221 zeeland Kroatië blij 'Een plaats voor ontmoeting. met auto Burgerschouw in alle Vlissingse wijken air 18 19 ndWGCr SCHOOL Klarenbeek vierde Middelburgse wijk waar onderwijs, kinderopvang en welzijn Compensatie voor Veerse Oranjeclubs Vandaag ook gratis taxaties oude kunst en antiek* donderdag 19 november 2009 door Selma Osman MIDDELBURG - Een hulpverlenings- voertuig van de brandweer Vlissin- gen-Middelburg begint in Kroatië aan zijn derde leven. De brand weerauto uit 1985 is gisteren over gedragen aan brandweermensen uit het dorp Sveti Filip i Jakov. Dat gebeurde op de kazerne aan de Stromenweg. Het Kroatische korps is de stadsge westelijke brandweer erg dankbaar voor het geschenk. Met twee buur dorpen draait Sveti Filip i Jakov zelf op voor de brandweerzorg. Hun brandweerauto is 41 jaar oud. De waterwagen gaat zelfs al meer dan een halve eeuw mee. Hulpver leningsmaterialen staan nu nog in een magazijn. Die moeten eerst in een busje worden geladen, voor de brandweer kan uitrukken naar een (verkeers)ongeval. De hulpverleningswagen van de stadsgewestelijke brandweer werd in 1985 aangeschaft door de toen malige gemeentebrandweer Vlis- singen. Later verhuisde de wagen naar het trainingscentrum van de brandweer. Afgelopen maand werd het voertuig vervangen door een twaa'f jaar oude hulpverle ningswagen van de uitrukdienst van de brandweer Vlissingen-Mid- delburg. De Kroatische brandweer mensen vertrekken vandaag. Ze hopen over drie dagen met hun nieuwe aanwinst thuis te komen. Zet uw foto in het album www.pzc.nl/foto burg (SWM), ook allerlei activitei ten plaats voor mensen in de buurt. Belangrijker nog dan effi ciënt gebruikmaken van de ruim te, is de samenwerking tussen de gebruikers. De rerm 'brede school' moet niet al te letterlijk genomen worden als 'groot gebouw'. De bre de school Dauwendaele/Mortiere heeft geen gezamenlijk gebouw. De Vossenburch (openbaar), de Franciscusschool (katholiek) en de Wilgenhof (christelijk) werken wel samen. „Dauwendaele heeft bewezen dat het brede-schoolcon- cept werkt ook zonder dat ieder een in één gebouw zit", zei wet houder Huub van Klinken van on derwijs. Lizo Koppejan, directeur van de Acaciahof in Klarenbeek, staat aan het begin van het proces. Hoewel, alleen al de bouw van de verbin- door Selma Osman VLISSINGEN - Vlissingen houdt vol gend jaar in alle wijken en dorpen een burgerschouw. Een proef in het Centrum, het Middengebied en Bossenburgh pakte zo goed uit, dat de gemeente in 2010 opnieuw begint met het schouwen. Vanaf februari of maart wordt de hele gemeente onder de loep geno men. Elk gebied wordt drie keer bezocht. Samen met bewoners in specteert de gemeente het meubi lair, groen en de verharding. Ver der wordt beoordeeld of het in de omgeving wel schoon en netjes is. De resultaten worden zo snel mo DOMBURG - Alle Veerse Oranjevere nigingen krijgen een tegemoetko ming voor de op Koninginnedag geleden schade, óók degenen die geen claim hebben ingediend. B en W van Veere trekken daarvoor 9400 euro uit. Om het geld eerlijk te verdelen, geldt een minimum van 400 en een maximum van 1150 euro. Alleen voor Grijpskerke wordt een uitzondering gemaakt. Daar was een dure band besteld, die niet heeft; kunnen spelen. Om zetverlies wordt niet vergoed. door Theo Giele gelijk verwerkt en doorgespeeld aan het ServiceTeam van de ge meente. Dat team moet er vervol gens voor zorgen dat problemen worden opgelost. Vlissingen wil 'schoon, veilig en mooi' zijn en vindt het belangrijk om te weten hoe burgers hun leefomgeving ervaren. Met de bur- gerschouwen hoopt de gemeente de kwaliteit van de openbare ruim te goed te houden, of liever nog te verbeteren. Tot half juni van dit jaar heeft Vlissingen samen met burgers negen schouwen in drie ge bieden uitgevoerd. Die leidden tot zo'n enthousiasme, dat de proef een vervolg krijgt. MEEST CELEZEN 1Weesfietsenteam tegen overlast 2. Gevelstenen 3. Oplossing geluidsoverlast school EN VERDER Hebt u verhalen over Middelburg voor het bombardement in 1940, stuur ze dan naarwalcheren@pzc.nl. STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Na Zuid, Dauwendaele en de Stromenwijk heeft nu ook Klaren beek in Middelburg een 'brede school'. Met het oplaten van ballonnen is gisteren de brede school geopend. Daarin zitten de basisscholen Aca ciahof en Dolfijnenburch en kin deropvang Pardoes. Zeven jaar geleden had Zuid in Middelburg de primeur. Er kwam een nieuw gebouw, 't Palet.. Hierin hebben naast de christelijke basis school de Cypressenhof en de openbare basisschool de Leeuwen burg ook de Kinderopvang Wal cheren en Arduin (opvang van ver standelijk gehandicapten) een plaats gevonden. Maar er vinden, via de Stichting Welzijn Middel Ruim 40 standhouders en iedere dag proeverij grappa cognac, demonstraties, interieur ont werpen, kleuradvies stoffen wandbekleding. in de stand van het vrijdag 'A WAY OF LIFE': MARIA MAGDALENA KERK HARTJE GOES woensdag 19.00 - 22.00 u donderdag

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 24