PZC I x Starterswoningen verstoren markt ÏÏr^giSïürrt|dlns Man voor biomassacentrale bij Hulst 22 en 23 29 WONINGBOUW Zeeuws-Vlaamse corporaties vinden dat er al genoeg huizen zijn in lagere prijsklasse Klein fileleed Sportvissers laten paling met rust, stropers slaan juist toe Vrijdag 20 november 2009 School in krimpregio moet niet te veel naar Den Haag kijken Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl door Gino van den Broecke en Harold de Puysseleijr KOEWACHT - In Zeeuws-Vlaande- ren zijn al genoeg woningen in de lagere prijsklasse, vinden Zeeuws- Vlaamse woningcorporaties. Ze voelen er daarom niets voor star terswoningen te bouwen. Dat zal de markt alleen maar verstoren. De roep om nieuwe, goedkope wo ningen klinkt ook vaak in Zeeuws- Vlaanderen. Vooral onder jonge ren zou er behoefte aan zijn. Direc teur Kees Reijnhoudt van woning corporatie Woongoed maakte de ze week op de jaarvergadering van de dorpsraad Koewacht korte met ten met dat idee. „Staterswoningen komen prima van pas in de Randstad om jonge ren een kans te bieden op de wo ningmarkt", stelde Reijnhoudt, „maar hier zien wij die noodzaak niet." Hij was voor Koewacht nage gaan hoeveel woningen er te koop staan. Hij telde er veertig, waarvan dertien onder de twee ton. Reijn houdt: „Dat moet voldoende zijn om de jeugd mogelijkheden te bie den in Koewacht." De visie van Reijnhoudt oogstte kritiek. Volgens inwoner Etiënne van Waes zijn er in Koewacht wel degelijk nieuwe, aantrekkelijk ge prijsde woningen nodig. „Huizen die hier te koop staan, zijn vaak oud en moeten grondig worden opgeknapt." Van Waes noemde als voorbeeld IJzendijke, waar in het plan De Groote Jonkyrouw vijf tien starterswoningen van 200.000 euro volgens een speciale verkoop constructie voor 130.000 euro wor den aangeboden. Volgens directeur Reijnhoudt ver dient IJzendijke geen navolging. Hij wees erop dat de bevolking in Zeeuws-Vlaand eren afneemt. „Wij willen er niet de oorzaak van zijn dat woningen in de toekomst zelfs onverkoopbaar blijken." De direc teuren van de andere Zeeuws- Vlaamse woningcorporaties, Ro bert de Ridder van Clavis en Jos Valkcx van Woonstichting Hulst, onderschrijven de visie van Reijn houdt. De Terneuzense wethou der Cees Liefting doet dat ook. Hij vindt dat moet worden ingezet op de aankoop en de sloop van verou derde huizen. „Dat is goed voor het woningbestand en geeft de hui zenmarkt meer lucht." WW KC - WWEKV- TERNEUZEN - Voor automobilisten die giste-Kennedylaan de stad in kunnen 'crossen', ston- grijpende asfaltreparatie. Op de plek van het een mobiele verkeerslichtinstallatie werd het rochtend vanaf de sluizen Terneuzen binnen den ze onverwacht opeens in de file. Een kor- fïetstunneltje onder de Kennedylaan, vlakbij verkeer geleid, zo goed en zo kwaad als dat kwamen rijden, was het even schrikken. Waar te weliswaar, maar toch. Eén rijbaan van de het waterschapskantoor en het nieuwe Schut- ging. De werkzaamheden worden vandaag ze gewoonlijk zonder enig probleem via de Kennedylaan was afgesloten voor een vrij in- tershofgebouw, was de weg iets verzakt. Met nog voortgezet. foto Peter Nicolai SLUISKIL - Een 35-jarige vrouw uit de gemeente Veere is afgelopen woensdagavond gewond geraakt bij een frontale aanrijding voor de brug over het kanaal van Gent naar Terneuzen in Sluiskil. De aanrijding vond omstreeks kwart over elf plaats. De vrouw wilde de brug oprijden, waar een auto stilstond op 'haar' rijbaan. Di verse voertuigen hadden de stil staande auto al ingehaald en de vrouw wilde dat ook doen. Helaas kwam er net een auto uit tegenge stelde richting. Beide auto's bots ten frontaal op elkaar. De inzitten den van de auto die van de brug kwam, een 42-jarige man uit de ge meente Hulst en zijn echtgenote, hebben direct eerste hulp verleend aan de 35-jarige vrouw. Zij is later overgebracht naar het ziekenhuis. De auto die had stilgestaan op de rijbaan, was even later vertrokken. De bestuurder van deze auto heeft zich niet bekendgemaakt. door Harmen van der Werf HULST - Op het bedrijventerrein Hogeweg bij Hulst komt mogelijk een biomassacentrale die aan circa dertig mensen werk zal bieden. Het plan voor het bedrijf is afkom stig van Van den Manacker Energy BV. In Hulst is al een transportbe drijf met de naam Van den Man acker gevestigd. In de biomassacentrale zal onder meer sloophout door middel van verbranding worden omgezet in duurzame elektriciteit en warmte. De fabriek krijgt een behoorlijke capaciteit van 10 megaWatt waar mee ruim 25.000 huishoudens van elektriciteit kunnen worden voor zien. De restwarmte die vrijkomt bij het productieproces, staat gelijk aan het aardgasverbruik van meer dan 13.000 huishoudens. Het bedrijf is gepland op een stuk grond op de hoek van de Hoge weg, Tolweg en Australiëweg, ter hoogte van de achterzijde van het milieupark. De provincie heeft on langs al de ontwerp-milieuvergun- ning voor de biomassacentrale ge publiceerd. De gassen die tijdens het verbrandingsproces vrijkomen, moeten in een uitvoerig reinigings systeem worden gezuiverd. De ge meenteraad van Hulst buigt zich dinsdagavond 1 december over het initiatief. De planning is de centra le de eerste helft van 2012 in ge bruik te nemen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 55