrftönclo V - 0118 441441 M-0118 638456 G - 0113230066 'met zo YcrCeiddijk als om amen nuniiniuutui voot stcchts 24,50 N1- A Grenzeloos Gastvrij aan de Zuid Zeeuwse Kust MIDDELBURG - De gemeente Mid delburg roept haar inwoners die maandag een vaccinatie tegen Mexicaanse griep halen op per fiets of te voet naar de priklocatie in sporthal De Kruitmolen te gaan. Zij hoopt zo verkeers- en par keerproblemen te voorkomen. De GGD Zeeland begint maandag met de massavaccinatie tegen de Mexicaanse griep. Alle kinderen van zes maanden tot en met vier jaar en alle huisgenoten van ba by's tot zes maanden hebben een oproep voor vaccinatie gekregen. In Middelharnis zijn verkeersmaat regelen genomen. Zover gaat Schouwen-Duiveland niet. Er is volgens gemeèntelijk coördinator Menno van de Wetering voldoen de parkeergelegenheid rondom Sportcentrum Onderdak, waar aanstaande vrijdag de eerste prik wordt gegeven. pagina 25: te voet of op fiets naar priklocatie www.allesoverdegriep.nl Zeeland: 2 en 3, 25 t/m 35; Binnenland: 4 t/m 7; Buitenland: 8 en 9; Themaspread: 10 en 11; Beurs: 14; Economie: 15; Meningen: 16 en 17; Weer: 22; Strips: 23; Cultuur: 37; Sport: 39 t/m 47. Bijlagen: Spectrum, Reizen, Wonen, Media met Televisie: 44 t/m 47. DE Prins Willem-Alexander heeft zich te laat bedacht reageer op www.pzc.nl reacties: 485 Het is goed dat de koningin een mening heeft eens 75% oneens 25% Word ook abonnee! Zie bon op pagina 2 of bel 088-013 99 10 711688 555547

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 1