zeeland 125 Even rust voor het thuisfront JUBILEUM Coesenaar veroordeeld voor verduistering 170 -JARIG 'De Piraat' Drugshandelaar moet geld aan de staat geven SGP/CU Goes samen verder De kerstmarkt(-jes) in Veere krijgen steeds meer vorm Wij vieren Feest! 17% KORTING vrijdag 20 november 2009 ssss msmssm door Mieke van der Jagt Wat een uitkomst zou het zijn ge weest voor de vrouw die even in het logeer huis van Ter Valcke komt buurten. Het is open dag bij het huis waar zes demente mensen uit de Ooster- schelderegio tegelijk kunnen loge ren. De vrouw is een tijdje geleden uit Tholen naar een serviceflat in Goes verhuisd, omdat haar demen te echtgenoot in een van de groeps woningen van Ter Valcke is opge nomen. Voor het zo ver was, legde ze een jarenlange lijdensweg af om dat de diagnose dementie erg laat werd gesteld. „Dag en nacht on rust, boos worden om het minste of geringste, geen interesse meer in zijn omgeving: omdat steeds ont kend werd dat mijn man aan de mentie leed, ging ik denken dat het aan mijn huwelijk lag. Mijn kinde ren zagen wel dat ik er bijna onder door ging, dus die hebben voor op pas gezorgd en mij drie weken naar een herstellingsoord gestuurd. Maar ja, daar zit je dan toch ook niet rustig. Als mijn man af en toe in een logeerhuis als dit had kun nen logeren, was het veel beter vol te houden geweest." Precies om die reden, om mantel- zorgers te ontlasten, is het logeer huis in 2006 geopend in één van de op groepsbewoning toesneden huizen die bij Ter Valcke gebouwd zijn. Het logeerhuis is het enige vrij staande pand. De begeleidsters doen er alles zelf zo veel mogelijk met hulp van de logés. Tijdens de open dag hebben de da mes die vast in het logeerhuis wer ken het druk om de belangstellen den rond te leiden. De logees loge ren eventjes ergens anders, zodat de zes eenpersoons slaapkamers kunnen worden bekeken. Twee lo gees delen een uitermate ruime en goed goutilleerde badkamer. De huiskamer en de keuken delen ze met z'n zessen. De begeleidsters leggen uit dat een logeerpartij dikwijls niet alleen het thuisfront even rust bezorgt. „We hadden daar helemaal niet op gere kend, maar veel logés vinden het vaak ook prettig dat ze even niet op hun tenen hoeven lopen. Men sen met een beginnende dementie doen vaak geweldig hun best om hun omgeving zo weinig mogelijk te belasten." Wie een indicatie heeft voor een verblijf van een of twee dagen per week in het logeerhuis, kan er maximaal 52 of 104 dagen per jaar logeren. De maximale aaneengeslo ten tijd voor een logeerpartij is drie weken. De ervaring leert dat de mente mensen die af en toe uit lo geren gaan, langer in hun vertrouw de omgeving kunnen blijven. - gewoon gezellig - STRANDPAVILJOEN Geopend: vrijdag - zaterdag - zondag Duinweg Oostkapelle MIDDELBURG - Het Openbaar Minis terie in Middelburg eist dat een 28-jarige inwoner van 's-Heer Arendskerke zijn met drugshandel verdiende geld in de staatskas stort. Het gaat om een bedrag van 92.287 euro. Voor de handel werd de man, die destijds in Wissenker- ke woonde, in 2007 al veroordeeld tot een celstraf van dertig maan den. De rechtbank stelde toen vast dat de man handelde in cocaïne, xtc en speed. Volgens de recht bank verkocht hij in heel Zeeland, maar kwamen velen vanuit met name Walcheren en de Bevelan- den ook bij hem thuis om midde len te kopen. Uitspraak over enkele weken. Tabak Gifts Krijger Tabak Kreukelmarkt 1 A 4461 HW Goes Tel. 0113-214607 MUBMMlMiraiMi #s (advertentie) Voor het eerste weekend (12/13 december a.s.) hebben wij nog 11 plekjes vrij. Voor het 2e weekend (19/20 dec.) hebben wij nog 9 kramen beschikbaar. Wij zoeken o.a. nog deelnemers met mooie kerstdecoraties, bro- cante/antiek, kerststukjes, gedekte tafel, kerstmuziek, parfums, etc, etc. Op gebied van eten en drin ken zijn er al voldoende aanmel dingen. Het is een buitenkerstmarkt op 2 verschillende locaties met ver schillende thema's. De kramen zijn 4 meter breed incl. licht en achter zeil en kosten 75 voor een dag, €130 voor 2 dagen en 220 voor 4 dagen. De kerstmarkt wordt georgani seerd door de ondernemers in Veere. Het is de bedoeling dat hij de komende jaren uitgebouwd gaat worden, o.a. met een binnen- kerstmarkt. kunt 7 dagen per week bellen voor informatie en aanmeldingen naar tel. 0118-501416. p.s. wij zoeken ook een professio nele kastanje-poffer!' door Ad Roos MIDDELBURG - De rechtbank in Middelburg heeft een 40-jarige Vlissinger een gevangenisstraf van zes maanden opgelegd voor oplich ting en verduistering. Zijn 37-jarige Goese kameraad kreeg conform de eis van de offi cier van justitie een taakstraf van 240 uur en een voorwaardelijke ge vangenisstraf van een halfjaar. Een 23-jarige Vlissinger kwam er met een taakstraf van honderdtachtig uur en drie maanden voorwaarde lijke gevangenisstraf vanaf. Ook moeten de twee Vlissingers gezamenlijk een schadevergoeding GOES - SGP en Christenunie in Goes blijven samenwerken en gaan dus als één partij de gemeen teraadsverkiezingen (3 maart 2010) in. SGP/CU heeft momenteel vier ze tels in de Goese gemeenteraad. Ook is ze met wethouder Joost Adriaanse vertegenwoordigd in het college van burgemeester en wethouders. Een aantal raadsle den keert niet meer terug. Paul Co- lijn (plaats twee) en Herman Bou- ma (vier) wel. Lijsttrekker wordt Johnny Lukasse. Op plaats drie staat Arie Heijboer. van 11.006 euro betalen. De man nen huurden in 2007 en 2008 her en der zware bouwmachines om die vervolgens te verkopen. De hoofddader, een 31-jarige Vlis singer, werd voor ongeveer veertig gevallen van oplichting al eerder veroordeeld tot vier jaar cel. Ook moet hij een schadevergoeding van 106.354 euro betalen. Bovendien wacht hem nog een ontnemingvordering van ruim 143.000 euro. Medio mei 2004 werd hij voor vergelijkbare misdrij ven veroordeeld tor een gevange nisstraf van dertig maanden en her betalen van 800.000 euro aan schadevergoeding. Open dag bij het logeerhuis voor dementen van Ter Valcke in Goes. foto Willem Mieras vanwege ons OP GEHELE WINTERCOLLECTIE GIMBRÈRE MODE MIDDELBURG BOBBE MODE VLISSINGEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 85