zeeland 123 terwijl bedrijven doorwerken BLAZERS berco Kandidaten voor lijst van VVD vastgesteld Gemeente wil overleg ondernemers ALLES VOOR HALVE PRIJS!! GROTE KARPETTEN- ACTIE 50% korting Dode man geen slachtoffer misdrijf Afspraken over NK Veldloop EVEN EEN TUSSENDOOR-AANBIEDING donderdag 19 november 2009 S Zuidstr.116 W'kapelle 0118 571 212 Goes Marconistraat 13 (0113) 22 41 13 VRIJDAG 20 NOV. T/M 27 NOV. diverse soorten/maten Verplaatsen van bedrijven gaat verschrikkelijk veel geld Het is niet de primaire insteek van de gemeente om kosten. VBZ-voorzifcter Piet Warnar bedrijven te Verplaatsen, ambtenaar Ronald van Vooren sluit aan bij het Rollandthof een stuk verderop. Clarijs: „De bewo ners van de Zaagmolen houden hun vrij uitzicht, want na verplaat sing van het busstation naar het Business Park en de sloop van de Trambaan komt hier een parkje." De verplaatsing van het busstation sluit aan bij de wens van bewo ners van de wijk Malta. Die willen de busroute verleggen van de Ca- landweg naar de N59. „Het is ook niet allemaal nieuw, wat er in mijn plan staat. Het gaat ook om het als een puzzel in elkaar passen van bestaande plannen." Zo'n opvallende combinatie maak te Clarijs ook met de ideeën van ir. Leo Boom uit Burgh-Haamstede die opperde het gemaal te slopen en 't Sas weer door te laten stro men in de bedding van de Gouwe. „Als die tot aan het haventje van Bommenede wordt doorgetrok ken, krijg je in Zierikzee niét al leen pleziervaart vanaf de Ooster- schelde, maar ook vanaf de Greve- lingen." Met de doorstroom naar de Gouwe kan in het Havenkanaal niet meer worden volstaan met een keersluis. Dat zou een schut sluis moeten worden. Clarijs: „Dat biedt weer mogelijkheden om plan West over de sluis te verbin den met industrieterrein De Zuid hoek. Als je dat hebt gedaan, dan kun je aan de Nieuwe Haven een richtingsverkeer instellen, want in het westen heb je een nieuwe ont sluiting. Dat eenrichtingsverkeer maakt de brug bij de Zuidhaven poort autovrij en dat komt weer mooi uit omdat die voor de scheepvaart vaker zal moeten ope nen." Clarijs realiseert zich dat behalve een schutsluis ook bruggen en een aquaduct onder de N59 nodig zijn. „Het plan bestaat daarom uit fa sen. Op termijn zul je toch wat moeten doen. Dit is een idee, een aanzet. )e moet érgens beginnen." Haven en sluis zierikzee - Ad Verseput uit Renes- se is de lijsttrekker voor de VVD bij de komende gemeenteraadsver kiezingen. Ad Verseput is de huidi ge wethouder economische zaken en toerisme. Verseput is ook straks weer de kandidaat-wethouder. Op de tweede plaats staat Dick Meulblok uit Burgh-Haamstede. Meulblok zit al geruime tijd in de gemeenteraad. Op plek drie staat Wout van den Berg uit Bruinisse. De mosselvoorman gaat zijn twee de periode in. De eerste nieuwko mer staat op plaats vier: Marianne Ketting uit Bruinisse. Zij werkt bij defensie en het Welzijnshuis en heeft een eigen coachingpraktijk. Ook plaats vijf is toebedeeld aan een nieuwkomer: Tom Soeters. Huidig raadslid Henk Coomans uit Scharendijke staat op de zesde plaats. Daarmee lijkt voor hem een einde te komen aan een lange politieke loopbaan. Coomans heeft nog wel gepro beerd hoger op de lijst te komen. Hij kreeg daarvoor steun vanuit de recreatiesector. Door Coomans op een (vooralsnog) onverkiesbare plaats te zetten, verdwijnt de re creatiesector uit de gemeenteraad. De enige andere recreatieonderne mer in de gemeenteraad - Floor Fonteyne van de PvdA - staat op de voorlopige kandidatenlijst ook op een onverkiesbare plaats. wemeldinge - De dode man die af gelopen zaterdagavond is aange troffen in een woning aan de Oos telijke Kanaalweg in Wemeldinge is niet door een misdrijf om het le ven gekomen. Dat meldt de politie. Na uitvoerig technisch onderzoek in de woning en sectie op het lichaam van het slachtoffer is ge bleken dat de man is overleden aan de gevolgen van een val van een trap in de woning. Het slachtoffer was 48 jaar en af komstig uit Polen. De jachthaven in 't Sas geeft plaats aan 100 tot 120 boten. Er komt ook aan aanlegsteiger voor de deur van Rollandthof. Discussies over een jachthaven in 't Sas stuiten vaak op een vermoe de drempel in het fundament van de brug bij de Zuidhavenpoort. Vol gens Clarijs is er geen drempel. De jachthaven 't Sas krijgt ook een openbare trailerhelling. Met een schutsluis in het Havenka naal is Zierikzee geen getijdehaven meer. Als aan de Grevelingenzijde bij Bommenede ook een sluis wordt gebouwd, blijft het water in de her stelde Gouwe zoet. Over de nieuwe sluis kan een weg worden aangelegd die plan West verbindt met het industrieterrein. Volgens Clarijs is deze nieuwe ver binding ook vanwege de veilig heid nodig. Plan West krijgt hier mee een alternatief voor de Laan van St. Hilaire als vluchtweg. Van Vooren (links) reageert op presentator Clarijs. foto Dirk-Jan Gjeitema ZIERIKZEE - „In dit alternatief zit ten veel overeenkomsten met ons plan. We moeten kijken waar wij elkaar kunnen vinden." Dat zei gemeentelijk projectmana ger Ronald van Vooren gistermid dag als reactie op plan Woning bouw 't Sas van de Vereniging Be drijvenpark Zuid (VBZ). Van Vooren zei ook dat het 'niet de primaire insteek' van de ge meente is om bedrijven te verplaat sen wanneer aan 't Sas woningen worden gebouwd. Zoals de gemee- telijke plannen er nu bij liggen, valt er volgens Van Vooren slechts één bedrijf in de cirkel waarin voor toekomstige bewoners over last kan worden verwacht. „Maar als bedrijven bijvoorbeeld willen uitbreiden, kan de gemeente een andere locatie bieden." In zijn welkomstwoord liet VBZ-voorzitter Piet Warnar er geen misverstand over bestaan dat het hele plan is bedacht om te voorkomen dat het tot bedrijfsver- plaatsing komt. Hij zei te verwach ten dat Saman, Precisiewerk, -Quant, Tamerus, Airpack en Esse- link binnen tien jaar moeten ver kassen. „En dat gaat verschrikke lijk veel geld kosten." Wat het alter natief van de VBZ gaat kosten, werd gistermiddag tijdens de pre sentatie niet duidelijk. ZIERIKZEE - Om achteraf stennis over financiën te voorkomen, heb ben de gemeenten Noord-Beve land, Veere en Schouwen-Duive- land afspraken gemaakt over de ri sico's van het NK Veldloop voor gemeenteambtenaren. Eventuele tekorten worden ver deeld over de drie gemeenten. Mocht er geld over zijn, dan gaat dit naar de Cliniclowns. Tot nu toe leverde de organisatie van het NK altijd een financieel voordeel op. De drie gemeenten gaan er ook nu vanuit dat er geen negatief saldo zal overblijven. Maar omdat op Neeltje Jans nau welijks faciliteiten zijn, lopen de kosten voor de organisatie nu wel hoog op. Dat vergroot de kans op een financieel nadeel. Aan het NK Veldloop voor ge meenteambtenaren doen naar ver wachting 4000 deelnemers mee. het kampioenschap wordt op 31 maart 2010 gehouden. Calandweg Kreek de Gouwe Wordt in ere hersteld. Willem Adriaansens schets Clarijs en Clarijs lange vorststraat - goes

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 63