sport 135 Hiddink blijft thuis met Rusland Koning Otto leidt Grieken naar WK Duitsland pakt draad Algerije zegeviert in op met laat gelijkspel 'Slag van Khartoem' WK KWALIFICATIE Slovenië heeft genoeg aan 1-0-overwinning A/\arysol donderdag 19 november 2009 DONETSK - 'Koning Otto' Rehhagel hoeft nog niet aan aftreden te den ken als bondscoach van Grieken land. De Duitse voetbalveteraan loodste zijn ploeg, waarmee hij in 2004 tot ieders verrassing Euro pees kampioen werd, gisteravond in Donetsk naar het eindtoernooi om de wereldtitel. De Grieken ver sloegen Oekraïne in eigen huis met 1-0. Dat was na de 0-0 zater- g dag in Athene voldoende om de reis komende zomer naar Zuid-Afrika veilig te stellen. Dimitrios Salpingidis maakte zich een klein beetje onsterfelijk in Griekenland. Uit een prima pass van Georgios Samaras (ex-Heeren veen) bracht de spits van Panathi- naikos na een half uur het kostba re doelpunt op zijn naam. Het was pas zijn tweede treffer in 29 inter lands. Na die 'dubbeltellende' treffer bleek de thuisploeg niet bij mach te om de return alsnog een positie ve wendig te geven. De nederlaag van Oekraïne bete kende ook voor Andrei Sjevtsjen- ko het einde van de WK-droom. gg De voormalige topschutter van AC Milan had op 33-jarige leeftijd graag nog een keer geschitterd op het grootst denkbare voetbalpo dium. In Donetsk maakte Salpingi dis een einde aan de aspiraties van de huidige aanvaller van Dinamo Kiev. De voetballiefhebber kan volgend jaar op het WK - mits hij fit is - wel gewoon genieten van de Portu gese wereldster Cristiano Ronaldo. Zonder de geblesseerde glamour boy van Real Madrid lukte het de Portugezen de dubbele confronta tie met Bosnië-Herzegovina succes vol af te sluiten. Portugal won in Bosnië met 1-0, nadat het zaterdag de thuiswedstrijd met dezelfde cij- pg fers naar zich had toegetrokken. Portugal vreesde de 'hel op aarde', zoals bondscoach Miroslav Blaze- vic van Bosnië vooraf de sfeer in het kleine Bilino Polje Stadion in Zenica beeldend omschreef I In de praktijk bleek met met die angstaanjagende toestanden wel mee te vallen. Raul Meireles beslis te eigenlijk al vroeg in de tweede helft de tweestrijd met de 0-1. Daarmee werd de opgave voor Bosnië schier onmogelijk. Frankrijk en Ierland streden gister avond laat nog om een ticket Na 90 minuten was het 0-1 en verlen gen. GELSENKIRCHEN - Een kleine week na de zelfmoord van de Duitse doelman Robert Enke heeft het Duitse nationale team de draad weer opgepakt. De ploeg van bondscoach Joachim Löw oefende tegen Ivoorkust en speelde met 2-2 gelijk. Lukas Podolski maakte in de negentigste minuut de gelijkma ker. Robert Enke, die in totaal acht interlands speelde, werd voor de wedstrijd uitgebreid herdacht. Het shirt met zijn naam lag tijdens het oefenduel op een stoeltje in de dug-out van Duitsland. Podolski opende in de elfde minuut de score vanaf de straf schopstip. Ivoorkust kwam op 1-2 via Eboue en Doumbia. Het laat ste woord was weer voor de Duit se spits. Andere uitslagen oefenduels: Azer- beidjan- Tsjechië 2-0, Iran-Macedonië 1-1, Zuid- Korea-Servië 0-1, Verenigde Arabische Emiraten-lrak 0-1, Montene- gro-Wit- Rusland 1-0, Polen-Canada 1-0, Malta-Bulgarije 1-4, Oosten- rijk-Spanje 1-5, Denemarken-Verenigde Staten 3-1, Italië-Zweden 1-0. KHARTOEM - Met 15.000 politie agenten voor 18.000 rivaliserende voetbalsupporters werd in Soedan gisteravond niets aan het toeval overgelaten. Algerije en Egypte speelden daar de meest beladen be slissingswedstrijd voor een plek op het WK in Zuid-Affika van gis teravond. Algerije won de slag met 1-0. De overmacht aan agenten en sol daten in de hoofdstad Khartoem was nodig, omdat het laatste groepsduel tussen de Noord-Afri kaanse aartsrivalen zaterdag de aanleiding was voor ernstige rellen in Algerije en in de Franse haven stad Marseille, waar veel Algerij nen wonen. Egypte won het hecti sche duel afgelopen weekeinde met 2-0. Genoeg om zich naast Al gerije te vestigen aan kop van de kwalificatiegroep en een beslis singsduel af te dwingen. Antar Yahia schoot Algerije giste ren kort voor rust met een fraaie trap via de lat naar Zuid-Afrika. In 1982 en 1986 deed het Noord-Afri kaanse land ook mee aan het we reldkampioenschap. MARIBOR - Zijn vierde WK op rij als bondscoach is hem niet ge gund. Guus Hiddink dient met Rusland komende zomer thuis te blijven. Slovenië, de nummer 49 van de Fifa wereldranglijst, zorgde gisteravond voor eigen publiek voor een daverende verrassing. De mondiale middenmoter ver sloeg de favoriete Russen met 1-0. Dat was na de 2-1 zaterdag in Mos kou genoeg voor de sensationele kwalificatie, de tweede in de Slo veense historie na het WK van 2002. Het zwaar aangeslagen Rus land beëindigde de wedstrijd met negen man door twee rode kaar ten. Het strijdplan van de Nederlandse topcoach was vooraf duidelijk. De doorgewinterde Achterhoeker wil de in Maribor zeker geen resultaat voetbal gaan spelen. Daarvoor was de tussenstand (2-1) veel te gevaarlijk. Hiddink wenste zijn ploeg evenwel ook niet vol op de aanval te laten spelen, beducht als hij was voor de Sloveense coun ter. Het was daarom een kwestie van gedoseerd aanvallen voor de Russische ploeg. „Wij scoren altijd en overal, dus ook hier", blikte Hiddink zelfbewust vooruit. Een (snelle) treffer van de Russen zou de opdracht voor Slovenië extra zwaar maken. Maar daar zag het in de beginfase totaal niet naar uit. Binnen tien minuten ontsnap te de brigade van Hiddink twee keer aan een achterstand. Eerst bracht doelman Igor Akinfe- jev redding, daarna de paal. Pas halverwege de eerste helft kon Rus land onder de druk van Slovenië vandaan komen. Grote kansen dwong de ploeg van Hiddink tot Zlatko Dedic (midden, wit shirt) schiet de allesbeslissende treffer achter de Russische doelman. foto Ivan Sekretarev/AP aan de rust evenwel niet af Slove nië kwam vlak voor de pauze op voorsprong. Uit een scherpe voor zet tikte Zlatko Dedic de bal tus sen twee Russische verdedigers knap in, 1-0. Daarmee waren de mannen van Hiddink 'virtueel' uit geschakeld. Na de pauze drongen de Russen zonder veel overtuiging en kansen aan. Na ruim een uur moest de ploeg van Hiddink met tien man verder na een dubieuze rode kaart voor invaller Alexander Kerzha- kov. Beide ploegen kregen in de nerveuze slotfase kansen op een doelpunt. Het bleef evenwel 1-0, tot grote vreugde in heel Slovenië. In de extra tijd werd ook Joeri Zhirkov na zijn tweede gele kaart nog uit het veld gestuurd. Door de mislukte kwalificatie is de toekomst van Hiddink ongewis. Hij kan in Rusland tot medio 2012 bijtekenen, maar de vraag is of hij dat nog wel wil. De Sloveense dreun zal hem veel napijn geven. Het fortuin waarop hij overal ter wereld steeds een beetje kon rekenen, liet hem op een kille avond in Maribor in de steek. 'Guus Geluk' kan alleen als toerist of analist volgend jaar naar het WK in Zuid-Afrika. Streek Plaats Vertrekperiode Ga naar marysol.nl of uw ANVR reisbureau. Bel 0900- 2468246 Alle vertrekdata, verblijfsduren en prijzen op marysol.nl of uw ANVR reisbureau. Prijzen zijn exclusief reserveringskosten en calamiteitenfonds. Inclusief: Boek nu onderstaande accommodaties al vanaf Vlucht transfer 4* hotel Volpenslon, Incl. wijn bij de maaltijden 2 halve dag excursies Luchthavenbelasting voor Costa de la Luz Punta Umbria Hotel Barcelo Punta Umbrla Beach t/m maart 2010 Costa del Sol Benalmadena Hotel Triton t/m maart 2010 Torremolinos Hotel Las Palomas t/m maart 2010 Marbella Rincon Hotel Rincon Andaluz t/m maart 2010 Mallorca Ca'n Pastilla Hotel Las Arenas maart 2010 voor Playa de Palma Hotel Barcelo Pueblo Park maart 2010

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 37