sport van de MLS tC K///? staat verboden middel toe FEI 35 Uruguay plaatst zich als laatste voor WK voetbal van 2010 in Zuid-Afrika De Nooijer zit morgen als coach op de bank Voetbalschool Noad is nu eind december vrijdag 20 november 2009 Seattle Sounders. foto CJ Cunther nooi, gewonnen. MLS-voorzitter Don Garber raakt niet uitgepraat over het 'mirakel van Seattle'. „Het aantrekkelijke, snelle spel van de Sounders in combinatie met een slimme marketingaanpak hebben gezorgd voor een cultureel feno meen in de stad", merkt hij op. „Het komend seizoen wordt Phila- delphia Union toegevoegd als zes tiende MLS-club. Ik zie een sterke parallel met Seattle: in Philadelp hia tref je-een goede sportmarkt met een aantal nieuwe stadions en fanatieke fans die niet kunnen wachten tot het seizoen begint." Toch is het niet één en al euforie in de MLS. Weliswaar trekt Seattle gemiddeld ruim 30.000 toeschou wers, gevolgd door Toronto FC met 20.000 bezoekers per thuis wedstrijd, maar de meeste teams zien hun toeschouwersaantallen licht teruglopen. Uitzonderingen zijn San Jose Earthquakes, Colum bus Crew en Kansas City Wizards. Don Garber: „Steeds meer wint het inzicht terrein dat we niet puur afhankelijk kunnen zijn van 'grote namen'. Het is natuurlijk fantastisch dat ervaren spelers als Beckham en Ljungberg in de MLS spelen, maar willen we continu succesvol zijn, dan is het essentieel dat alle teams beschikken over ster ke basisspelers en een uitgekiende marketingstrategie." De NASL, met onder andere de haast mythische New York Cos- mos, is volgens Garber ten onder gegaan aan veel factoren waaron der het gebrek aan kwaliteit van de Amerikaanse spelers. „Inmid dels zijn we lichtjaren verder met eigen kweek", zegt Garber, die Lan- don Donovan, Sacha Kljestan, Co- nor Casey en Jeff Cunningham als exponenten noemt van een nieu we en talentvolle generatie Ameri kaanse voetballers. „Ze zullen op het komende WK in Zuid-Afrika te bewonderen zijn. De Ameri kaanse internationals bepalen in feite de toekomst van de MLS." door Wilber Hack DEN HAAG - Met enige vertraging werd gisternacht ook de laatste deelnemer aan het WK voetbal be kend. Na een zeer uitvoerige, ge zongen versie van het volkslied van Uruguay plaatste het land van Ajacied Luis Suarez zich in Monte video als laatste voor de eindron de. Een 1-1-gelijkspel tegen Costa Rica was na de 0-1-uitzege vol doende. Door de plaatsing van Uruguay is er in Zuid-Afrika sprake van een kampioenenbal. De zeven landen, iri het bezit van één of meer we reldtitels, zijn allemaal present. Dat gebeurde maar drie keer eer der: in 1966, 1986 en 2002. Uit de huidige top vijftien van de Fifa- ranking ontbreken drie landen: Kroatië (8), Rusland (12) en Tsje chië (15). De inbreng van het aantal Neder landse coaches is door de uitscha keling van de Russen voorlopig ge halveerd. Vier jaar geleden waren Marco van Basten (Oranje), Dick Advocaat (Zuid-Korea), Leo Been hakker (Trinidad 8c Tobago) en Guus Hiddink (Australië) nog ac tiefin Duitsland. Nu levert Neder land alleen de bondscoach van Au stralië. Pim Verbeek wordt geassis teerd door Henk Duut. En natuur lijk is er Bert van Marwijk met Oranje. Een twintigtal buitenlandse spe lers uit de eredivisie maakt ook kans op deelname aan de eindron de van het WK. Daaronder is Thi- moté Atouba, de verdediger uit Ka- Geplaatst voor WK-voetbal 32 landenteams hebben zich geplaatst voor het WK voetbal in 2010 in Zuid-Afrika. meroen, die zelden voetbalt bij Ajax. Vijfmaal werd hij opgeroe pen voor een kwalificatiewedstrijd van zijn land. Ajax, Feyenoord, PSV, AZ, NAC, Sparta, Roda JC, FC Twente en VW hebben poten tiële buitenlandse WK-gangers in hun selectie. Zestien landen selecteerden de laatste maanden spelers die in Ne derland voetbalden of nog voetbal len. Het aantal spelers met een PSV-verleden is groot. Bij de Zwit sers speelt Johan Vonlanthen nog steeds geregeld mee. Ook DaMar- cus Beasley (Verenigde Staten), Kasper Bogelund (Denemarken) en de Zuid-Koreanen Ji-Sung Park en Young-Pyo Lee kwamen voor hun land uit in de kwalificatie. Mogelijk sluit Ronaldo zich nog aan bij dat rijtje. De spits van Co rinthians - met vijftien goals WK-topscorer - wil een vermage ringskuur ondergaan om zo alsnog een'plaats in de Braziliaanse selec tie af te dwingen. Er is nog een hele verrassende WK-kandidaat. Ivan Vicelich werd na jaren Roda JC een paar jaar gele den afgeschreven door RKC Waal wijk. Als voetballer van Auckland City handhaafde hij zich echter in de selectie van Nieuw-Zeeland. Servië - met mogelijk Danko Lazo- vic, Marko Pantelic en Miralem Su- lejmani - en het Slowakije van Twente-speler Miroslav Stoch zijn de debutanten. Door de uitschake ling van de organisatoren van het EK van 2012, Polen en Oekraïne, en van de Russen komt Oost-Euro pa er verder bekaaid vanaf Denemarken Italië Slovenië Duitsland Nederland Slowakije Portugal Spanje Servië Zwitserland CN, Willem Adriaansens Frank Kemperman is gisteren gekozen tot voorzitter van de dressuurcom- missie van de FEI. archieffoto Marcel van Hoorn door Ciel Hendrix KOPENHAGEN - De algemene leden vergadering van de internationale hippische federatie (FEI) heeft gis teren in Kopenhagen een nieuw dopingreglement goedgekeurd. Met overgrote meerderheid kozen de leden voor de nieuwe campag ne voor een zuivere sport. Er wordt in de toekomst onderscheid gemaakt tussen verboden midde len en toegestane, gecontroleerde medicatie. Maar tegen de lijst van die toege stane middelen bestond grote weerstand. Doordat het gebruik van een aantal niet-steroïde ontste kingsremmers is goedgekeurd, ko men sommige landen - zoals Ne derland - in de problemen. Tot die zogenaamde ASAID's behoort naast onder meer flunixine en sali- cylzuur ook het middel fenylbuta- zon. Deze pijnstiller wordt in verschil lende landen gebruikt, maar is sinds 1998 in Nederland verboden omdat er kankerverwekkende stof fen in zitten. In onder meer Enge land en Amerika is het daarente gen wel toegestaan. Gaandeweg realiseerden zich meer dere landen de gevolgen van de uit komst van de stemming. „En dat leidt ertoe", zegt Frank Kemper man, „dat we ons er niet zomaar bij neerleggen. We gaan daar zeker nog over praten met de FEI. Kem perman (54) werd gistermiddag ge kozen tot voorzitter van de dres- suurcommissie van de FEI. De Ne derlandse directeur van het CHIO van Aken heeft na de Olympische Spelen van Beijing de leiding ge had over de Dressage Task Force, die de problemen in de dressuur- wereld moest oplossen. Na de Spe len was het volledige dressuurco- mité door de FEI aan de kant ge zet. Onder leiding van Kemperman is een rapport opgesteld waarin ver gaande voorstellen gedaan worden om de dressuursport te vernieu wen op gebied van jurering en de formule voor kampioenschappen. Al deze voorstellen werden gister middag tijdens de algemene verga dering aangenomen. Belangrijkste verandering, die zal ingaan op de Olympische Spelen van Londen in 2012, is dat de (vier) beste teams tijdens de lan denwedstrijd als laatste aan de start zullen komen. Tot nu toe is de landenwedstrijd verdeeld over twee dagen (GP). In de toekomst wordt in de Grand Prix (eerste dag) de startvolgorde bepaald voor de landenwedstrijd (GP Special, tweede dag), waarbij de beste landen als laatste zullen starten. Kemperman: „Dat leidt er toe dat in twee uur tijd het pu bliek de beste landen aan het werk kan zien en dat meteen de medail leverdeling bekend is. Dat is goed voor het publiek en ook voor de te levisiemakers duidelijk over te brengen." „Elke landenploeg telt drie ruiters, maar daarnaast mag de vierde rui ter wel starten in de kür op mu ziek, waarin om de individuele me dailles wordt gestreden. In noodge vallen mag de vierde ruiter nog in vallen in de landenploeg. Iemand die dus niet aan de landenwed strijd heeft deelgenomen, kan nog kampioen worden. Er zijn nog maar twee medailles, een team- en een individuele. We gaan nog praten met de mensen van het WK dat volgend jaar in Amerika wordt gehouden", legt Kemper man uit. „Maar ik denk niet dat we daar al de nieuwe regel kunnen laten gelden." Ook alle andere punten van het rapport van de club-Kemperman zijn aangenomen. „Dat betekent dat we volgend jaar op verschillen de concoursen zaken kunnen gaan uitproberen zoals werken met hal ve punten, meerdere juryleden, en andere systematiek van jurering. Wat daar uiteindelijk bij uit de bus komt, moeten we uiteraard nog af wachten." MIDDELBURG Gérard de Nooijer is morgen tij dens de bekerwedstrijd tussen RCS en FC Dauwendaele geen speler van de Souburgse club, maar coach van de zaterdag-tweedeklasser uit Middelburg. „Die beslissing had ik twee weken geleden al genomen", zei hij gisteravond. „Ik ben in dienst van Dauwendaele en kan het dan niet maken om in het shirt van RCS te gaan voetballen." Hij wachtte met het bekendmaken van zijn keuze, om de focus op de com petitie te kunnen houden. „Ieder een vroeg aan me wat ik ging doen. Dat is nu, vlak voor die wed strijd, dus duidelijk." SINT PHILIPSLAND Het bestuur van voetbalvereniging Noad'67 heeft besloten de vijfde editie van de Voetbalschool in de kerstvakantie alsnog af te ronden. Vorige maand werden alle activitei ten afgelast vanwege het plotselin ge overlijden van de pas zestienjari ge jeugdspeelster Priscilla Walpot. De organisatie heeft nu besloten om de onderdelen die destijds niet zijn doorgegaan op 22 december alsnog uit te voeren. Jeugleden van Noad'67 zullen onder meer onder richt worden door trainers van de Arsenal Soccer School. Na afloop worden aan alle deelnemers certifi caten uitgedeeld.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 91