Kerken trekken samen op Eindejaarsacties bij Imabo LOGUS! €9,9* 4Q57,50 ;1 €4.999,- I zeeland 127 II imabo 11 LOGUS II Nieuwe discussie over windmolens Stavenisse www.bruinsbruist.nl VOSMEER 600 Jubileumjaar verbroedert geloofsgemeenschappen CU gaat voor drie zetels met Van de Sande De magazijnen MOETEN leeg: va<°*n: S/er- \- langs?^ ^GStrdtinQ Lene\S I en profiteer! I vanaf Ook Sint Philipsland kan zijn lokale voetbalhelden verzamelen donderdag 19 november 2009 Oud-Vossemeer bestaat 600 jaar. Dat wordt vanaf eind december op grootse wijze gevierd. De vier vrijhe den van Roosevelt staan centraal tij dens hetfeestjaar. In een 4-delige ru briek blikt de PZC vooruit op de evenementen die aan deze vrijheden zijn gekoppeld. Vandaag deel 2: de vrijheid van godsdienst. door Rob Paardekam Oud-Vossemeer is, in te genstelling tot de ande re Thoolse dorpen, een mengelmoes van geloven. Katholieken, gereformeer den en gematigde protestanten le ven er naast elkaar. „En dat doen ze op een heel verdraagzame ma nier", weet Jos Hommel van de stichting Oud-Vossemeer 600 jaar. „Eigenlijk is dat nooit anders ge weest. Ik ben documenten tegenge komen waarin staat dat pastoor Vermeulen, die hier in de jaren ze ventig actief was, het contact leg gen met andere kerken als zijn be langrijkste taak zag. Vandaag de dag houden de ver schillende geloofsgemeenschap pen nog altijd rekening met elkaar. Neem het carnaval. De katholieke feestvierders beseffen dat veel dorpsgenoten daar niets mee heb ben. Daarom worden de zogehe ten Woaidaehen op vrijdag en za terdag gehouden. Op carnavalszon dag is het rustig in Oud-Vosse meer. De die hards kunnen altijd nog naar Bergen op Zoom. Ook de organisatoren van het feest jaar willen de verschillende gelo ven bij elkaar brengen. Daarin zijn ze glansrijk geslaagd. Neem de mu sical, die in april drie keer wordt opgevoerd in het kader van de vrij heid van godsdienst. „Daar doen alle drie de basisscholen aan mee", vertelt Jos Hommel. „En eigenlijk was daar helemaal niet zoveel over tuigingskracht voor nodig. Alle scholen waren meteen enthou siast. Het verdelen van de rollen is een veel groter probleem. Elke school wil een paar hoofdrolletjes. Dat is logisch." Onder de pijler 'vrijheid van gods dienst' valt verder een koren avond. Dat evenement komt voort uit een samenwerking tussen de gereformeerde kerk, de katholieke kerk en de hervormde gemeente. Ook het christelijke zangduo Elly Koor A58 is van de partij tijdens de korenavond. Verder treden het Schorre- koor uit Sint-Annaland en You Name It uit Bergen op Zoom op. en Rickert komt naar Vosmeer. „Verderop in het jaar, rond Kerst, is er ook nog een gezamenlijke kerkdienst", stelt Hommel. „Die vindt plaats in de hervormde kerk, omdat die het grootst is." De 'hele zware' kerken in het dorp doen overigens niet mee aan de di verse activiteiten. „Die hebben we niet binnenboord kunnen halen", verklaart Hommel. „Toch ben ik van mening dat we met de andere kerken een paar hele aardige activi teiten op touw hebben gezet." Q www.vosmeer600jaar.nl THOLEN - Bram van de Sande voert bij de komende gemeenteraadsver kiezingen opnieuw de lijst van de Christenunie in Tholen aan. Jaap Hage, eveneens afkomstig uit Tholen-stad, is door de leden op de tweede plaats van de kandida tenlijst geplaatst. Hage en Van de Sande vormen in de huidige raad de fractie van de CU. De partij hoopt in maart een der de zetel in de wacht te slepen. De gemeenteraad krijgt er twee zetels bij (van 19 naar 21) dus onrealis tisch lijkt die wens niet. „Boven dien hebben we een achterban die trouw gaat stemmen", meent se cretaris Kees van der Eist. Mariska van Deelen uit Tholen staat derde op de kandidatenlijst. Een wethouderskandidaat wijst de partij nog niet aan. „Dan zouden we vooruit lopen op de zaken", al dus Van der Eist. „Maar eventuele deelname aan een nieuwe coalitie gaan we niet uit de weg." itffff iMl p)rtC^ompleteN^I^/ badkamer V \van €7.500,-voor 1 inclusief twee wastafels douchecabine, wanddose, bad en tegels. A Vlissingen: Marie Curieweg 9-13, T 0118 - 69 00 25 Goes Noord: Albert Joachimikade 33, T 0113 - 21 54 01 Goes Zuid: Nobelweg 1, T 0113 - 24 95 29 www.logus.nl door Rob Paardekam STAVENISSE - Het laatste woord over de windmolens bij Stavenisse is nog steeds niet gesproken. Het college zal de gemeenteraad op nieuw verzoeken om in te stem men met de komst van vier turbi nes. De kans dat de raad daar nu wel mee instemt, lijkt echter nul komma nul. Na een maandenlange discussie be sloot een meerderheid van de ge meenteraad vier maanden geleden dat er geen windmolens mogen ko men aan de zuidoostkant van Sta venisse. Voor het college en initia tiefnemer Zeeuwind was dat een bittere pil. Die laatste diende on langs een verzoek in bij de ge meente om het besluit te herover wegen. Het college legt dat ver zoek nu neer bij de gemeenteraad. „Meer moet daar niet achter wor den gezocht", zegt een woordvoer der. „Als iemand zo'n verzoek tot heroverweging indient, wordt dat aan de gemeenteraad voorgelegd. Zo hebben we dat afgesproken." Veel zal Zeeuwind er niet mee op schieten, want de kans is nihil dat de raad opeens wel voor de wind molens is. „Ik kan me niet voorstel len dat wij ons standpunt verande ren", zegt Ellen van der Wal van de PvdA. Haar fractie stemde na lang wikken en wegen tegen de komst van de turbines. „Daarin is niets veranderd", zegt ze. „Over windmolens op andere plaatsen valt met ons te praten, want we zijn niet tegen windenergie. Een plek bij industrie of langs het ka naal is wellicht een optie. Op de kop van het eiland hoeven wat ons betreft geen nieuwe windmo lens te komen." ABT, CU en RFT zijn daar ook tegen. door Rob Paardekam SINT PHILIPSLAND - In navolging van de Spar in Rilland begint ook de supermarkt in Sint Philipsland een actie met voetbalplaatjes. Vol gend jaar kunnen klanten hun lo kale voetbalhelden verzamelen. Noad'67 werkt graag mee aan het project. Afgelopen zaterdag zijn de spelers van veel elftallen op de fo to gezet. De komende weken volgt de rest. Alle elftallen komen in het plakboek, van de allerkleinsten tot de veertig-plussers. Het is de bedoeling dat de spaarac tie in januari begint. Mensen die boodschappen doen bij de Spar krijgen, afhankelijk van het be drag, een aantal zakjes met voetbal plaatjes. Daarna begint het grote ruilen, zodat iedereen zijn verza- melalbum vol kan krijgen. De actie in Rilland is een groot suc ces. Spar-eigenaar De Neve liet on geveer 105.000 plaatjes drukken. 'ofkmnfr

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 83