i6| meningen Niet alleen onze principes worden hoog gewaardeerd. dvz Ju. brieven Bekeuringen Traumahelikopter ZMF 9 ZMF 10 mmmmmmmmmmmmmmmmmmsmgm Honger 4 ZMF n zaterdag 21 november 2009 Brieven (max. 150 woorden) richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg 0118-434005 lezersredacteur@pzc.nl Als reactie op het artikel over hoe de politie bekeurt (krant, 18 no vember) het volgende: Nederland is duur met bekeurin gen. Dat is een politieke keuze. Het levert geld op voor de schatkist. Net tien kilometer te hard gereden buiten de bebouwde kom, dat kost de burger 43 euro. De bedragen gaan fors naar boven bij iedere kilo meter die te hard wordt gereden. Levert dat gezag op, denk het niet, wel irritatie en frustratie. In buur land Duitsland gaat het zo: Net van de autobaan af gereden, over komt het mijn zoon dat hij 90 rijdt op een weg waar je 80 mag. Ineens gebeurt het: midden in zijn gezicht een enorme flits. Een week later komt de brief uit Duitsland met be keuring. En wat denkt u? De bekeu ring is 10 euro! Een euro per te hard gereden kilometer. Krijg je er zelfs nog een leuke foto bij, waar op je jezelf goed ziet zitten. Het le verde bij mijn zoon een big smile op. Mijn motto is daarom: bekeu ren mag, heel vaak ook, maar houd de tarieven laag, dan hoor je men sen niet mopperen en dan komt het gezag voor de politie vanzelf weer terug. Anja Jonkman-Kuijl Hugo de Grootlaan 83, Middelburg Directeur Vierhout wil tenminste gedurende de zomermaanden een traumahelikopter bij het zieken huis in Goes. De kosten zijn geheel voor overheden en bedrijfsleven. Bij hen ontbreekt echter iedere in teresse, (krant 13 november). Te recht. Bij een goede organisatie is dat ook niet nodig. Voorafgaand aan de politieke opheffing van de Walcherse Ambulancedienst stond te Vlissingen gedurende twee zo mermaanden een bemande heli- kopter paraat. De toentertijd inten sieve samenwerking van de ambu lancedienst met de Vlissingse brandweer, met de heer D.G. Mur- re als commandant, tevens ambu lance-directeur, leidde zonder eni ge financiële ondersteuning van wie dan ook tot een verbeterde be reikbaarheid in de vakantieperio de. Walcheren en zeker de bevolk te stranden, hadden baat bij deze aanvullende verzorgingsactiviteit. H. Giezen Verdilaan 45, Vlissingen De ZMF wordt door de provincie gekort op hun subsidie omdat ze zich inspannen voor datgene waar ze voor in het leven geroepen zijn; ons mooie Zeeuwse milieu be schermen. De populistische par tijen WD en PVZ hebben het dus voor elkaar. Je verzetten tegen de reus mosselvisserij mag nu een maal niet. Er zal een ommekeer in populistisch denken en doen moe ten komen want de visserijproble men zijn echt vele keren erger dan alleen de bodemvernielende mos selsector, dit zal in beeld gebracht worden door de nieuwe film Sea the Truth van de Partij voor de Dieren. Twee keer per jaar wordt de totale zeebodem volledig omge ploegd door de visserij. Longlines met grote haken met levend aas en een totale lengte van 550 keer de omtrek van de aarde, zorgen er zelfs voor dat de albatros in zijn voortbestaan wordt bedreigd. Ge lukkig kan een politieke partij niet gekort worden op voordracht van populistische partijen, zodat dit toch naar buiten komt. Julia Ossewaarde Bemhardstraat 25, Oud Sabbinge De minister is van mening dat de provincies niet mogen ontpolde- ren alleen voor natuur, de provin cie verdraagt geen kritisch geluid van de ZMF en de Sluise raad vindt dat natuurorganisaties maar zelf voor 'groen' draagvlak in de sa menleving moeten zorgen. Parle ment en regering hebben niet lang geleden wetgeving gemaakt die on dubbelzinnig opkomt voor land- schap en biodiversiteit. Nu worden de eerste haarscheurtjes in de sa menleving zichtbaar en haakt de politiek af Straks is de VN-klimaat- conferentie en volgend jaar de con ferentie over biodiversiteit in Ja pan. Het is nu al zonneklaar dat on ze minister geen enkele doelstel ling haalt. Gevolg? Er gaat de ko mende jaren nog een golf van nieuw beleid op ons afkomen. Zou het niet eens tijd worden dat de po litiek - voordat haarscheurtjes on herstelbare breuklijnen worden - verantwoordelijkheid neemt en de burgers het hoe en waarom van de wet gaat uitleggen, voor draagvlak gaat zorgen en alles in het werk stelt om deze lieve, kleine samenle ving bij elkaar te houden. Goed burgerschap is mooi, maar goed lei derschap is minstens net zo mooi! Rene Beijersbergen Voorstraat 8, Groede Honger bedreigt 1 miljard mensen (krant van 16-11) en op dezelfde pa gina: Belgisch restaurant serveert biefstuk van 2,1 kilo. Op deze ma nier vlees eten heeft niets meer te maken met een gezond menu, maar met een uit de hand gelopen luxe. Er wordt meer dierlijk vet ge geten dan gezond is en in rijke lan den meer eiwitten dan nodig. De vleesindustrie is een wereldwijde organisatie die alleen kijkt naar eu ro's, dollars en yens en die geen oog heeft voor de gezondheid van mens, dier en natuur. Uit weten schappelijk onderzoek is gebleken dat het minder moet in de vleesin dustrie, er wordt een te groot be slag gelegd op schaarse grond, wa ter en energie. Zo voert Nederland 60 procent van het graan aan vee. Hiermee hadden we ook miljoe nen mensen van dagelijks brood kunnen voorzien. Wereldwijd voe ren we voor jaarlijks enorme hoe veelheden graan aan de totale vee stapel. En iedere dag sterven er op de wereld 13.500 kinderen aan on dervoeding. C. Minneboo J.D.P.de Smitstraat 31, Oost-Souburg De rechtse partijen in Provinciale Staten, voor de gelegenheid aange vuld met CDA en SP zijn van mening dat de subsidie aan de ZMF moet worden gekort. En wel nü! Dit lijkt een nogal rancuneuze reactie op onverwerkt leed, aange vuld met een stevige dosis populis me. Immers: alle subsidie-ontvan gende organisaties moeten bezuini gen. Toch wordt alleen de ZMF er nu uitgepikt. Belangrijker is de vraag hoe de Staten denken het maatschappelijk milieudebat te ver sterken. De provinciale organisatie moet twintig procent bezuinigen, dus daar zal geen ruimte ontstaan. We staan voor ongekende mi lieu-uitdagingen. Zeker nu vragen de klimaatproblematiek, de verzes voudiging van de kerncentrale en de renovatie van de Delta om een stevige en maatschappelijk betrok ken milieuorganisatie. Een organi satie die prikkelt, stimuleert, draag vlak ontwikkelt. Kritiek is welkom. Maar een goede bokser betaalt zijn sparringpartner. Daar wordt hij be ter van. Het rechtse blok in de Sta ten is als een bokser die, na een tik op zijn neus, zijn sparringpartner ontslaat. Thom van Riet, Gerrit van der Veenstraat 11, Middelburg DVZ is uitgeroepen tot meest gewaardeerde zorgverze keraar. Onze klanten gaven ons een rapportcijfer van 8,1* En daar zijn we natuurlijk blij mee. Graag willen we ook nieuwe klanten.kennis laten maken met onze dienstverlening. Mensen als u, die kiezen voor christelijke principes. Want daar kiest DVZ ook voor. Via DVZ vindt u zorgverleners met dezelfde achtergrond als u. Stel u zoekt antwoorden op medisch-ethische vragen, dan wijzen wij u de weg naar een vertrouwensarts. Bij DVZ kunt u een beroep doen °P allerlei vormen van christelijke zorg. Denk aan pastoraal, thera- 'KlamenMonnor Zorgverzekeringen" 2009, uitgevoerd door Marktr<3|joi\5 en Jan M. De Mos Consultancy peutische zorg. Of aan psychosociale hulp en kraam zorg door een christelijke behandelaar. Maar ook vergoedingsregelingen die principieel anders zijn, horen in onze ogen bij een zorgverzekering. Zoals aanvullende zorg voor het verlichten van lichamelijke en geestelijke pijn. En Natural Family Planning bij kinderwens of het voorkomen van zwangerschap. U krijgt 7,5% korting op onze basisverzekering (Principe Polis) als u lid bent van een christelijke organisatie. En maar liefst 10% korting op onze aanvullende verzekeringen. Daar wilt u meer over weten? Bel ons gerust: 071 3652802 of kijk op dvz.nl In principe de beste zorgverzekeraar van Nederland

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 16