Sport Ierland wil duel overspelen PZC Rusland in shock na uitschakeling 35 HANDSBAL Ierse minister dient protest in na verloren WK-playofF tegen Frankrijk 33 34 en 35 Noodlijdend Haarlem krijgt hulp van Ajax Teambazen: Vettel is beste F1-coureur 2009 Contador wil toch bij Astana blijven Haugli dient klacht in tegen coach Mueller Ook Luis Suarez plaatst zich met Uruguay voor het WK voetbal Vrijdag 20 november 2009 DUBLIN - Ierland heeft Frankrijk en de wereldvoetbalbond verzocht de WK-kwalificatiewedstrijd in Parijs over te spelen, omdat een duidelij ke handsbal van Thierry Henry het beslissende doelpunt tot ge volg had. De Ierse minister van Jus titie Dermot Ahern heeft er bij de Ierse voetbalbond op aangedron gen een protest in te dienen: In de verlenging van de wedstrijd Frankrijk-Ierland (1-1) van woens dagavond in Parijs, hield Henry dicht bij het doel en de achterlijn met zijn linkerhand de bal in het spel. Hij gaf daarna een pass aan William Gallas, die eenvoudig de gelijkmaker kon scoren. De verlenging was nodig, omdat Frankrijk zaterdag in Ierland met o-i had gewonnen. Na negentig minuten in de terugwedstrijd ston den de Ieren via Robbie Keane met o-i voor. Het ten onrechte goed gekeurde doelpunt van Frank rijk maakte een strafschoppenserie overbodig. „Als deze uitslag blijft staan, dan versterkt dat het gevoel dat vals spel loont", zei Ahern gis teren. „Miljoenen mensen in de wereld hebben de opzichtige dub bele handsbal gezien. We moeten de machtige mensen in de comfor tabele wereld van de Fifa terecht wijzen en een 'replay eisen." Liam Brady, assistent van bonds coach Giovanni Trapattoni, deed een beroep op het Franse gevoel voor eer en sportiviteit. „Het spel moet gespeeld worden op een voor iedereen gelijk speelveld. Als we integriteit en waardigheid in het voetbal willen, dan moet de wedstrijd overgespeeld worden. Wij gaan graag nog een keer naar Parijs." Henry zei tegen spelers van Ier land dat hij niet de intentie had de bal met de hand te spelen. De Ier se linksback Kevin Kilbane wees op de tv-beelden die volgens hem aantonen dat het een bewuste ac tie was. De Zweedse scheidsrech ter Martin Hansson zei tegen Kil bane na de wedstrijd dat hij 'hon derd procent zeker was dat het geen handsbal was'. Kilbane: „Ik weet heel goed dat hij aan het liegen was, want hij heeft die situatie niet eens gezien." Ahern betwijfelt of de Fifa een re play zal toestaan. De Ieren zijn van mening dat Frankrijk als groot voetballand wordt bevoordeeld. De Ierse voetballers waren in tra nen en verweten zichzelf het grote aantal gemiste kansen op een avond waarin ze beter waren dan de Fransen. Verdediger Sean St. Le dger: „We zijn bestolen, we voelen ons verraden." Het Ierse verzoek is normaliter kansloos, beseft ook bondscoach Trapattoni van Ierland. De Fifa, die overigens in het verslag op haar eigen website www.fifa.com zwijgt over de handsbal van Hen ry en geen commentaar geeft op het incident, beschouwt door gaans de wedstrijd als gespeeld. MOSKOU - De onverwachte uitscha keling in de kwalificatie voor het WK voetbal heeft Rusland in shock gebracht. Het grootste land ter wereld dacht met Guus Hid- dink als bondscoach de aansluiting met de wereldtop te hebben gevon den, maar de realiteit is dat Rus land komende zomer in Zuid-Afri- ka ontbreekt. „We zijn weer terug op het punt waar we begonnen", schreef de sportkrant Soviet Sport teleurge steld na de nederlaag tegen Slove nië (ï-o). Sport Express kopte met het woord 'Zelfmoord'. De spelers van Hiddink maakten volgens de krant in de dubbele confrontatie met de Slovenen veel onverklaarba re fouten en zouden bovendien niet volledig gemotiveerd zijn ge weest. „Onze ploeg oogde zwak en ziek in Maribor, precies zoals het team er ook uitzag aan het einde van de EK-kwalificatie." Rusland stapte in Slovenië met slechts negen man van het veld, na rode kaarten voor Alexander Kerzhakov en Joeri Zjirkov. De Russische media vrezen dat de pijnlijke uitschakeling in de WK-kwalificatie voor Hiddink re den is om zijn contract bij de na tionale voetbalbond niet te verlen gen. De Nederlander heeft een aan- Hét moment in het duel Frankrijk-Ierland. Thierry Henry maakt hands en stelt daarna William Gallas (links) in staat om te scoren. De scheidsrechter ontgaat het incident waardoor de Fransen naar het WK mogen. foto Philippe Lecoeur/EPA Verrassend leuk en sterk Seattle Sounders speelt finale in MLS Tip? sport@pzc.nl AMSTERDAM De noodlijdende eerstedivisionist HFC Haarlem heeft van Ajax hon derd businessseats ter beschikking gekregen voor het duel Ajax-Hee- renveen op 22 november. Deze stoeltjes worden door Haarlem aan geboden aan bestaande en poten tiële sponsors, die bereid zijn de club financieel te steunen. Haar lem heeft voor 1 december 300.000 euro nodig en zamelt nu geld in. BERLIJN De teambazen uit de Formule 1 hebben Sebastian Vettel verkozen tot beste coureur van het afgelopen seizoen. In de jaarlijkse stemming van het gerenommeerde vakblad Autosport eindigde de Duitse cou reur van Red Buil voor wereldkam pioen Jenson Button en diens land genoot Lewis Hamilton. De 22-jari- ge Vettel won dit jaar vier Grands Prix, maar gaf in het WK-klasse- ment elf punten toe op Button. MADRID Alberto Contador wil zijn wieier- loopbaan toch vervolgen bij Asta na. De winnaar van de Ronde van Frankrijk had bij de Kazachstaanse equipe een contract tot en met 2010, maar liet doorschemeren dat hij wilde vertrekken. Contador heeft nu verklaard een voorlopig akkoord te hebben bereikt met Astana. De UCI heeft nog niet be sloten of Astana ook volgend jaar in de topdivisie uitkomt. HAMAR Schaatsster Maren Haugli heeft bij de Noorse bond een klacht inge diend tegen Peter Mueller. De Ame rikaan, bondscoach van de Noorse ploeg, zou eind oktober bij een trai ningskamp in Berlijn seksueel ge tinte opmerkingen richting Haugli hebben gemaakt. De Noorse bond gaat zich over de zaak buigen. Muel ler, die in het verleden een relatie had met schaatsster Marianne Tim mer, wilde gisteren geen commen taar geven op de zaak. bod op zak om bij te tekenen, maar Hiddink gaf na het duel in Maribor al aan daar nog eens goed over na te gaan denken. „Mijn con tract loopt pas in de zomer af, dus ik heb nog tijd om alle voors en te- gens tegen elkaar af te wegen." „Ik was ervan overtuigd dat we ook in Slovenië tot scoren zouden komen", vertelde Hiddink. „De kansen hebben we ervoor gehad, maar helaas is het niet gelukt." MEEST CELEZEN 1. Siereveld wil terug naar Hoek 2. Hoek test Traoré tegen Willebroek 3. Eén ding is zeker.... STUUR UW TIPS NAAR sport@pzc.nl Lees ook de sportblogs vla www.pzc.nl/blogs

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 35