221 zeeland Sinterklaas speelt zijn glansrol geëist voor Spaanse Bevelander achtervolgt AANKLEDING De meeste winkelketens dumpen bij hun vestigingen rollen papier om op de Biljarters nemen zaal tapperij in gebruik Sloffen sigaretten weg bij inbraak Vrouw drinkt vijf keer te veel Lichaam is van vermiste Van Toledo .lira- MEEST GELEZEN 24 maanden cel <Clvv,Mpn 0Eigenaar bedrijf misbruik meisjes is geen fraudeur' inbrekers Zet uw foto in het album www.pzc.nl/foto vrijdag 20 november 2009 Op 10 november 2009 is ten laste van R. van Dienst, voorheen wonende te Zonnemaire, Gemeen te Schouwen-Duiveland, thans zonder bekende woon- of verblijf plaats binnen en buiten Nederland, een proces verbaal betekend door N.A. Polderman, wnd.-gerechts deurwaarder. In voormeld exploot wordt kennis geving gegeven van beslaglegging op de uitkering. Een afschrift van dit exploot kan worden verkregen bij onderstaand gerechtsdeurwaarderkantoor. Buys Partners B.V. Ondernemersweg 5 4691 SLTholen KWADENDAMME Tapperij 's Lands Welvaren in Kwa- dendamme neemt vandaag zijn nieuwe zaal in gebruik. Biljarters strijden tot en met zondag in de derde klasse driebanden groot. De uitbreiding van de zaal is nog niet afgerond. Zo zijn de ramen nog voorzien van houten platen. Eige naar Nico Peeters begon zes weken geleden met de uitbreiding van zijn tapperij met 210 vierkante me ter. 's Lands Welvaren wil zich meer profileren als biljartcentrum. KAPELLE Bij een inbraak in de nacht van dinsdag op woensdag in een win kel in de Kapelse Hoofdstraat zijn diverse sloffen sigaretten meegeno men. De inbrekers kwamen bin nen door een deur te forceren. Een schadebedrag is niet bekend. De technische recherche is ter plekke geweest voor sporenonderzoek. GOES De politie heeft woensdag in de Van Doornenstraat in Goes het rij bewijs ingenomen van een 59-jari- ge vrouw uit Goes. Na een blaast- est bleek de vrouw ruim vijf keer de toegestane hoeveelheid alcohol te hebben genuttigd. ZIERIKZEE Het stoffelijk overschot dat woens dagochtend bij Moriaanshoofd is aangespoeld, blijkt de 41-jarige Cor van Toledo uit Zierikzee te zijn. Dat heeft een woordvoerder van de politie bevestigd. Van Toledo werd sinds zondag 25 oktober vermist. 1. Aanhoudingen na drugsactie 2. Bewoonster Goese Wagnerlaan wordt klimaatkanjer (foto) STUUR TIPS NAAR bevelanden@pzc.nl MIDDELBURG - Een celstraf van der tig maanden waarvan zes voor waardelijk. Officier van justitie W. Suijkerbuijk vindt dat een inwo ner van de gemeente Borsele die straf moet krijgen omdat hij drie jonge meisjes seksueel zou hebben misbruikt. Raadsvrouw C. Kouij zer stelde gisteren voor de Middel burgse rechtbank dat de man (24) een relatie had met een van de drie minderjarige meisjes. On danks het leeftijdsverschil was er volgens haar sprake van gelijkge stemdheid. Ze bestreed dat hij met de andere twee seks had gehad. Volgens de officier gaf hij hen eerst alcohol, waarna hij hen mis bruikte. Uitspraak 2 december. door Ad Roos MIDDELBURG - Een 66-jarige man uit Borssele, die nu in Spanje woont, moet volgens officier van justitie G. van der Hofstede wor den vrijgesproken van fraude. De man werd ervan verdacht in 2002 beleggers voor 87.500 euro te hebben getild via zijn - volgens jus titie - niet bestaand bedrijf Profit Express in Luxemburg. Het bedrijf wendde het geld aan voor beleg gingen in grond in Spanje. Dat land kent echter drie soorten grond: bouwgrond, misschien bouwgrond en geen bouwgrond. Het geld ging naar het speculatieve 'misschien bouwgrond'. Toen er uiteindelijk toch niet op gebouwd mocht worden, waren de beleg gers hun geld kwijt. Verscheidene mensen bij justitie concludeerden dat het bedrijf niet bestond, om dat zoeken onder de 'E' niets had opgeleverd. Enkele maanden gele den moest er op last van de recht bank opnieuw worden gezocht. Zoeken onder de 'P' wees uit dat het bedrijf wel degelijk bestond. Geen fraude, geen oplichting en ook geen valsheid in geschrifte dus. Justitie had niet goed gezocht, maar dat kon de man natuurlijk niet worden aangerekend. Uitspraak op 2 december. HOEDEKENSKERKE - De eigenaar van een bedrijf aan de Vrielingweg in Hoedekenskerke heeft in de nacht van woensdag op donder dag vergeefs inbrekers achtervolgd. Tegen 01.00 uur ging het alarm van het bedrijf af Toen de eige naar een kijkje ging nemen, zag hij een personenauto staan bij het bedrijf. Die heeft de man klemge zet door zijn eigen auto er vlak achter te plaatsen. Op die manier hoopte hij dat de auto niet meer kon vertrekken. Dat is toch ge beurd en de bedrijfseigenaar heeft de auto enige tijd achtervolgd, maar raakte hem kwijt. Uit het be drijf zijn op het eerste gezicht geen spullen gestolen. door Luc Oggel en Mieke van der jagt sen. '['wee als Zwarte Piet aangekle de babypoppen zitten naast elkaar op een oude radio. „We doen het eigenlijk elk jaar, het is leuk en ge zellig", zegt eigenaresse Jorien Ha- ge. Volgens haar doen ook veel an- - dere Thoolse ondernemers iets extra's in hun etalage of winkel. „Het wordt ook gewaardeerd door klanten", weet Hage. Zij doet elk Bij ondernemers in het ene dorp leeft het meer dan bij die in het andere; het aankleden van de eta lage in Sinterklaassfeer. Bij Hage Babymode-textiel in Tho len kan het in elk geval niet mis- eigenlijk bij alle feestdagen inge richt. „Het hoort er gewoon bij." Filius is overigens één van de wei nige ondernemers in Yerseke die er wat van heeft gemaakt. „Is dat zo? Ik heb er eerlijk gezegd niet zo op gelet." Ai met al lijken winkeliers het ple zier in het etaleren te hebben ver loren. De pareltjes moet je zoeken Goes, Jestex Stoffen""^ jaar iets anders en geeft er ook wel redelijk wat aan uit. Net zoals Cora Filius van Bakkerij Filius in Yerseke. Die huurt zelfs een heuse etaleuse in, vertelt zij. De bakkerij staat vol met kleine en grote pieten. Vooral een bewegen de piet is een succesnummer bij kinderen. „Je etalage is je visite kaartje", zegt Filius. De bakkerij is Goes, patisserie Van Opdorp.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 82