Zeeland 'Bouw één groot, goed ziekenhuis' miDDELBURG spctprijsfinale 40% op=op.' wapen naar de kroeg Ook zonder Aangespoelde man was vermist almanak De laatste M FINANCIËN Stichting vreest voor rampscenario als plannen doorgaan Ballonnen voor Amerika? WALCHEREN 22 en 23 29 w op UJoonboulevard de mortiere HONDERDEN GELABELDE ARTIKELEN mms*- dato. ZIERIKZEE - Het stoffelijk overschot dat woensdagochtend aanspoelde aan de Oosterscheldekust bij res- taurant De Heerenkeet in Mo- riaanshoofd blijkt de 41-jarige Cor van Toledo uit Zierikzee te zijn. Dat heeft de politie gistermiddag bevestigd na identificatie van het lichaam, dat werd gevonden door medewerkers van het waterschap. Van Toledo werd sinds zondag 25 oktober vermist. De politie kon gis teren geen mededelingen doen over de doodsoorzaak. Tip? redactie@pzc.nl Met echtgenote Mieke, zoon Mauri ce, dochter Michelle en kleinkind Mi- lou. Is voor hem het kopen van chocolade letters steeds een heel gedoe. Want bij velen in het land bestaat een hardnekkig misverstand. Men vermoedt dat in de M het mees te chocolade is beland. Dus wordt door iedereen naar deze letter gespeurd. Terwijl del en) worden afgekeurd. Ook dit jaar was zijn strooptoch t langs bakkers en supers weer lang. De laatste M vond hij in de bouw markt... tussen verf en behang. Mensen, zegt die Zierikzeeënaar, doe toch niet zo raar. Alle letters zijn heus even zwaar. Maar ach, dat roept hij elk jaar. Even overwoog hij zelfs een brief aan de Sint. Tot collega's zeiden: Als je met dat kopen nou eens gewoon op tijd be gint. Vrijdag 20 november 2009 Tip? walcheren@pzc.nl door Nadia Berkelder VLISSINGEN - De stichting Volwaar dig ziekenhuis Walcheren vreest dat de plannen voor het nieuwe Admiraal de Ruyterziekenhuis fi nancieel niet haalbaar zijn. Om een nieuw ziekenhuis op Wal cheren te kunnen bouwen en het oude ziekenhuis in Goes te verbou wen, moeten er - om geld binnen te halen - meer patiënten worden behandeld. Het aantal patiënten moet de komende jaren met tweeënhalf procent groeien, zei in terimdirecteur Pieter Vierhout bij de presentatie van de plannen. Maar groei van het marktaandeel is onrealistisch, vinden de mensen achter de stichting Volwaardig Zie kenhuis Walcheren. „Als je gaat bouwen, hoef je niet te verwach ten dat het aantal patiënten toe neemt", zegt Eli Kant, oud-huis arts in Vlissingen. „Dat neemt eer der af Dan kun je de financiering van het hele plan wel vergeten. En dan wordt het een rampscenario." Het zou beter zijn om in te zetten op één nieuw, goed, groot zieken huis voor heel midden-Zeeland, vindt de stichting. „Eerst geld ver dienen in het ziekenhuis dat het beste draait: ziekenhuis Walche ren. En pas daarna investeren in nieuwbouw op een centrale plaats." Aad Vos, oud-chirurg, vindt dat goede zorg het uitgangs punt moet zijn. „Nu wordt er gere deneerd vanuit de slechte finan ciële situatie. En we moeten ook af van het gedoe tussen Middel burg, Vlissingen en Goes. We moe ten naar een Zeeuwse oplossing en die ligt langs de A58." Het bestuur is verbolgen over het feit dat de stichting wordt verwe ten dat het verzet gestaakt is. „Aan vankelijk waren we positief, toen bleek dat er toch een spoedeisen de hulp zou blijven", zegt Kant. „Eerst hadden gedacht dat alles zou verdwijnen op Walcheren. La ter kwamen er toch nog allerlei vragen op, omdat er veel onduide lijk en onzeker is. Die vragen heb ben we ook gesteld." Antwoorden zijn nog niet gekomen. De stich ting heeft niet het gevoel dat er ge luisterd wordt naar kritiek, zegt Kant. „Het is niet van deze tijd dat één persoon beslist wat er gebeurt met een instelling met nut voor ie dereen, zoals het ziekenhuis." middelburg - Jongeren kunnen niet alleen op school wapens inle veren, maar ook in vier Middel burgse cafés. Het project 'Middel burg loopt wapenvrij' is gisteren uitgebreid naar dé horeca. Niet omdat in Middelburg nou zo veel jongeren met wapens op zak naar school of de kroeg gaan. Maar landelijk is dat wel zo (5 procent gaat bewapend naar school, 30 pro cent heeft een wapen bij zich bij het uitgaan). Dus, verwachten poli tie en gemeente, komt het in Mid delburg ook voor. Aan de zeven scholen die al aan het project meedoen, zijn nu vier cafés toegevoegd: Mambo's, Rooie Oortjes, 't Schuttershof en Club Zanzi-bar. In de zaken zijn inlever- kluizen opgehangen. Daarin kun nen bezoekers hun wapens kwijt, zoals messen, werpsterren en spuitbusjes traangas; alles tot het niveau van een vuurwapen. Het in leveren van wapens kan vrijwillig en is in dat geval ook anoniem en je krijgt er geen straf voor. Wie geen wapen inlevert maar daarna door de portier bij fouille ring alsnog wordt betrapt op wa penbezit, wordt overgedragen aan de politie. Die doet overigens al tijd onderzoek naar de herkomst van vuurwapens die worden inge- velerd. Het project duurt tot 1 juli. Historische atlas laat de groei van Walcheren zien School in krimpregio moet niet te veel naar Den Haag kijken VLISSINGEN - Kinderen laten ballonnen op bij het torentje van het Muzeeum in Vlissingen. Ze de den dat gisterochtend na een lezing van jeugd boekenschrijver Rob Ruggenberg in het museum. Ruim veertig kinderen van De Tweemaster/Kame leon uit Oost-Souburg waren hierbij. Ruggenberg vertelde over zijn laatste boek Manhatan, dat gaat over de relatie tussen Nederland en New York. Idee achter het oplaten van de ballonnen was ook 'kijken of ze in Amerika komen'. Maar daarvoor stond de wind verkeerd. Ruggenberg zou zijn lezing aanvankelijk houden tijdens de American Day in Vlissingen, op 11 juli. Dat ging toen niet door omdat de schrijver ziek was. foto Lex de Meester VRIJDAG 20 NOVEMBER ZATERDAG 21 NOVEMBER KORTING KORTING OP DE ADVIESPRIJS ALLEEN OP GELABELDE ARTIKELEN £?dSICS ON0LL jPf' I HOIKT

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 23