Pijn delen binnen praatgroep zeeland 125 170 -JARIG JUBILEUM Agrimarkt Goes weert ^ochtend langparkeerders voor sinterklaas Trainen Wij vieren Feest! 17% KORTING Arme mensen in regio kunnen gratis op de foto De kerstmarkt(-jes) in Veere krijgen steeds meer vorm vrijdag 20 november 2009 OUDERVERSTOTINC Vaders, moeders en kinderen hebben recht op omgang met elkaar door Ali Pankow In een normale situatie is een kind loyaal naar zijn ouders toe. Bij ouderverstoting ver loochent een kind zijn basisge voelens. Het gevolg is dat het later vaak last krijgt in zijn relaties met anderen." Aan het woord is Cees van Osch uit Burgh-Haamstede. Hij wil een praatgroep Ouderverstoti'ng opzet ten om met lotgenoten de pijn te kunnen delen en elkaar te kunnen steunen. In praten ziet hij meer heil dan verkleed als batman tegen gevels te klimmen, zoals sommige 'Dwaze Vaders' doen. Van Osch werkt in de zorg. Half vo rig jaar nam hij in Renesse het ini tiatief tot het aanbod van een zorg- chalet op camping Julianahoeve. Verder begeleidt hij mensen, die op hun levenspad voor even gedeel telijk of helemaal de weg kwijt zijn. „Ik ben geen academisch opge leid therapeut, maar coach mensen vanuit levenservaring en op basis van cursussen die ik op dit gebied heb gevolgd." Zeker wat betreft ouderverstoting put hij uit eigen ervaring. „Ik heb drie dochters van 20,18 en 15 jaar, waar ik intens van houd. De reali teit is dat sinds vele jaren het con tact met hen steeds verder weg ebt. Niemand wint hierbij, iedereen heeft verlies op geestelijk en emo tioneel gebied op zijn/haar eigen wijze", aldus Van Osch. Volgens hem is dat niet alleen de ouder die verstoten wordt, maar ook het kind zelf. „Dat krijgt op latere leef tijd vaak te maken met het zogehe ten Parental Alienation Syndrome (PAS)-syndroom. Bij het volledig ne geren van één van de ouders, meestal als gevolg van een schei ding, verloochent het kind immers zijn basisgevoelens." Volgens Van Osch is het voor anderen moeilijk te begrijpen wat een verstoten ouder doormaakt. De statistieken tonen aan dat het in 90% van de ge vallen vaders zijn die worden ver stoten. „Moeders die hun kinderen daartoe aanzetten, handelen van uit een intern conflict. Zij gebrui ken het kind om de andere ouder verbaal en non-verbaal te nege ren." Ouderverstoting is in 1984 voor het eerst als syndroom be noemd en beschreven door Ri chard A. Gardner, hoogleraar kin- derpyschiatrie in New York. Als een kind zonder reden een ouder verstoot, gaat het volgens hem om een stoornis. Er is geen sprake van het PAS-syndroom als het kind een redelijke grond heeft voor ver stoting, zoals bij seksuele mishan deling of verwaarlozing. Verstoten ouders delen veel pijnlijke ervarin gen, weet Van Osch. Iemand op straat 'pappa' horen roepen, je kind niet kunnen feliciteren bij zijn verjaardag, 'rouw' ervaren ter wijl je kind nog in leven is, zijn slechts enkele voorbeelden. Van Osch wil de praatgroep binnen kort op dinsdagavond gedurende twee maanden gaan houden. Info: cees_osch@hotmail.com, of tel.: 06-14764139 RENESSE - Een stralend zonnetje, gematigde tem peraturen en een redelijk briesje zorgden giste ren voor het ideale wandelweer op het strand. Deze familie uit Duitsland nam de kans dan ook waar op het strand bij de Rampweg in Renesse. met warme jassen aan en stevig schoeisel ging het viertal op pad, al lijkt zoonlief hier niet veel voor te voelen. Hij kon in ieder geval geen afstand doen van zijn fiets en is (als fietscrosser in de dop) bezig met een van zijn eerste trainingen in het mulle zand. foto Ronald den Dekker - gewoon gezellig - (j^r STRANDPAVILJOEN JM. 'De Piraat' Geopend: vrijdag - zaterdag - zondag Duinweg Oostkapelle vanwege ons OP GEHELE WINTERCOLLECTIE GIMBRÈRE MODE MIDDELBURG BOBBE MODE VLISSINGEN IJZENDIJKE - Mensen die weinig te besteden hebben, missen vaak juist de kleine dingen. Zoals eens met het hele gezin op de foto. Fo tografen uit de hele wereld zetten daarom zaterdag 12 december in hun regio arme mensen op een professionele foto en geven die gra tis mee naar huis. Jeroen de Jong uit IJzendijke is 'trekker' van het 'Help-Portrait'-project in Zeeland. „Ik ben benaderd door de initiatief nemer van het project, de Ameri kaanse fotograaf jeremy Cowart", vertelt De long. „Die vroeg me of ik dit in mijn omgeving op wilde zetten." Daar hoefde de fotograaf uit IJzendijke niet lang over na te denken. „Ik heb het zeifin het ver leden ook niet altijd makkelijk ge had. Ik weet dus wel wat arme mensen doormaken." De Jong vond inmiddels een klei ne twintig Zeeuwse fotografen be reid mee te doen aan de actie. Ze doen dat door op 12 december zelf de straat op te gaan of een bezoek te brengen aan onder meer de Voedselbank en het Leger des Heils. Fotografen die mee willen doen, kunnen zich melden bij De Jong via 0117-795002 of door te mailen naar info@globalshots.nl. Meer informatie via de website www.globalshots.nl. door Frank Balkenende GOES - De Agrimarkt in Goes heeft extra maatregelen genomen om langparkeerders van het terrein te weren. Dagelijks staan er dertig tot veertig auto's van mensen die geen boodschappen in de super markt doen, zegt commercieel di recteur Wilfred van Elzakker van Agrimarkt BV. Die automobilisten nemen vakken in van klanten van de supermarkt. Nieuwe borden duiden aan dat be stuurders er maximaal anderhalf uur mogen parkeren. Ze moeten daarbij gebruikmaken van een par- keerschijf. Daarnaast houdt een ei gen beveiligingsman een oogje in het zeil. De langparkeerders zijn deels mensen die in de buurt wer ken en hun auto kwijt willen op een gratis terrein. Ook mensen die inkopen doen in de binnenstad, maken nogal eens gebruik van het parkeerterrein van de Agrimarkt. Volgens Van Elzakker zijn er ge noeg alternatieven in de buurt, zo als het gratis parkeerterrein in Sta tionspark. Naast borden, de parkeerschijf en meer toezicht, heeft de Agrimarkt ook de eigen parkeercapaciteit ver groot door een stuk terrein achter het tankstation open te stellen voor parkerende klanten. ZIERIKZEE - Bewoners van zorgcen tra in Bruinisse, Ziérikzee en Burgh-Haamstede kunnen dins dag 24 november inkopen doen tij dens de inmiddels traditionele Sin terklaas koopochtend. Vrijwilligers van de Unie van Vrij willigers en de Nederlandse Patiën ten Vereniging en familieleden be geleiden de ouderen. Het doel is om de deelnemers die bijna allemaal in een rolstoel zit ten er even 'uit' te laten zijn en een boodschapje te laten doen. In het kerkcentrum aan het Haven plein komt Sinterklaas op bezoek en daar kunnen de deelnemers een kop koffie drinken met een stuk banket er bij. (advertentie) Voor het eerste weekend (12/13 december a.s.) hebben wij nog 11 plekjes vrij. Voor het 2e weekend (19/20 dec.) hebben wij nog 9 kramen beschikbaar. Wij zoeken o.a. nog deelnemers met mooie kerstdecoraties, bro- cante/antiek, kerststukjes, gedekte tafel, kerstmuziek, parfums, etc, etc. Op gebied van eten en drin ken zijn er al voldoende aanmel dingen. Het is een buitenkerstmarkt op 2 verschillende locaties met ver schillende thema's. De kramen zijn 4 meter breed incl. licht en achter zeil en kosten 75 voor een dag, €130 voor 2 dagen en 220 voor 4 dagen. De kerstmarkt wordt georgani seerd door de ondernemers in Veere. Het is de bedoeling dat hij de komende jaren uitgebouwd gaat worden, o.a. met een binnen- kerstmarkt. U kunt 7 dagen per week bellen voor informatie en aanmeldingen naar tel. 0118-501416. p.s. wij zoeken ook een professio nele kastanje-poffer!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 69