voetveeg meer Chocoladegeheimen V Ooit hip en veelgebruikt, nu afgedankt en zieltogend in een hoekje van de kast: keukenlijken. In deze aflevering: de chocoladefontein. door Jan van Mullem - Vraag nooit wat een chocoladefontein is. Je wordt bekeken alsof je jaren in een soep pan hebt geleefd. Jok liever. 'Chocolade fontein? Zeker, ik heb er al drie versleten.' De een kan er prima mee leven als hij iets niet weet, de ander piekert zich suf waarom hij zo'n blijkbaar razend populair apparaat niet kent. Triviaal of niet, die hiaat in mijn toch al beperkte culikennis zorg de er bij mij voor dat ik een paar nachten geleden de slaap moeilijk kon vatten. Waar was het misgegaan? Mijn reis in slaapdronken toestand begon bij de choco- fontein en stokte bij twee mensen van mijn vroegere school: Bert en Nathalie. Bert maakte naam als mense lijke kogel toen in een oudejaarsnacht een rotje in zijn rugtas vol vuurpijlen belandde. Nathalie was het intelli gentste meisje van school, maar had de pech bekend te staan als het minst aantrekkelijke. In haar examen jaar schreef ze de mooiste jongen van haar klas een liefdesbrief, waarvan - terecht tot haar grote woede - enkele passages de schoolkrant zouden halen. Wat de chocoladefontein te maken heeft met dit twee tal? Ik had geen idee. Tot het kwartje viel: puistjes. Bert en Nathalie hadden ze beiden, in overvloed. Werd daar thuis regelmatig van de fontein gesnoept? Onderzoekers hebben het bewijs misschien nooit gele verd, voor veel mensen staat het vast: van chocolade krijg je pukkels. Zo niet, dan is het in ieder geval een dikmaker. Bert was best stevig, Nathalie héél rond. Met haar boekentas vormde zij een combi die alleen na elkaar door de deur van het klas lokaal kon. Maar wie denkt dat vanwege puk kels en overge wicht de laatste chocoladefontein van de band is ge rold, heeft het mis. Lisette Soyer betaalde 15 euro voor het apparaat dat zij nomineer de. „Een aanbie ding en goede in vestering, want hij komt vaak uit de kast", verklapt ze. „Dan is het altijd een grote hit." Soyer vindt het vooral lekker fruit of marshmallows aan een vork te prikken en die onder de druipende fontein te houden. Mocht iemand er nog een over hebben, dan houdt ze zich ook aanbevolen. In haar ul tieme chocoladedroom komen drie fonteinen voor: een voor melk, een voor puur en een voor wit. „Maar", tipt ze, „koop er wel heel goede chocolade voor, bijvoorbeeld Callebaut." Dat is een volle, romige 'Finest Belgian chocolate', waarvan de maker beweert dat het nog gezond is ook (zie www.callebaut.com). Google geeft 25.000 hits op 'chocoladefontein'. Geen gebruikersklachten, evenmin reclame voor antipukkel- lotions of crashdiëten. Alleen happy mail. Bedrijven die trots hun nieuwste model promoten, een gezellig receptenhoekje, een levendige handel op Marktplaats. Ook vrolijke fotootjes van koks en een lachend bruids paar bij een manshoge chocoladefontein. Soms moet je gewoon toegeven dat je inschatting ver keerd is geweest: chocolade veroorzaakt geen pukkels of zwaarlijvigheid, het is gezond en maakt gelukkig! Ook een keukenlijk in huis? Mail info en foto van keukenlijk naar redactie.wonen@wegener.nl De chocoladefontein vindt nog steeds gretig aftrek. foto PR Vanuit de luie stoel. www.kroon-wonen.com www.brinkcampman.com www.tiftix.nl www.kroon-wonen.com www.therugcompany.info www.tapijten.nl www.eniacarpets.nl www.besouw.nl Wie interesse heeft in een vloerkleed en graag van uit de luie stoel bestelt, kan onder meer terecht bij Vloerkledenwinkel.nl, onderdeel van Kroon Wo nen. Meer dan vijfhonderd verschillende kleden, van exclusieve (top)merken tot goedkopere exem plaren, staan er online. Ook wordt de mogelijkheid geboden zelf een vloerkleed samen te stellen. Reageren? redactie.wonen@wegener.nl www.vloerkledenwinkel.nl Foto's: 1: Christien Mein- dertsma gebruikt lange breipennen voor haar wollen vloerkleden. 2: Mexx maakt naast kleding ook vloerkleden. 3: Vloerkleed van Tom Dixon. 4: Little Field of Flowers van Nani Marquina en Tord Boontje. foto's CPD

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 131