Scholen in Biervliet overwegen samengaan Aangepast vervoer een Willeke geeft vrouwen uiterlijk terug i 22 Rommelmarkt in Goede Herder Kerk Open kampioenendag postduivenvereniging Wintermarkt van AC Zeeuws-Vlaanderen Discotheek The Limit houdt Grand Opening Vrije school begint weer Speelgoedbank almanak Kinderslot donderdag 19 november 2009 'Dit is een heel goed initiatief, omdat de meeste mensen niet weten welke mogelijkheden er allemaal zijn.' Herman van Kouteren (Anbo Groot Hulst) door Martijn de Koning Gravemaker van De Maaties wii- BIERVLIET - De twee basisscholen in Biervliet overwegen intensiever te gaan samenwerken. Dat zou zelfs kunnen leiden tot een fusie van obs De Maatjes en rk De Kom- me. Volgende week woensdag wor den ouders van de huidige leerlin gen om hun mening gevraagd tij dens een bijeenkomst. In Biervliet zijn tamelijk vergevor derde plannen om een brede school te bouwen. De twee basis scholen krijgen daar onderdak. „Dit is dus hét moment om naar onze toekomst te kijken", zegt di rectum Ruud Huisman van De Komme. Hij en zijn collega Judith TERNEUZEN In en om de Goede Herder Kerk aan de Koninginnelaan 4 is mor gen en zaterdag de grote rommel markt. De opbrengst gaat naar het onderhoud van de gebouwen. Dit onderhoud is een steeds zwaardere kostenpost. Er is een grote collectie van de meest uiteenlopende zaken bijeengebracht. De markt is op vrij dag van 13.30 tot 17.00 uur en op za terdag van 09.00 tot 14.00 uur. HEIKANT Postduivenvereniging De Postduif in Heikant houdt zondag een kam pioenendag. De activiteit in ge meenschapscentrum 't Heike staat open voor alle liefhebbers uit de re gio. De duiven worden tussen 10.00 en 11.00 uur ingekorfd en in stands van drie duiven gekeurd. De expositie begint om 13.30 uur. 's Middags is er ook een bonnenver koop van kampioenen. MEEST GELEZEN 1Paar geniet pas kort van pensioen 2. Volkstuinders IJzendijke op straat 3. Burger meer centraal PvdA-Sluis STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Stem op stelling op pzc.nl/regio/zeeuws-vlaanderen Gravemaker van De Maatjes wij zen op de prognoses voor de scho len, die nu allebei een kleine ze ventig leerlingen hebben. Dat cij fer gaat in de toekomst waarschijn lijk omlaag. „Dat zou er bijvoor beeld toe kunnen leiden dat er straks twee aparte kleutergroepen van drie kinderen in hetzelfde ge bouw les krijgen. Je moet je afvra gen of je dat wil", zegt Gravema ker. De directeuren wijzen er op dat beide schoolteams nog geen standpunt hebben ingenomen. Gravemaker: „We wachten eerst de mening van de ouders af. Mede met hun standpunt stappen we naar de schoolbesturen en kunnen er werkgroepen aan de slag." TERNEUZEN Het AC Zeeuws-Vlaanderen houdt zaterdag 28 november een winter markt in het businesspark aan de Haarmanweg. Dit centrum biedt dagbesteding aan mensen met een lichamelijke functiebeperking. Producten als voederhuisjes en di verse soorten kaarsen worden tus sen 09.30 uur en 15.30 uur tentoon gesteld. IJZENDIJKE Discotheek The Limit in buurt schap Mollekot bij IJzendijke opent zaterdagavond voor het eerst de deuren. The Limit is, na een grondi ge opknapbeurt, de opvolger van discotheek La Mar. De 'Grapd Opening' begint om 21.00 uur. Er rijdt een gratis disco bus vanaf verschillende plekken in Zeeuws-Vlaanderen. Hét schema is te vinden op www.thelimit.nl. TERNEUZEN De Vrije School begint, na het suc ces van de voorgaande jaren, ook nu weer een 'Speelgoedbank voor de Voedselbank'. Mensen die speelgoed over heb ben, kunnen dit doordeweeks tus sen 08.30 en 15.00 uur naar de Zon- neschool aan de Handellaan in Ter- neuzen brengen. Het ingezamelde speelgoed wordt op 2 december meegegeven met de voedselpakket ten van de voedselbank. De inzame lingsactie duurt tot 1 december. Al le Zeeuws-Vlaamse kinderen kun nen meedoen. Het was hoog tijd, besloot die Mid delburger, van beroep politieman, om eens naar een nieuwe auto te kij ken. Immers, soms moeteen man zich verwennen. En met die gedachte in het achterhoofd toog hij naar de showroom, waar het opmerkelijk stil was. Dat gaf hem alle gelegenheid om eens op zijn gemakje langs de ver schillende modellen te struinen. Eén model trok zijn bijzondere aandacht. Een mooi glanzend automobiel, zo als hij later thuis verklaarde, met ge tint glas. Vermetel besloot hij achter het stuurplaats te nemen. En toen gebeurde het; de sloten vielen in het kinderslot. Hij had geen contactsleu tel en geen mobiele telefoon. Drie kwartier heeft hij daar onopgemerkt gezeten, want ja, 'getint glas'. De rolstoel is niet alleen een vervoermiddel, maar kan zelfs gebruikt worden om te stijldansen, zoals gisteren bleek uit deze demonstratie in de foyer van Den Dullaert in Hulst. foto's Peter Nicolai Tip? redactie@pzc.nl KOEWACHT - Willeke Pietersma van 'De Haarzaak' in Koewacht heeft deze week de eerste LEF Award van de Algemene Neder landse Kappersorganisatie (AN- KO) gewonnen. Pietersma zet zich al jaren uitsluitend in voor men sen met haar- en hoofdhuidproble men. Onlangs richtte ze dé stichting 'Haar Geluk' op. Vrouwen die door chemotherapie hun haar heb ben verloren, krijgen een nieuw haarwerk. Ze spreekt bewust niet van een pruik. „Pruiken zijn voor het toneel en voor carnaval. Ik zorg ervoor dat deze vrouwen hun vertrouwde uiterlijk weer terugkrij gen. Dat heeft te maken met eigen waarde. Ik ben daarom heel blij met de prijs." Willeke Pietersma van 'De Haarzaak' in Koewacht: „Vrouwen krijgen hun ei genwaarde weer terug." foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 46