zeeland 127 Klachten over Oostmolenweg Eindejaarsacties bij Imabo LOGUS! €750 2*%S €4.999,- Studie naar schade oefenvluchten ROVZ controleert verlichting jUeqf htoH n'/tfvVo) mplete badkamer X.P/m \van €7.500,-voor p/«°" II 11 LOGUS II Culturele raad Borsele: Blijf in museumregeling Sier- bestrating vanaf Bax Beheer snelste groeier AFSLUITING Evaluatie verkeersmaatregel Oranje tulpenactie voor Koninginnedag De magazijnen MOETEN leeg: \N3Ï\^~ e^. y Kom langs! imabo donderdag 19 november 2009 door Raymond de Frel KLOETINCE - Waterschap Zeeuwse Eilanden evalueert vervroegd de af sluiting van de Abbekindersezand- weg in Kloetinge. De proef heeft in anderhalve maand al 113 bezwa ren opgeleverd. Aanvankelijk zouden na vier maan den conclusies worden getrokken, maar de klachtenregen zet het schap aan tot snellere actie. Op 5 oktober werden de Abbekinderse- zandweg, Groeweg, Spaanweg, Wrangeweg, Kasteelweg, Daniëls- weg en Stadhoekweg afgesloten voor doorgaand gemotoriseerd ver keer. De omgeving had al jaren last van sluipverkeer. Bedoeling van de af sluiting was om het verkeer via een deel van de Oostmolenweg naar de 's-Gravenpolderseweg te loodsen. De praktijk leert dat veel automobilisten juist de Oostmo lenweg richting de Patijnweg (N289) kiezen. Daarnaast werd de bereikbaarheid van de woonwijken rondom Abbe- kinderen slechter en kreeg het per soneel van gezondheidsinstelling Emergis te maken met langere reis tijden. Omwonenden trokken al snel na de verkeersmaatregel aan de bel. Kinderen die aan de Oost molenweg wonen overhandigden handtekeningen aan de gemeente Goes, omdat er veel te hard langs hun huizen wordt gereden. Wet houder Rinus Dieleman van de ge meente Goes maakt zich zorgen over de vermenging van snel en langzaam verkeer op de smalle Oostmolenweg. Om het effect van de maatregel te evalueren telt het waterschap mini maal drie aaneengesloten weken verkeer op de Oostmolenweg, Ab- bekindersezandweg (twee loca ties), Groeweg, Spaanweg, Goese- straatweg en Ruilverkavelingsweg. Op deze wegen is ook vóór de in voering van de wegafsluitingen ge teld, waardoor precies kan worden bekeken waar er meer verkeer rijdt. Ook de rijsnelheden worden in de gaten gehouden. De bewoners in het afgesloten gebied krijgen een vragenlijst toegestuurd. De conclusies uit de metingen, uit komsten uit de enquête en ziens wijzen moeten in januari 2010 lei den tot een besluit over een defini tieve afsluiting van de wegen. door Maurits Sep OOSTKAPELLE - De oefenvluchten van de luchtmacht boven de Man teling van Walcheren moeten stop pen als ze schadelijk zijn voor plan ten en dieren in het natuurgebied. Het Ministerie van Defensie laat nu onderzoeken welke gevolgen de vluchten hebben op dieren. Dat bleek gisteravond op een infor matiebijeenkomst over het maken van een beheersplan voor de Man teling. Daarin komt te staan wat wel en niet mag in het natuurge bied. Het plan moet er komen om dat het Walcherse natuurgebied is aangewezen als Natura 2000-ge- bied en dus extra bescherming ver dient. De provincie moet zorgen dat dat plan in juli 2010 in concept klaar is en betrekt omwonenden, BIJ NADER In de berichtgeving over zorgen over Mondragon is helaas een fout geslopen. Abusievelijk is vermeld dat de kwestie aanhangig gemaakt was door het CDA. Dit is onjuist, het was de fractie van Alert die de vragen heeft ge steld over de toekomst van het pand, nu daar geen restaurant en hotel kan komen. grondeigenaren en belanghebben den bij het bedenken van beheers maatregelen. Omwonenden van de Manteling vroegen zich af of ook wordt geke ken naar wat er net buiten en zelfs boven het gebied gebeurt. Daarbij werd gedoeld op de oefenvluchten van luchtmachtpiloten van de vliegbasis Woensdrecht. Volgens Bouke Boersma onderzoekt Defen sie nu de effecten daarvan ten op zichte van de bescherming die het ministerie van Landbouw, Natuur en Voedselkwaliteit biedt aan de Manteling. Ook activiteiten net buiten de Manteling zullen streng worden beoordeeld op eventuele schade op planten en dieren, stelde hij. Volgens de provincie gaat de Man teling niet 'op slot' en blijft het ge bied net zo toegankelijk als nu. WEMELDINGE Voorzitter Adrie Gijssel van de Oranjevereniging Wemeldïnge is al vast begonnen met een actie voor 30 april, als de Koningin op bezoek komt. De oranje tulpen zijn Ballari- na's en zijn per 100 te koop voor 8 euro bij Maatschappij Zuidweg in Schore. TERNEUZEN - Het Regionaal Or gaan Verkeersveiligheid en het Zeeuws Coördinatiepunt Fiets for meren vanaf maandag 23 novem ber weer 'overvalteams' om de ver lichting van fietsers te controleren. De verlichtingscampagne gaat van start op scholengemeenschap Pon tes Pieter Zeeman in Zierikzee, maar na dat startsein kunnen de controleteams ook overal elders in Zeeland opduiken. Fietsers zonder goede verlichting krijgen een waar schuwing; wielrijders die wel goed te zien zijn voor mede-verkeers deelnemers maken kans op een 'avontuur in het donker'. Ze krij gen een KansLichtKaart, waarmee bioscoopkaartjes of een home-ci- nemaset kan worden gewonnen. Op de site www.vakerveiligfiet- sen.nl is alle informatie te vinden. bad en tegels. A Vlissingen: Marie Curieweg 9-13, T 0118 - 69 00 25 Goes Noord: Albert Joachimikade 33, T 0113 - 21 54 01 Goes Zuid: Nobelweg 1, T 0113 - 24 95 29 www.logus.nl door Frank Balkenende HEINKENSZAND - De Culturele Raad Borsele wil dat de gemeente Borsele deelnemer blijft in de ge meenschappelijke regeling Mu seum Zuid- en Noord-Beveland (museum in Goes en fruitteeltmu seum in Kapelle). Het Borselse college van B en W is van plan het samenwerkingsver band van vier Bevelandse gemeen ten te verlaten. Een voorstel is naar de gemeenteraad gestuurd, die zich daar 3 december over buigt. Volgens de Culturele Raad zal de uittreding van Borsele een aderla ting betekenen voor het behoud van regionaal cultureel erfgoed. Bo vendien is het een toeristische en slechtweervoorziening, stelt de raad. Hij denkt ook dat het beleids plan van het museumbestuur juist tot beter opgezette en beter be zochte Bevelandse musea zal lei den. De Culturele Raad Borsele doet dan ook een dringend beroep op de gemeenteraad om donder dag 3 december het collegevoorstel naast neer te leggen. Het college van B en W daarentegen zegt al sinds 2000 voor verbetering van met name het museum in Goes te pleiten en de bestuursvorm te ver anderen in een stichting, wat overi gens inmiddels een doel is van het museumbestuur. Ook de Goese raad is voor een stichting. Het is het Borselse colle ge de a^elopen jaren te langzaam gegaan, blijkt uit het raadsvoorstel. Verder wordt geklaagd over het ge ringe aantal (betalende) bezoekers (rond de 10.000 per jaar), wat de kosten van de deelnemende ge meente Borsele, Goes, Kapelle ên Noord-Beveland niet omlaag brengt. Borsele betaalt momenteel bijna 82.000 euro, een bedrag dat vol gens het college 25 procent hoger ligt dan was geraamd. Verdere professionalisering van beide musea drijft de bijdrage op. De lasten stijgen met 68.000 euro. GOES - De Gazellen Award voor kleine bedrijven in zuidwest-Neder land is dit jaar naar Bax Beheer uit Goes gegaan. Deze internetshop voor licht- en geluidsapparatuur scoorde maar liefst een groei van 606 procent in de afgelopen vijf jaar. De Gazellen Awards worden uitgereikt aan bedrijven die meer ja ren achtereen hard groeien. Ook Delta Impex uit 's-Gravenpolder kreeg een Award. De aannemer in slibontwatering en afvalzuivering groeide 101 procent. Scheldepoort BV in Vlissingen, de onderhouds en reparatiewerf, won bij de grote bedrijven. Installatiebedrijf Synto uit Goes viel net buiten de prijzen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 67