tijd centraal in boek zeeland 123 BLAZERS berco Woningen bij boerderij Nisse in volgende fase en WO II Bax Beheer is snelste groeier GROTE KAPETTEN- ACTIE ALLES VOOR HALVE PRIJS!! 50% korting Dorpsraad attendeert werf op troep Oranje tulpenactie voor Koninginnedag Feestweek katholieke Open dag logeerhuis school gaat niet door voor dementerenden EVEN EEN TUSSENDOOR-AANBIEDING donderdag 19 november 2009 GOES - De Gazellen Award voor kleine bedrijven in zuidwest-Ne derland is dit jaar naar Bax Beheer in Goes gegaan. Deze internetshop voor licht- en geluidsapparatuur scoorde maar liefst een groei van 606 procent in de afgelopen vijf jaar. De Gazellen Awards worden uitgereikt aan bedrijven die meer jaren achtereen hard groeien. Ook Delta Impex in 's-Gravenpolder kreeg een Award. De aannemer in slibontwatering en afvalzuivering groeide 101 procent en kreeg de prijs in de categorie middelgrote bedrijven. Scheldepoort BV in Vlis- singen, de onderhouds en repara- tiewerf, won bij de grote bedrij ven. Installatiebedrijf Synto uit Goes viel net buiten de prijzen. VRIJDAG 20 NOV. T/M 27 NOV. diverse soorten/maten Zuidstr.116 W'kapelle 0118 571 212 door Raymond de Frel NISSE - De uitbreiding van Nisse met twaalf woningen is weer een stapje dichterbij. Bezwaarmakers tegen de bouw van vier starterswoningen, twee twee-onder-een-kap-woningen, twee hoekwoningen en vier vrij staande huizen nabij de karakteris tieke boerderij op de hoek van de Akerweg en de Van der Poest Cle- mentstraat hebben tot 2 december de tijd om zich bij de gemeente Borsele te melden. De starters- en hoekwoningen worden gerealiseerd in de vorm van een Zeeuwse boerenschuur. De twee-onder-een-kappers ogen als een boerderijwoning en ook de vrijstaande huizen krijgen een boe- renstijl. De bouw start na de zo mer van 2010. Volgende week dins dag is er vanaf 20.30 uur een infor matiebijeenkomst over het plan in 't Durpsuus aan het Dorpsplein. foto Gemeentearchief Schouwen-Duiveland gin van een onstuimige groei van het wegverkeer. Auto's, autobus sen en vrachtwagens namen ver voer van personen en goederen over, er kwamen steeds meer fiet sers en het Nederlandse wegennet werd stevig aangepakt. Het aantal passagiers van stoombo ten nam sterk af en na 1950 wer- het schip ingezet om de vele eva cués van Schouwen-Duiveland naar Rotterdam te vervoeren. Met de Minister werd ooit een toeris tisch (zomer-)veer tussen-Zierik- zee en Veere onderhouden. Het schip werd door de aanleg van dammen en bruggen overbodig en gesloopt. Het veer Zijpe-Anna Jaco- bapolder voer door tot 1988. WEMELDINGE Voorzitter Adrie Gijssel van de Oranjevereniging Wemeldinge is al vast begonnen met een actie voor 30 april, als de koningin op bezoek komt. „Ik heb zojuist 2000 oranje tulpen in de grond geplant, die bijna zeker rond Koninginnedag zullen bloeien", zegt Gijssel. Enke le Wemeldingenaren hebben zijn voorbeeld al gevolgd en hij hoopt dat daar nog meer bij komen. De oranje tulpen zijn Ballarina's en zijn per 100 te koop voor 8 euro bij Maatschappij Zuidweg in Schore. den de zo kenmerkende rookplui men op de waterwegen langzaam maar zeker zeldzamer. Bijl - in het dagelijks leven leraar maatschappij leer en geschiedenis - wil met het boek het verhaal vertellen van de stoombootdiensten en het belang van deze vorm van openbaar ver voer voor de economie. Naast de Provinciale stoombootdiensten ko men in het boek de belangrijke stoombootverbindingen aan bod, maar ook kleinere ondernemin gen. Bijl schat het aantal stoom bootmaatschappijen in de bloei tijd op tussen de honderd en twee honderd. „En dat liep van heel klei ne tot behoorlijk grote." Meer dan tweehonderd illustraties Het boek 'De tijd van de stoom bootdiensten. De opkomst van het massavervoer 1825-1950' is uitge voerd in A-4 formaat. Het boekwerk is ingenaaid, heeft een harde kaft en is fullcolour. Op 160 pagina's wordt een beeld geschetst van stoomboten en stoombootdiensten overal in Nederland. HEINKENSZAND Meer dan 200 illustraties zijn in het boek te vinden. In de boekhandel zal men vergeefs zoeken. Het boek kost 22,50 euro en is alleen te koop bij auteur Aart Bijl, die het boek in eigen beheer uitgeeft. Bestellen kan via a.bijl@planet of via de boekhandel. Het ISBN/EAN nr. is 978-90-800831-5-8. GOES De geplande feestweek rond het honderdjarige jubileum van de Jan van Schengenschool in Heinkens- zand gaat niet door. Enkele families kregen recentelijk te maken met sterfgevallen, waar door de school niet meer in een feeststemming is. Dat werd gister middag bekendgemaakt. Alle activi teiten zijn uitgesteld tot een latere datum. De katholieke school had een week gepland met gastspre kers, excursies, spelenmiddagen en optredens. SCHORE - De dorpsraad Schore gaat samen met de dorpsraad van Hansweert de medewerkers en di rectie van de scheepswerf in Hans- weert attent maken op het zwerfaf val langs de dijk. Dat zei secretaris Maaike Boone-Sinke gisteravond tijdens een informatiebijeenkomst van de dorpsraad Schore. „We hopen dat we de mensen bewust kunnen ma ken van de bende die er ligt. Het lijkt wel of ze hun lunchafval er de poneren." Ook wil de dorpsraad zich aansluiten bij de Week van Nederland Schoon 2010. Zwerfafval was een van de klach ten die uit de enquête onder Scho renaren van anderhalfjaar geleden kwamen. Het logeerhuis voor dementeren den in zorgcentrum Ter Valcke in Goes houdt vandaag een open dag. Het logeerhuis is in november 2006 in gebruik genomen en vangt regelmatig gasten op. Mensen met dementie die nog thuis wonen zijn voor een korte of langere periode van harte welkom in het logeer huis. Zo kan de partner even af stand nemen van zijn of haar vaak zware verzorgingstaak. Het logeerhuis is open van 16.00 tot 20.00 uur. lange vorststraat - goes

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 79