Oefenen met 't gat 21 zeeland Officier vindt werkstraf te licht voor verzamelaar van brute kinderporno Een cool gezelschapsspel PZC vrijdag De krant 5 weken voor 15 euro! Van zaterdag op zondag oefent het waterschap Zeeuwse Eilanden in Middelburg met sluiting van zogenaamde coupures. Dat gebeurt om 23.00 uur bij het spoor. vrijdag 20 november 2009 SS75SSESg58ï505KS3 door Ondine van der Vleuten "T" arenlang hebben alle laadjes I in mijn huis vol gelegen met I suikerzakjes en verfrissings- I doekjes. De suiker ging lang- zamerhand wel op, maar wat moet een mens met honderden verfrissingsdoekjes? Casino Scheueningen, stond met vro lijke letters op de zakjes gedrukt. Op sommige stonden hele reek sen cijfers in een priegelig hand schrift. Weggooien kon ik de doekjes niet, want ze maakten deel uit van een beladen erfenis. Sterker: ze waren de erfenis; verder was er weinig meer over. Ik heb van nabij meegemaakt hoe erg het mis kan gaan, ik heb het allemaal gehoord en gezien. De onderbuikgevoelens en het bij geloof: 'Als mijn linkerhand krie belt, ga ik winnen.' 'Iemand heeft kwaad over mij gedacht, ik voelde het Toen ging ik verliezen.' 'Ze ven is mijn geluksgetal.' De trucjes die naar het grote geld moesten leiden. 'Luister, luister, ik heb een systeem bedacht. Nee, echt!" De trots als er iets gewon nen was. De wanhoop als alles verloren was. 'Ik belóóf dat ik het terug zal betalen!" Of ze nu achter een eenarmige bandiet zitten, langs de paardenra ces staan te juichen, in de klater- gouden entourage van het casino de fiches laten rollen, of met een stalen smoel aan de pokertafel zit ten: voor mij is het één pot nat. Gokken is gokken. Geef mij maar honderd euro om stuk te smijten in de uitverkoop: dan weet ik ten minste waar ik het aan kwijt ben. Met stijgende verbazing zag ik de laatste jaren hoe pokeren het ima go van een cool gezelschapsspel kreeg, waarvoor zenddtijd op de televisie werd ingeruimd. Daar za ten ze dan, met zonnebrillen en hun pokerfaces op, en schoven met kaarten en fiches of het niks was. Prima reclame. Woensdag las ik tot mijn afschuw dat een miljoen Nederlanders het afgelo pen jaar geld vergokte op inter net. Ik sprong op, graaide alle kurkdro ge verfrissingsdoekjes bij elkaar en smeet ze in de vuilcontainer. Helpt niets. Maar het luchtte wel een beetje op. Voor meer columns: www.pzc.nl/columns COLOFON PZC Park Veldzigt 35. Middelburg Postbus 91, 4330 AB Middelburg 0118- 43 4000 Uitgever/directeur Ad Verrest Hoofdredactie Peter Jansen pjansen@pzc.nl Arie Leen Kroon (adjunct) alkroon@pzc.nl Centrale redactie T: 0118- 43 4010 E: redactie@pzc.nl Redactie Walcheren Postbus 91, 4330 AB Middelburg T: 0118- 43 4050 E: walcheren@pzc.nl Redactie Bevelanden-Tholen Postbus 162, 4460 AD Goes T:0113- 31 5670 E: bevelanden@pzc.nl tholen@pzc.nl Redactie Zeeuws-Vlaanderen Postbus 145, 4530 AC Temeuzen T: 0115- 64 5740 E: zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Redactie Schouwen-Duiveland Postbus 80, 4300 AB Zierikzee T: 0111-45 4650 E: schouwen-duiveland@pzc.nl Advertenties VerkoopteamZeeland T: 0118-43 4070 E: teamzeeland@bndestem-pzc.nl Business-to-business/de Ondernemer. Zorg Onderwijs. Educatie. Onroerend Goed, T: 076- 531 2277 E: segmentteam@bndestem-pzc.nl Familieberichten: 088- 0139 999 Personeelsadvertenties: 055- 5388 000 Kleintjes: 0900- 6743 836 Krant niet ontvangen? Wijziging van uw adresgegevens? Gebruik maken van de vakantieservice? Abonnement opzeggen? Vul het formulier in op: www.pzc.nl/lezersservice of bel: 088-013 99 10 Toets 1bezorgklachten (vanaf 07.00 uur) nabezorging bij melding voor 12.00 uur Toets 2: informatie over uw abonnement Toets 3: informatie over abonneevoordeel Maandag t/m vrijdag: 08.00 - 17.00 uur Zaterdag: 08.00 - 12.00 uur PZC Lezersservice Postbus 3229, 4800 MB Breda U kunt uw abonnement beëindigen tot uiterlijk vier weken voor het einde van <je betaalperiode. U ontvangt een schriftelijke bevestiging. Abonnementsprijzen Maand 24,30 (acceptgiro n.v.L) Kwartaal 68,35 (acceptgiro €71,35) Jaar €261,75 (acceptgiro €264,75) Auteursrechten Alle auteursrechten voorbehouden Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant, onderdeel van Koninklijke Wegener NV Publicatierecht beeldende kunst via Beeldrecht. Gegevensbescherming PZC is een uitgave van Wegener NV. Wegener legt van abonnees gegevens vast voor de uitvoering van de abonnementsovereenkomst. Deze gegevens kunnen gebruikt worden om u op de hoogte te houden van interessante producten en diensten van andere onderdelen van Wegener en zorgvuldig geselecteerde partners. Indien u geen prijs stelt op informatie van de PZC of indien u uw toestemming voor het gebruiken van uw e-mail adres wilt intrek ken, kunt u dit schriftelijk kenbaar maken bij PZC Lezersservice. Zie ook het privacy statement op www.pzc.nl Ja, ik neem de PZC en ontvang de eerste 2 weken gratis en neem aansluitend: een vast abonnement met automatische betaling van 68,35 per kwartaal (NA14) een vast abonnement met betaling per accept van 71,35 per kwartaal (NA14) ik neem een proefabonnement van 5 weken voor 15.-. Na deze periode stopt de bezorging vanzelf, (ik heb de laatste 3 maanden geen proef gehad) (P5) Stuurde bon naar: PZC, Afdeling Lezersservice, Antwoordnummer 54050, 5004 VB Tilburg. Bellen kan ook: 088 - 013 99 10 Woonplaats Ik machtig de PZC om het abonnementsgeld van mijn rekening af te schrijven. Rekeningnummer Handtekening el colofon treft u nadere informatie COUPURES 1- door René Schrier Verspreid door de provin cie zitten tientallen ga ten in de dijken. Dat is niet iets om opgewon den over te raken. Sommige van die gaten zijn daar vanuit de histo rie terechtgekomen en andere zeer recent. Ze hebben één ding ge meen: de gaten kunnen betrekke lijk makkelijk gedicht worden. In waterschapskringen zijn deze ga ten bekend als coupures. De meeste mensen gaan dagelijks letterlijk en figuurlijk aan die cou pures voorbij. Ze realiseren zich niet eens dat ze door een gat in een dijk lopen of rijden. De mees te coupures zijn nog nooit gedicht, of het moest tijdens een oefening van het waterschap zijn. Dook Musters van het waterschap Zeeuwse Eilanden legt uit dat er verschillende vormen van coupu res zijn. Er zijn er die met balken afgesloten worden, sommige met deuren en weer andere met grote schuiven. Het waterschap wil we ten hoe lang het duurt eer zo'n coupure dicht is, want dat is van belang voor het tijdstip waarop de beslissing moet worden genomen om de coupure te sluiten. Vroeger werd gekozen voor de weg van de minste weerstand en ging de weg over de dijk heen. Maar met de aanleg van de spoor lijn tussen Roosendaal en Vlissin- gen werd daar anders tegenaan ge keken. Zo ontstonden de coupures waar nu dagelijks de treinen door heen razen. In Zeeuws-Vlaanderen zijn maar een handvol coupures te vinden, vooral voor het wegverkeer. Een die in het oog springt, is die waar de provinciale weg bij Hoofdplaat doorheen gaat, vertelt Martin Stroo van het waterschap Zeeuws- Vlaanderen. Die sluit je niet zo maar af, voegt hij er aan toe. „Daar gaan we nuchter mee om." Stroo onderkent wel de noodzaak van oefeningen. „Als er wat fout gaat op het moment dat het er op aan komt, gebeurt dat meestal op die bijzondere plekken." Musters beaamt, dat. Boven de Westerschelde is het ook al eens voorgekomen dat de balken om de coupure af te sluiten in iemands open haard waren verdwenen. De oefeningen die Zeeuwse Eilanden De verschillende alarmfases Alarmfase 1bij Vlissingen wordt een waterstand van 3,30 meter ver wacht. De medewerkers van het waterschap zijn alert op de situatie en houden in de gaten of zich ver anderingen voordoen. Alarmfase 2: bij Vlissingen wordt een waterstand van 3,70 meter ver wacht. Het beleidsteam van het wa terschap wordt bij elkaar geroe pen. Er wordt beperkte dijkbewa king afgekondigd. Medewerkers van het waterschap houden de zaak in de gaten. Alarmfase 3: bij Vlissingen wordt een waterstand van 4,10 meter ver wacht. Uitgebreide dijkbewaking wordt afgekondigd. Kunstwerk (coupures en dergelijke) worden gesloten of er worden mensen bij gezet om ze snel te kunnen slui ten. Een hele oude coupure in de buurt van Oud-Sabbinge. foto Willem Mieras Een coupure in de Zak van Zuid-Beveland tussen Drie wegen en Oudelande. foto Willem Mieras door Emiie Calon middelburg - Kinderporno van de ergste soort. Die woorden gebruik ten zowel rechtbankvoorzitter S. Meeuwisse als officier van justitie W. Suijkerbuijk. Zij hadden het gisteren over foto's van twee- tot vierjarige meisjes die gepenetreerd werden door mannen. Zulke foto's, en duizenden andere, waren aangetroffen op de externe harde schijf van een inwoner van de gemeente Hulst. In totaal wa ren het er 10.650 aldus de officier van justitie. De politie was de Oost-Zeeuws- Vlaming op het spoor gekomen na een tip van de Braziliaanse colle ga's en hield hem op 3 december van het vorige jaar aan. De rechtbankvoorzitter vroeg de man, vader van kinderen in de leeftijd zeven tot zeventien, waar om hij zulke films en foto's had. De man vertelde dat hij per toeval in het bezit was gekomen van en kele foto's tijdens het downloaden van muziek. Vervolgens had een soort verzamelwoede zich van hem meester gemaakt. Hij vroeg de rechtbank hem toch vooral geen celstraf te geven omdat hij dan zijn werk en zijn huis zal ver liezen en zijn familie erg wordt ge troffen, „En dat moet dus afgewo- gen worden tegen al die kinde ren", aldus de rechtbankvoorzitter. Suijkerbuijk hield de man voor dat hij eerder aan het lot van zijn fami lie had moeten denken. Hij stelde dat door mannen als de Hulster- naar kinderen op een vreselijke manier worden misbruikt en uitge buit. Een werkstraf is volgens hem veel te licht. Hij eiste daarom een celstraf van twaalf maanden waar van drie voorwaardelijk. Raadsman M. Harte vroeg ook om een werkstraf. Volgens hem heeft de man zijn fouten ingezien en is hij al op zoek naar psychiatrische hulp. Uitspraak 2 december

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 2