in de dijk Het is aan Sluis en Hulst land 13 Geen extra bijdrage watersport Kleine scholen commentaar -42 coupures liggen verspreid door Zeeland in binnen- en buitendijken te wachten op een overstroming. houdt, zijn ook bedoeld om te voorkomen dat in geval van nood de medewerkers van het water schap eerst de gebruiksaanwijzing moeten zoeken voorat ze de cou pure kunnen sluiten. Hij maakt duidelijk dat de coupu res niet helemaal waterdicht geslo ten kunnen worden. Maar het is niet erg als er water doorheen sij pelt. Een aantal coupures is dubbel uitgevoerd. Tussen de twee bal- kenlagen wordt een kleipakket aangebracht. Daarom ligt er bij veel coupures een klei- of zandde- pot. De oefening van zaterdag wordt 's nachts gehouden omdat er een kraantje op het spoor komt te staan. De coupure die met een brede schuif wordt gesloten aan de Torenweg te Middelburg. foto Lex de Meester Bij een vorige nachtelijke oefening van het waterschap werd een grote coupure in de Schroeweg te Middelburg afgesloten. foto Lex de Meester www.pzc.nl BART BEVEELT AAN In zijn wekelijkse videoblog be spreekt Bart deze week de band Isbells: www.pzc.nl/bartbeveeltaan EN VERDER Nog veel meer informatie over pop muziek en Zeeuwse bands op www.pzc.nl/popaanzee STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl door Jeffrey Kutterink DEN HAAG - Of de winkels in Sluis en Hulst het hele jaar door op zon dag open mogen blijven, hangt af van de 'vindingrijkheid' van de ge meenteraden. Dat bleek gisteravond uit de ant woorden van minister Maria van der Hoeven (CDA, Economische Zaken) tijdens een Kamerdebat over de nieuwe Winkeltijdenwet. De gemeenteraden worden een soort slagers die hun eigen vlees gaan keuren. Zolang niemand naar de rechter stapt voor een onafhan kelijke toetsing is er niets aan de hand. Minister Van der Hoeven: „Elke gemeenteraad moet straks zijn mind opmaken over de toeris- mebepaling. Uitgangspunt is dat winkels op zondag dicht zijn, be houdens de twaalf koopzondagen. Zondagsopenstelling kan bij uit zondering op basis van een aantal criteria in de toerismebepaling." De gemeenteraad bepaalt wat toe risme is, aldus Van der Hoeven. „Daarbij horen alle belangen te worden gewogen. Niet alleen die van de zondagsrust of de kleine winkeliers, maar ook die van werk nemers." Funshoppen is geen toerisme en is dus geen geldig criterium om zon dagsopenstelling toe te staan, zei Van der Hoeven nog eens. Dat is een toeristische trekpleister, 'zoals een historische binnenstad' wel. „Wegen gemeenten niet alle belan gen zorgvuldig, dan kunnen bewo ners en winkeliers in beroep gaan." In antwoordt op Pauline Smeets (PvdA) zei Van der Hoe ven dat - anders dan het Centraal Plan Bureau het kabinet adviseer de - het voorkomen in de Lonely Planet alleen geen criterium is. „Er zijn ook prachtige Capitool-gid- sen." WD'er Ton Elias: „De toeris mebepaling blijft dus onduidelijk. Er kan willekeur ontstaan." Van der Hoeven: „Dat probleem kan ik niet oplossen. Ik ga de afwe ging van gemeenteraden niet cen traal toetsen. De wet kan in de ene gemeente anders uitvallen dan in de andere. Het kan gebeuren dat in de ene gemeente beroep wordt aangetekend en in de andere niet." Het nieuws van de PZC op uw mo biel? Ga naar www.pzc.mobi vrijdag 20 november 2009 Zeeland kan niet ge rust zijn op het onder wijsbeleid van staats secretaris Sharon Dijksma. Zij is wel soepel voor kleine scholen, maar ze heeft geen afdoende antwoord op de komende krimp van de Zeeuw se bevolking. Dijksma ziet goed dat verbreding van de kleine school naar kinderopvang an nex sport- en cultuurcentrum veel mogelijkheden biedt om het hoofd boven water te hou den. Haar eis dat kleine dorps scholen uitzicht moeten heb ben op groei is echter onrede lijk. Zo ontkent Dijksma de krimp. Ook het koppelen van het voortbestaan van de school aan de onderwijsprestatie is niet fair. Grote school of kleine school, slecht lesgeven moet worden gecorrigeerd zonder dat dit ten koste gaat van het onderwijsaanbod. Dijksma zit nog op het spoor dat de dorpsscholen zich moe ten aanpassen. Zeeland heeft juist nodig dat het onderwijs systeem zich aan de scholen aanpast. Zelfs als ze krimpen. door Jeffrey Kutterink DEN HAAG - Minister Gerda Ver burg (CDA, LNV) voert geen lan delijke watersportbijdrage in. Zij heeft dat besloten na overleg met de watersportsector. Oud-staatssecretaris Dzsingisz Ga- bor adviseerde de regering in ja nuari om eigenaren van 300.000 grotere plezierboten via een spe ciaal Blauwfonds mee te laten beta len aan de verbetering van de Ne derlandse vaarwegen. Met de jaar lijkse opbrengst van 45 miljoen eu ro zouden knelpunten in het onge veer 4400 kilometer lange net werk van belangrijke waterwegen voor de toervaart moeten worden aangepakt. In die route zitten zo'n 150 knelpunten in diepgang, door- vaarthoogte en bediening van slui zen en bruggen. Ook zijn er pro blemen met aanleg- en ligplaatsen en de betaling van sluisgeld. Belangenorganisaties als ANWB, Hiswa en het watersportverbond grepen de gelegenheid aan om een keihard 'nee'tegen de bijdrage te la ten horen. Watersporters zouden tevreden zijn met de Nederlandse vaarwegen en zien nut en nood zaak niet om er extra geld in te ste ken. Alleen de provincie Friesland was uitgesproken voorstander. Zee land wachtte de kabinetsreactie af. De watersportsector heeft nu on der aanvoering van de Stichting Recreatietoervaart Nederland het initiatief genomen om een toe komstvisie te schrijven hoe knel punten kunnen worden opgelost.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 3