Van Rompuy president EU Heroïnedealers opgepakt Arrestaties gokschandaal PZC Zandfontein 'Beatrix moet kritiek inslikken' verder 10 en 11 Vandaag in de Bijlage Auto: UNANIMITEIT Catherine Ashton wordt de nieuwe Hoge Vertegenwoordiger voor het buitenlands beleid BRUSSEL - De EU-leiders hebben de Belgische premier Herman Van Rompuy aangewezen als de eerste president van de Europese Raad. De Britse Eurocommissaris voor Handel Catherine Ashton wordt de nieuwe Hoge Vertegenwoordi ger voor het buitenlands beleid van de EU. De verwachte moeizame onder handelingen aan de dis in Brussel bleven tot ieders verrassing uit. In nauwelijks twee uur tijd schaarden de regeringsleiders zich unaniem achter de door de Zweedse EU-voorzitter Fredrik Reinfeldt op gestelde voordracht van het duo. Van Rompuy gold al dagenlang als de grote favoriet, maar het was tot het laatste onzeker of hij het ook zou halen. „Hoe moeilijk het ook voor mij is om hei: bestuur van Bel gië op te geven, ik zal deze taak uit overtuiging en met enthousiasme op mij nemen", zei de 62-jarige Belg. Hij zei zijn benoeming te zien als erkenning voor de rol van België in het hart van Europa. Van Rompuy zei gevraagd te zijn. Pre mier Jan Peter Balkenende, die ook als mogelijke kandidaat werd genoemd, zei blij te zijn dat er snel een besluit is gevallen en dat niet hoefde te worden gestemd. Hij noemde Van Rompuy 'een bewo gen politicus'. De premier zei niet teleurgesteld te zijn dat de functie van president aan hem voorbij is gegaan. „Teleurgesteld ben je al leen als je iets wilt." pagina 4 en 5: Balkenende is be schadigd pagina 8 en 9: EU kiest voor bleek duo als gezicht Europa - -- NIEUWVLIET-BAD - Het was eigenlijk maar kinder spel voor de twee mannen van de Explosievenop ruimingsdienst. Gisterochtend brachten ze op het strand bij Nieuwvliet-Bad drie anti-invasiemij- nen tot ontploffing. Daar draaien ze hun hand niet voor om: het duo vertrekt binnenkort naar Afganistan voor 'het echte werk'. De mijnen wa ren afgelopen zomer gevonden door een Duitse toerist. Omdat ruimen middenin het zomersei zoen wat onhandig was, werden de explosieven zolang veilig afgedekt. Gisteren werden ze weer opgegraven, naar de wa- terrand gebracht en daar, middenin een enorme hoop zand, één voor één onschadelijk gemaakt. Het leverde een paar flinke knallen en wat zand- fonteinen op. En een enkele teleurgestelde wan delaar, die zijn heil elders moest zoeken. foto Peter Nicolai GOES - De politie heeft woensdag in Goes tijdens een drugsactie vier aanhoudingen verricht. Het gaat om twee mannen en twee vrou wen tussen de 32 en 53 jaar. Al langere tijd kwamen er bij de politie signalen binnen dat er op verschillende locaties wordt ge deald in heroïne. De politie is daar om een onderzoek begonnen en dat heeft in de aanhoudingen gere sulteerd, maakte de politie giste ren bekend. Er werd in drie wonin gen in Goes huiszoeking gedaan en hierbij werden enkele tiental len grammen heroïne in beslag ge nomen. Alle verdachten zijn over gebracht naar politiecellen in To- rentijd en zitten nog vast. De politie doet in het belang van het onderzoek nog geen verdere mededelingen. BERLIJN - Politie in Duitsland en enkele andere landen hebben ver schillende arrestaties en huiszoe kingen gedaan in het kader van een grootschalig onderzoek naar een mogelijk gokschandaal in de grootste Europese voetbalcompeti ties. Dat heeft een aanklager uit Bochum gisteren bekendgemaakt. De mensen die zijn opgepakt wor den verdacht spelers, coaches, DEN HAAG - Tijdens het vertrouwe lijke gesprek met vijftig Tweede Ka merleden is koningin Beatrix haar boekje te buiten gegaan. Als lid van de regering had de vor stin géén kritiek mogen uiten op de werkwijze van de parlementa riërs. Dat stelt hoogleraar staats recht Paul Bovend'eert van de Rad- bouduniversiteit Nijmegen. Het informele onderhoud op Paleis Noordeinde leidde woensdag tot het vertrek van WD-Kamerlid Arend-Jan Boekestijn. Het Kamerlid had na afloop van het onderhoud uit de school ge klapt en WD-leider Mark Rutte sprak van 'een doodzonde'. pagina 5: hoogleraar: koningin ging boekje te buiten Het is goed dat de koningin een mening heeft reageer op www.pzc.nl reacties: 356 Oefenwedstrijden van Nederlands elftal zijn zinloos eens 65% oneens 35% Zeeland: 2, 3, 21 t/m 29; Binnenland: 4 t/m 7; Buitenland: 8 en 9; Beurs: 12; Eco nomie: 13; Meningen: 15; Infografiek: 17; Weer: 18; Strips: 19; Cultuur: 32; Sport: 33 t/m 37; Televisie: 38 en 39. Bijlage: Auto. scheidsrechters en officials te heb ben beïnvloed om zo de resultaten van voetbalduels te manipuleren. Het is niet duidelijk hoeveel ver dachten zijn gearresteerd en waar. Het parket van Bochum houdt vandaag samen met een vertegen woordiger van de Europese voet balbond Uefa een persconferentie waarin meer details worden vrijge geven. Word ook abonnee! Zie bon op pagina 2 of bel 088-013 99 10 8 711688 555530 WALCHEREN Wisselvallig maar zacht, 15° Hoog, hoger, hoogst Hoe haal je het in je hoofd! VRIJDAG 20 november 2009 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 251e jaargang nr. 274 - los nummer 1,50, zaterdag 2,20 Mercedes Coupé zoals het hoort Honda peinst niet over aangaan fusies Vernieuwde Mégane is sneller

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 1