361 sport Theo Rabout kijkt Heister naar Real Madrid van het tafeltennis Theo Rabout heeft twee jaar niet zon der pijn kunnen hardlopen. Nu lijkt hij van alle ellende verlost. Eduardo langer bij Arsenal Van der Meet j klaar in Esperance ACfltP*l,S donderdag 19 november 2009 Danny Heister kon het aanbod van Borussia Düsseldorf niet weigeren. foto Marcel van Hoorn/ANP ARNHEM - Danny Heister verruilt zijn positie als bondscoach van de Nederlandse mannentafeltennis- ploeg in juli 2010 voor een baan als trainer bij de Duitse landskam pioen Borussia Düsseldorf Heister stopt na het EK in mei 2010 in Moskou. De Arnhemmer hield de overeen komst met Düsseldorf een tijdje geheim, maar lichtte wel de tafel- tennisbond in. Hij zegt geen idee te hebben wie zijn opvolger wordt. „Ik ben er niet in gekend, maar dat is mijn taak ook niet." Voor Heister is de overstap van bondscoach naar clubtrainer een promotie. Als speler was hij tussen 2003 en 2007 al actief bij de titel houder van de Champions Lea gue. „Het is de grootste club in Eu ropa, het Real Madrid van het tafel- tennnis, met internationals als Ti- mo Boll en Christian Süss. De he le structuur daar is zo professio neel geregeld. Als ze je vragen, dan ben je vereerd. Zo'n kans komt misschien nooit meer." BLESSURELEED door René van Stee AARDENBURG - De derde plaats in de Kustmarathon van 2007 was de laatste grote uitslag van Theo Rabout. Sindsdien zat de atleet uit Aardenburg in het sukkelstraatje. Begin 2008 werd hij geveld door een virus. Daarmee was de 36-ja- rige Zeeuws-Vlaming drie maan den zoet. De Meidoornloop in Nis- se leverde hem in mei van dat jaar nog wel de zege op, maar toenter tijd begonnen ook zijn achillespe zen steeds nadrukkelijker te protes teren. Die klachten openbaarden zich zowel links als rechts. Na dik twee jaar blessureleed durft Rabout weer voorzichtig vooruit te kijken. „Sinds enkele weken heb ik geen pijn meer na een duurloop. Ook de napijn lijkt te zijn verdwe nen. Hoopgevend natuurlijk, maar ik juich niet te vroeg. Daarvoor heeft het allemaal net iets te lang geduurd", vertelt de trotse vader van de ruim zes weken geleden ge boren dochter Esmée. Kwetsuren waren Rabout altijd vreemd. Hij had er veel moeite mee dat hij van zes keer per week intensief sporten terugviel tot bijna niks, in periodes met zeer hardnekkige klachten. Na hoopvol le tekenen van herstel werd hij tel kens teruggeworpen. Toch vindt Rabout niet dat hij te hard van sta pel liep. „Ik geef meteen toe dat ik niet kan stilzitten. Maar het was niet onverantwoord om weer te gaan trainen. Achteraf kun je vast stellen dat die klachten veel hard nekkiger waren dan gedacht." Tussen de blessures door won Ra bout eind november 2008 in zijn woonplaats nog wel de Elder- schanscross bij de masters, zijn eer ste optreden ooit in die categorie. In december volgde de eerste plaats in de Kerstloop van Bres- kens. Dat hij die prestaties kon leve ren was mede te danken aan vele bezoekjes aan de fysiotherapeut en aan dokter Kris Peeters uit Ham- me, tevens ploegarts van de Bel gische eersteklasser Lokeren. „Bij hem kreeg ik inspuitingen in het omliggende weefsel met traumil. Normaal moet ik daar helemaal niks van hebben, maar nadat ik uit gebreid navraag had gedaan en op het internet had gezocht, ben ik er mee akkoord gegaan. Traumil is een homeopatisch middel dat ont stekingen weghaalt. Ik had er veel 'Voorlopig zal ik het moeten houden bij de olympische gedachte' baat bij. Een paar maanden gele den heb ik het nog eens laten doen." Op nieuwjaarsdag was het uit met de pret. Na een niet eens zo over dreven zware duurloop in Zotte- gem was Rabout niet meer vooruit te branden. De hardnekkige pijn aan de achillespezen hield hem vijf maanden aan de kant. „Een beproe ving", noemt hij die periode. „Niet alleen voor mezelf maar ook voor m'n vrouw Carolien. Je begrijpt dat ik toen niet de gezelligste jongen was om mee samen te leven." Er volgde een lange herstelperiode met tal van therapieën. Rabout maakte daarbij gebruik van een zo geheten uitsluitingstactiek, om eventuele oorzaken van klachten weg te kunnen strepen. Uiteraard kwam de fysiotherapeut weer in beeld. Ook ging hij aan de slag met brandnetels, die de doorbloeding van pezen bevorderen. Het hielp niks. En het leverde wenkbrauwen- fronsende taferelen op. „Stond ik daar aan de slootkant in m'n nette pak als een gek te wrijven...." Bovendien volgden diverse theeku- ren om het lichaam te reinigen. In Hulst kwam Rabout terecht bij de Chinees Chang Sing Chan. Daar werd hij onderworpen aan acupun- tuur en -pressuur. Tandarts Guido Asaert in Aalter kwam in beeld toen Rabout ter ore was gekomen dat giftige amalgaamvullingen aller lei ziektes kunnen veroorzaken. „Bij mij lekten er drie. Die zijn dus vervangen. Geen pretje, want het waren drie sessies van telkens twee uur." Rabout geeft toe dat hij de wan hoop soms nabij was. Zijn veelge hanteerde leus 'de balans van het leven is altijd in evenwicht', leek in die donkere periode van weinig waarde meer. Toch gloorde er hoop. De pijn werd stilaan minder. Eind mei schreef de West- Zeeuws-Vlaming zich in voor de Zwintriatlon die begin september werd gehouden. Daarmee ging een langgekoesterde wens in vervul ling. Het bleek een succes. Rabout finishte binnen de tweeënhalf uur. Zijn tien kilometer liep hij in 41.53 minuten. „Het was eigenlijk pre cies het juiste moment. Weliswaar noodgedwongen kwam ik erachter dat het door de combinatie van fiet sen, zwemmen en duurlopen toch mogelijk was om zes keer per week te sporten zonder te veel belasting. Dat gaf dus hoop in de richting van volledig herstel. Het maakte me blij. Zeker het fietsen bevalt me heel erg goed, al blijft lopen het al lermooiste." Na alle ellende van de voorbije twee jaar, pint Rabout zich ner- U1TSLACEN t- BADMINTON Shanghai. Super Series. Mannen, eerste ron de: Leverdez (Fra) - Pang (Ned) 21-6 21-13. Vrouwen, eerste ronde: Wang Xin (Chn) - Meulendijks (Ned) 21-17 21-13, Xia Jingyun (Chn) - Yao Jie (Ned) 21-16 21-12. p- BASKETBAL New York. NBA. Cleveland Cavaliers - Golden State Warriors 114-108, Miami Heat - Oklaho ma City Thunder 114-108, New Jersey Nets - Indiana Pacers 83-91, New Orleans Hornets - LA Clippers 110-102, Houston Rockets - Phoe nix Suns 105-111, Denver Nuggets - Toronto Raptors 130-112, Sacramento Kings - Chicago Bulls 87-101. P- BILJARTEN Pool. Regionale eerste klasse. Chalkie's Bitches - Roadhouse Blues 1-8: straight. Alex Leppens - Martrien Neumann 9-50; Judith Zom - Jeroen Damman 21-50. 10-ball. Jeroen Rijsdijk - Dennis van Belzen 6-3, 9-ball. Sylvia Achterhof - Jan Roskam 4-6. 8-ball. Judith Zom - Joris Lodder 2-6; Tom Stadegaart - Martien Neumann 4-6. pTENNIS Yokohama (Jap). Challenger. Eerste ronde: Yang Tsung-Hua (Tai)-Jesse Huta GaJung (Ned) 6-3 6-4. Bratislava (Slo), Challenger, eerste ronde: Michaëlla Krajicek (Ned) (5)- Nikola Hofmano- va (Oos) 6-4 7-6. PWIELRENNEN München. Zesdaagse. Eindstand: 1. Risi/ Mar- vulli (Zwi) 352 punten, 2. Rasmussen/Morkov (Den) 349, 3. Lampater/Grasmann (Dui) 295, op 1 ronde: 4. Stam/Schep 166. Ronde van Hainan. Achtste etappe 185 km. 1. Boris Sjpilevsky, Rus, 4.21.11, 2. Joel Pear son, Aus, z.t., 3. Francisco Ventoso, Spa, z.t., 4. Sergei Koedentsov, Rus, z.t., 5. Joeri Metloesj- enko.Oek, z.t., 6. Valentin Iglinskij, Kaz, z.t., 7. Rostislav Krotk.Tsj, z.t., 8. Andr. Schillinger, Dui, z.t., 26. Mare de Maar, Ned, Rab z.t. 29. Peter van Agtmaal, Vac. z.t. Algemeen klasse ment: 1. Boris Sjpilevsky, Rus, 31.12.04, 2. Francisco Ventoso, Spa, 0.14, 3. Grega Bole, Slo, +0.33, 4. Vitalij Boets, Oek, 0.35, 5. Gor don McCauley, NZI, 0.46, 8. Mare de Maar, 0.53. voor meer uitslagen zie www.pzc.nl LONDEN - Aanvaller Eduardo heeft bij Arsenal een nieuw, langjarig contract getekend. De Kroaat van Braziliaanse komaf is dit jaar onder trainer Wenger doorgaans basisspeler. De Franse trainer heeft hem de komende we ken ook hard nodig door blessures bij de aanvallers Robin van Persie en Nicklas Bendtner. ESPERANCE - Tennisster Angelique van der Meet uit 's-Heer Abts- kerke is gisteren tijdens het 25.000 dollartoernooi van Esperance (Au stralië) in de eerste ronde uitge schakeld. De achttienjarige qualifier verloor in de kustplaats in drie sets van de als zesde geplaatste Fran^aise Irena Pavlovic. De setstanden waren 6-4 g- 1-6 7-5. Van der Meet stond in de beslissende set nog met 5-3 voor. Vanaf dat moment sloeg Pavlovic echter alle ballen diep in de hoe- ken. Ook in het dubbelspel was Van der Meet na één duel klaar. Ze ver loor samen met de Britse Jocelyn Rae, die heel toevallig op exact dezelfde dag geboren is, in twee sets (6-4 6-2) van het Italiaans kop pel Lisa Sabino/Vivienne Vierin. Vanaf zondag speelt de tennisster van Jong Oranje weer kwalifica ties. Dan in Kalgoorlie. Een week j later komt ze ook nog in actie in Bendigo. DtWALT DC757KA Schroevendraaier/boormachine geleverd met 2 x 2.0 Ah NiCd accu's, 1-uurslader en stevige draagkoffer BOUWMATERIALEN Van Wamelweg 4 A/C Induslneweg 11 Lcvingstoneweg 40 4612 PW Bergen op Zoom 4382 NA Vlissingen 4460 AA Goes Tel 0164 242096 Tel 0118 410444 Tel 0113 246690 www:jagertolhoek. nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 38