Automatisme bij subsidies voorbij PRESTATIE Gewijzigd subsidiebeleid maakt weg vrij voor nieuwe initiatieven Ringsteken op de duofiets geeft veel vermaak 22 en 23 déDRVKKERY Lichaam gevonden in Oosterschelde almanak Kinderslot door Melita Lanting zierikzee - Het is afgelopen met het automatisme in het subsidiebe leid. Het college heeft de nieuwe kaders vastgesteld en daaruit blijkt dat subsidie in de toekomst gekop peld wordt aan prestatie. Met het invoeren van een nieuw subsidiebeleid komt geld vrij om nieuwe initiatieven de honoreren. Het gemeentelijk subsidiebeleid zat al jaren op slot. „En het is geen bezuiniging", zegt wethouder Gil les Houtekamer. „Het budget blijft hetzelfde. Maar straks worden al leen zaken gesubsidieerd die een toegevoegde waarde hebben voor de samenleving." Ontmoeting, ontspanning, ont plooiing met een hoog gezellig heids- en hobbymatig karakter ko men niet meer voor subsidie in aanmerking. Dat betekent bijvoor beeld dat een kerstmiddag van een vrouwenvereniging geen subsidie meer krijgt, maar als alle vrou wenorganisaties samen een thema bijeenkomst houden over religieu ze feestdagen voor een beter on derling begrip, kan er mogelijk wel geld beschikbaar komen. Met het nieuwe subsidiebeleid moeten clubs en verenigingen in beginsel zelf zorgen voor voldoen de geld om de eigen organisatie in stand te houden en minder de hand ophouden bij de overheid. Als er toch subsidie wordt gege ven, dan worden vooraf afspraken gemaakt over de prestatie (de acti viteit) die de subsidieaanvrager moet leveren. Vernieuwing is be langrijk, evenals het aansluiten bij het gemeentelijk beleid. Een deel van het subsidiebudget zal straks via de dorpsraden ver deeld worden. Dan gaat het om subsidies voor volksfeesten, tradi tie en folklore. „Dat is bijvoor beeld de strao, de Burghse dag of Koninginnedag", zegt Houteka mer. „Maar dat geld is wel geoor merkt en kan niet aan iets anders uitgegeven worden." Alle clubs die nu subsidie ontvan gen, merken er het komende jaar nog niets van. Pas in 2011 wordt de geldkraan (deels) dichtgedraaid voor alle clubs die niet langer voor subsidie in aanmerking komen. Eind 2012 moet het hele bedrag zijn afgebouwd. De gemeenteraad moet het beleid nog vaststellen. Donderdag 19 november 2009 Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl Wonen en spelen aan 't Sas terwijl bedrijven doorwerken Faunabescherming staakt zaak tegen mosselvisserij BURCH-HAAMSTEDE - Druk was het gisteren in de recreatiezaal van zorgcentrum Duinoord in Burgh-Haamstede. Van de negentig bewoners van het zorgcentrum waren er volgens activi teitenbegeleidster Marion Seinen zo'n zestig present om de allereerste wedstrijd ringste ken per duo-fiets mee te maken. Spektakel gegarandeerd, want naast de - elek trisch aangedreven duo-fiets - werden ook rol stoelen gebruikt als vurig ros. Twintig Duin oordbewoners gingen de strijd met elkaar aan en uiteindelijk bleek mevrouw D. de Rijke-Da- lebout het meest succesvol. Zij werd winnaar van de traditionele 'zoete koeke'. De troostprijs 'Duinoord-pollepel' ging naar M. Pieterman. De proef met het ringsteken per duo-fiets was dermate succesvol, dat nu al besloten is er volgend jaar een maandelijks evenement van te maken. foto Dirk-Jan Gjeltema Markt 51 Middelburg T0118 886 886 kerkwerve - Een stoffelijk over schot is gisterochtend aangespoeld nabij café-restaurant De Heeren keet in Moriaanshoofd. De politie legt een verband met een 41-jarige man uit Zierikzee die al enige tijd werd vermist. Verder onderzoek moet honderd procent zekerheid geven over de identiteit. Ook de doodsoorzaak van de man wordt onderzocht. Tip? redactie@pzc.nl Het was hoog tijd, besloot die Mid delburger, van beroep politieman, om eens naar een nieuwe auto te kij ken. Immers, soms moet een Man zich verwennen. En met die gedachte in het achterhoofd toog hij naar de showroom, waar het opmerkelijk stil was. Dat gaf hem alle gelegenheid om eens op zijn gemakje langs de ver schillende modellen te struinen. Eén model trok zijn bijzondere aandacht. Een mooi glanzend automobiel, zo als hij later thuis verklaarde, met ge tint glas. Vermetel besloot hij achter het stuur plaats te nemen. En toen gebeurde hetde sloten vielen in het kinderslot. Hij had geen contactsleu tel en geen mobiele telefoon. Drie kwartier heeft hij daar onopgemerkt gezeten, want ja, 'getint glas'. donderdag 19 nov. 19.30-20.30 uur j zaterdag 21 nov. 12.00-16.00 uur Kinderen willen j Speldemonstratie opgevoed worden Game Master-Opera boekpresentatie, Marieke Vandepitte j zaterdag 21 nov. 15.00-16,30 uur j The Black Atlantic I kamerpop boeken bestellen? www.drukkerijmidtlelburg.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 61