zeeland 125 Anton de Kort viert jubileum 170 -JARIG JUBILEUM Provincie kapt 250 populieren bij Breskens Bewoners Koewacht tevreden gesteld BENEFIETCONCERT Cantorij der Basiliek Hulst borduurt voort op optreden in Parijs Sluberkens, kapoen en eyerwafele op culinaire museumavond Bolwerk 'De Piraat' The boogieman from hell geeft concert Informatieavond over uitbreiding Okkernoot Kledingbeurs bij De Blaauwe Hoeve Herfstconcert van Weldoen door Vermaak Wij vieren Feest! 17% KORTING OP GEHELE WINTERCOLLECTIE vrijdag 20 november 2009 door Jeanette Vergouwen Anton de Kort viert zon dag zijn 40-jarig jubi leum als kerkmusicus. Een hele rit en De Kort is nog altijd erg actiefin het Zeeuws-Vlaamse muziek wereld je. „Je weet waar je aan begint, maar je hebt geen idee hoe lang je er mee door zult gaan". In de kapel van de zusters van het Joseph-pensionaat in Hulst begon De Kort als organist. „Ik heb dat tij dens mijn studie gedaan. Toen ik na een zomervakantie naar de ka pel ging, bleek het orgel foetsie. Het was gewoon verkocht aan een andere parochie. Ik was ineens or ganist af, gelukkig kon ik nog spe len in de basiliek en de kapel van de Blaauwe Hoeve. Na zijn muziekopleiding aan het Lennards Instituut in Roermond en het Staatsexamen Muzikale Vor ming richtte De Kort het Jongeren koor op. Een fenomeen. Het koor telde rond 1978 negentig leden, al lemaal jongeren van 15 tot 25 jaar. „We brachten eigen composities en negrospirituals. Ik leidde toen ook al de Cantorij der Basiliek en Asaf in Axel. Ik ben gestopt met het Jongerenkoor in 1980 en heb toen een tijdje het Madrigaalkoor Zeeland geleid. Ik was elke week een aantal uren bezig met kerkmu ziek." Het was genieten, niet alleen van wege de muziek. „Je bent betrok ken bij het leven van die mensen. Je neemt hun wel en wee mee en deelt vele fijne momenten." De Kort is ook directeur van de Zeeuwse Muziekschool, regio Zeeuws-Vlaanderen. Hij zit nog maar een paar jaar van zijn pen sioen af en is allesbehalve uitge- Anton de Kort, dirigent en kerkmusicus, tijdens een kooroefenavond in centrum Baudeloo in de Hulster binnen stad. foto Huib de Jonge blust. „Alles gaat ongelofelijk snel voorbij als je een druk leven hebt." Het parochiebestuur wilde zijn ju bileum vieren en stelde een recep tie voor. De Kort had een ander idee: een benefietconcert door de Cantorij der Basiliek met een re ceptie na. „Het wordt een aantrekkelijk laag drempelig programma, een beetje gebaseerd op het succesvolle con cert vorig jaar in de Madeleine in Parijs. We zingen hoogtepunten uit het repertoire met het Ave Ver- um van verschillende componis ten, het Laudate Domine van Mo zart, Marialiederen uit verschillen de stijlperioden en koorwerken van Purcell, Mendelssohn en Fauré. Sopraan Lies van de Wege en pianist Jos Vogel verlenen hun medewerking." De opbrengst van het concert gaat na^aftrek van onkosten volledig naar de organisatie India's Or phans. „Sarah van Jole uit Hulst heeft een tijdje in India gewerkt. India's Orphans realiseert klein schalige hulpprojecten voor wees kinderen. We weten dat het geld daar goed besteed zal worden." Vlak voor zijn pensioen denkt De Kort aan de vrije tijd die hij straks "krijgt. „Er blijft veel te doen op het door Martijn de Koning IJZENDIJKE - Het Bolwerk in IJzen- dijke wil ook de 'lekkerbek' lok ken. Het museum houdt, in sa menwerking met party- en verga dercentrum Het Mauritshof, op vrijdag 27 november een 'culinaire museumavond'. De verschillende ruimten in het museum worden omgetoverd jot sfeervolle eetzalen, die de gast meenemen in de geschiedenis. Dat geldt ook voor het menu: daar op prijken onder meer sluberkens, kapoen met een solaet van pastina- ken, clareit en eyerwafele met sneeu en een ridderskusje. Tussen de gangen door dragen Ri- ni Fenijn en Erik Wijffels poëzie voor, ondersteund door muziek uit vervlogen tijden. Gasten krijgen verder uitgebreid de tijd het museum, dat informa tie geeft over de Staats-Spaanse Li nies in Zeeuws-Vlaanderen, te be kijken. De avond begint om 19.00 uur. Kaarten kosten 47,50 euro en zijn te reserveren bij Het Mauritshof via 0117 30666 of door te mailen naar info@mauritshof nl. door Martijn de Koning BRESKENS - De weghelften van de N676 tussen de rotonde bij Roofack en het Veerplein bij Bres kens zijn vanaf komende maandag tot 15 december om en om afgeslo ten. De provincie, eigenaar van de weg, laat langs de weg 250 populie ren kappen. Verkeer, óók fietsers en bromfietsers, wordt omgeleid door Breskens. De 55 jaar oude bomen leveren ge- gebied van de kerkmuziek. Koren zullen altijd blijven bestaan en ik wil mijn dirigentencursus weer nieuw leven inblazen. Momenteel slokt mijn baan als regiodirecteur me nog volledig op, maar over een paar jaar wil ik weer veel lezen, een operacursus volgen en schilde- Reservering kaarten jubileumconcert Anton de Kort zondag 22 november, 15.00 uur, basiliek van Hulst via 0114-314829 (Kerckhaert) of 313640 (De Theije), 12,50 euro. Indien er kaarten over zijn, vanaf 14.30 uur in de kerk. vaar op voor passanten. Met name gebruikers van het fietspad komen regelmatig in botsing met een afge broken tak of deel van een boom. Volgens de provincie hoort die af takeling bij de leeftijd van de bo men. De weg, die sinds het vertrek van het autoveer naar Vlissingen veel minder in gebruik is, wordt ko mend voorjaar gereconstrueerd. De provincie plant in de berm ver volgens abelen en veldesdoorns. - gewoon gezellig - STRANDPAVILJOEN Geopend: vrijdag - zaterdag - zondag Duinweg Oostkapelle OOSTBURG The boogieman from hell, Michael Katon uit het Amerikaanse Michi gan, geeft morgenavond een con cert in bluesclub The Lane aan de Nieuwstraat 58 in Oostburg. Het op treden begint om 22.00 uur. De en tree is 12,50 euro. Leden van The La ne betalen 7,50 euro. Meer informa tie over Michael Katon is te vinden op www.katon.com en op de inter netsite van bluesclub The Lane. SCHOONDIJKE Woongoed Zeeuws-Vlaanderen pre senteert woensdag 25 november het plan voor de uitbreiding en ver bouwing van De Okkernoot in Schoondijke. Het hoofdpand van de woonvoorziening voor mensen met een verstandelijke beperking wordt verbouwd en aan de Rem brandt van Rijnstraat verrijst een nieuwe accommodatie. De bijeen komst is vanaf 19.30 uur in de pro testantse kerk aan het Dorpsplein. HULST Zorgstichting Curamus houdt za terdag 21 november een tweede- handskledingbeurs in de Blaauwe Hoeve in Hulst. Daar staan tussen 10.00 uur en 14.00 uur verschillen de marktkramen waar kleding voor dames, heren en kinderen te gen een schappelijke prijs te koop is. De opbrengst van de beurs komt volledig ten goede aan een project om kansarme kinderen op te van gen in het Afrikaanse Malawi. CLINGE Fanfare Weldoen door Vermaak uit Clinge houdt zaterdag 28 novem ber haar jaarlijkse Herfstconcert on der leiding van dirigent Dirk Ver holle. Als gastorkest is Harmohie De Ster uit het Belgische Evere, on der leiding van Paul Schoovaerts, uitgenodigd. De fanfare belooft een veelzijdige muzikale avond. Het concert vindt plaats in Malpertuus in Clinge. Aan vang 20.00 uur, entrée 2,50 euro. door Cino van den Broecke KOEWACHT - Het is bewoners van de Nieuwstraat en Kerkstraat in Koewacht al tijden een doorn in het oog; de brandgang die aan hun huizen grenst. De gemeente Terneuzen gaat er iets aan doen, bleek deze week op een informa tieavond die op massale belangstel ling kon rekenen. De bezoekers wa ren na afloop tevreden. Putten, bij slecht weer vaak volle dig gevuld met hemelwater, slik en verzakte stukken. Allemaal ar gumenten die de dorpsraad en de omwonenden bij de gemeente hadden neergelegd om de situatie aan te pakken. „We zijn blij dat de gemeente nu een plan heeft gepresenteerd", al dus dorpsraadvoorzitter Gino Schuerman. „De uitvoering kan gelukkig ook snel van start gaan." De brandgang van ruim tweehon derdvijftig meter wordt in de volle breedte herbestraat. Daarvoor wor den klinkers hergebruikt uit de Koewachtse Klapstraat en Molen weg. Daarnaast worden om de vijfent wintig meter straatkolken aange bracht voor de afvoer van hemel water. Bovendien zal het pad, waaraan veel ouderenwoningen grenzen, van meer en ook betere verlichting worden voorzien. Het bedrijf H4A begint 30 novem ber met de herinrichting van de brandgang. De werkzaamheden zullen ongeveer twee weken in be slag nemen. TUINHUISJES - GARAGES - CARPORTS ALLE MATEN EN MODELLEN Bezichtiging of informatie: B.A. WINTERBERG Biezenstraat 30, 4529 JK Eede, Tel. (0117) 491315 Alle weekdagen geopend. Zaterdags gesloten vanwege ons GIMBRÈRE MODE MIDDELBURG BOBBE MODE VLISSINGEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 59