6 weer voorzichtig vooruit sport 137 Sterke bowlers naar Open Middelburgse Hoek test Traoré in duel met Willebroek De Parel verliest derby W ÜHt'l R W IBIB Atleet Ramzi moet goud inleveren Olsen assistent Van 't Schip Wickmayer en Malisse vechten schorsing aan Twente beloont Stam met beter contract Zesde plaats Stam en Schep Met 2.50.18 uur, gelopen in 2007, is Theo Rabout de nummer 6 op de rang lijst aller tijden van de Kustmarathon. 'Je begrijpt dat ik niet de gezelligste jongen was om mee samen te leven' Theo Rabout De sportieve top vijf van Theo Rabout 6 oktober 2007 Derde plaats en eerste Zeeuw in de Kustmarathon in 2.50.18. Toelichting: deze dag klopte alles. Ondanks de grote (media-) aandacht kon ik de druk goed aan en was ik deze dag volledig in balans. Een dag waarop de mentale en fysieke gesteldheid een unieke eenheid vormden. 1500 meter Vlissingen. PR van 3.59,30. Toelichting: Na maandenlange specifieke trainingen nam ik na haaswerk van Pascal Meerman en Patrick van Queckelberghe de duik onder magische grens van vier minuten. 3000 meter Papendal Games. PR van 8.37,11. Toelichting: Na 100 meter liep ik helemaal achteraan. Voor volle tribunes wilde ik niet afgaan. Ik beet me vast in de groep en liep zo een vet persoonlijk record. Derde plaats in de Kustmarathon. Toelichting: Vanuit de achter grond opgerukt naar de derde plaats. Sportief gezien wellicht een betere prestatie dan in 2007, maar vanwege de spectaculaire winst van Sébastièn Schletterer minder belicht. Felix Binicewicz bron René van Stee foto's Peter Nicolai en Ruben Oreel nergens op vast. Heel misschien verschijnt hij eind deze maand aan de start van de Elderschanscross, een wedstrijd die hij de laatste twintig jaar nooit miste. Of wel licht bij de Halve van Cadzand be gin februari 2010. Om de zege zal hij dan zeker niet meestrijden. „Voorlopig zal ik het moeten hou den bij de olympische gedachte: deelnemen is belangrijker dan win nen." LAUSANNEN De atleet Rashid Ramzi moet zijn gouden medaille, behaald tijdens de Olympische Spelen van 2008 in Peking, inleveren. De winnaar van de 1500 meter die uitkomt voor Bahrein, werd in april betrapt op doping. Bij Ramzi werden bij een hercontrole sporen van het verbo den middel Cera gevonden. Cera is een vorm van epo, dat voor extra rode bloedlichaampjes zorgt. SYDNEY Oud-Ajacied en veelvoudig Deens international Jesper Olsen wordt een van de twee assistenten van John van 't Schip bij Melbourne Heart. Ante Milicic, voormalig Au stralisch international en als speler nog actief voor NAC, is de andere assistent. Van 't Schip debuteert komend jaar met Melbourne Heart in de A-Lea gue. LAUSANNE De Belgische tennissers Yanina Wickmayer en Xavier Malisse heb ben bij het sporttribunaal CAS be roep aangetekend tegen de schor sing van een jaar die het Vlaams Doping Tribunaal hen oplegde. Wickmayer had drie keer via de zo genoemde whereabouts verzuimd haar verblijfplaats op te geven. Ma lisse beging die overtreding twee keer, maar miste ook een controle. ENSCHEDE FC Twente heeft het contract van Ronnie Stam opgewaardeerd. De 25-jarige verdediger wordt met een hoger salaris beloond voor zijn goe de prestaties. Stam weigert vooralsnog om zijn tot medio 2012 doorlopende con tract te verlengen. FC Twente gaat in het voorjaar opnieuw met Stam om de tafel zitten om te praten over contractverlenging. door Koen de Vries MIDDELBURG - De twintigste editie van de Open Middelburgse bow lingkampioenschappen mag zich verheugen in een grote belangstel ling. Voor het evenement dat afge lopen zaterdag begon en komende zondag zijn finaledag heeft, heb ben 150 bowlers ingeschreven. Dat is aanmerkelijk meer dan bij menig ander bowlingtoernooi van naam. Bij vele loopt de animo te rug. In bowling De Kruitmolen in Middelburg wordt gestreden in twee klassen: de eerste klasse en de tweede klasse. In de eerste klas se komen de nationale en interna tionale toppers uit. Velen van hen hebben de weg naar Middelburg gevonden, onder wie oud-win naars Remco Verboon, Gert-Jan van Baest en Marco Koopal. Ook de sterke Zeeuwen Rens Vader en André Reijerse zijn van de partij. Uit Duitsland komt voormalig winnaar Harold Punessen en uit België oud-Europees kampioen Chris van Damme. De Open Middelburgse kampioen schappen zijn onderdeel van de na tionale bowlingtoer. Degene die in deze serie wedstrijden het best presteert, mag naar de World Cup. Enkele toppers zijn in de voorron den al in actie gekomen. Gert-Jan van Baest was uitstekend op dreef. Hij ging gisteren aan het begin van de avond met het hoge gemiddel de van 224 aan de leiding. Hij had geen enkele moeite met het lastige oliepatroon dat op de banen is aan gebracht. Tweede staat de Belg Van Damme met 217. Bevelander André Reijerse deed het een stuk minder. Hij staat zeventiende met 183. De beste zestien kwalificeren zich voor de halve finales, die zon dagmorgen worden gehouden. Om 14.00 uur begint de finale. 5000 meter in Ninove. PR van 14.58,90. Toelichting: De afsluiting van een intensief baanseizoen. Tot mijn verrassing slechtte ik voor de eerste en enige keer de grens van vijftien minuten. donderdag 19 november 2009 door Barry van der Hooft terneuzen - De technische staf van hoofdklasser Hoek wil van avond tijdens het oefenduel met Willebroek aanvaller Ousmane Traoré testen. De Senegalees staat sinds de zo mer van 2008 onder contract bij Beveren, maar is daar op een zij spoor beland. Traoré leeft in on min met trainer Johan Boskamp en maakt daardoor geen deel meer uit van de A-selectie. Beveren moet Traoré nog wel toestemming geven om vanavond het shirt van Hoek aan te trekken. De 24-jarige Senegalees is een linksbenige aanvaller, die in het verleden vooral in de lagere Franse divisies speelde. Zijn laatste Franse club was Sainte-Anne de Reims, dat destijds uitkwam op het zesde niveau. Traoré scoorde in het sei zoen 2007/2008 negentien keer in 21 wedstrijden en verdiende daar mee een transfer naar Beveren. In zijn eerste seizoen speelde hij 25 competitieduels, waarin hij vier keer scoorde. Het duel tussen Hoek en Wille broek begint vanavond om 19.30 uur. sas van cent - De streekderby in de derde divisie driebanden tus sen Bottles/De Parel en De Stene Brug werd een duidelijke 2-6-over- winning voor de bezoekers. Op de borden een en twee waren knappe partijen te zien, die voor beide teams twee partijpunten op leverden. Christiaan De Mil (1.029) was voor de thuisploeg nog ster ker dan Piet Koek, die ondanks •0.705 geen kans kreeg. Cor de Jonge overkwam hetzelfde tegen Wim de Kok hoewel hier de verschillen heel wat kleiner waren, één carambole om precies te zijn: 0.755 om 0.777- De punten op de borden drie en vier waren zonder discussie voor de bezoekers. Edwin Geluk en Ar- jo Hollestelle waren veel te sterk voor Peter Snelders en Cees Baum- garte. munchen - De Nederlandse baan renners Danny Stam en Peter Schep zijn dinsdag als vierde geëin digd in de zesdaagse van Mün- chen. Op de slotavond heroverden de Zwitsers Bruno Risi en Franco Marvulli de leiding op de Denen Alex Rasmussen en Michael Mork- ov. Voor Risi betekende het zijn negende overwinning in de Zuid-Duitse stad.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 57